plasma-workspace - en to lt translation catalogue (8 entries)

en: Fallback sound theme from freedesktop.org
lt: Atsarginis garsų rinkinys iš freedesktop.org

[ctx: @option:check]
en: Enable notification sounds
lt: Įjungti pranešimų garsus

[ctx: %2 is a theme name or a list of theme names that the current theme inherits from]
en: Based on: %2 | Based on: %2
lt[0]: Pagrįsta: %2
lt[1]: Pagrįsta: %2
lt[2]: Pagrįsta: %2
lt[3]: Pagrįsta: %2

[ctx: @label Precedes a list of buttons which can be clicked to preview the theme's sounds. Keep it very short]
en: Preview:
lt: Perklausa:

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview sound "%1"
lt: Perklausyti garsą „%1“

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview the demo sound for the theme "%1"
lt: Perklausyti demonstracinį „%1“ rinkinio garsą

[ctx: %1 is a sound theme name. %2 is a sound name]
en: The %1 theme doesn't include the sound '%2'
lt: Rinkinyje %1 nėra garso, pavadinimu „%2“

en: Failed to preview sound: %1
lt: Nepavyko perklausyti garso: %1
