plasma-workspace - en to ka translation catalogue (23 entries)

en: Logout canceled by '%1'
ka: გასვლა გაუქმდა %1-ის მიერ

[ctx: @info:status]
en: Session is exiting
ka: სესია სრულდება

en: $HOME not set!
ka: $HOME დაყენებული არაა!

en: $HOME directory (%1) does not exist.
ka: $HOME საქაღალდე (%1) არ არსებობს.

[ctx: @info]
en: No write access to $HOME directory (%1). If this is intentional, set <envar>KDE_HOME_READONLY=1</envar> in your environment.
ka: $HOME საქაღალდეში (%1) ჩაწერის უფლებების გარეშე. თუ ეს ძალით ქენით, თქვენს გარემოში დააყენეთ ცვლადი <envar>kDE_HOME_READONLY=1</envar>.

en: No read access to $HOME directory (%1).
ka: $HOME საქაღალდიდან (%1) წაკითხვის უფლების გარეშე.

en: $HOME directory (%1) is out of disk space.
ka: $HOME საქაღალდეში (%1) თავისუფალი ადგილი აღარაა.

en: Writing to the $HOME directory (%2) failed with the error '%1'
ka: $HOME საქაღალდეში (%2) ჩაწერა %1 შეცდომით დასრულდა

en: No write access to '%1'.
ka: ჩაწერის წვდომის გარეშე: '%1'.

en: No read access to '%1'.
ka: წაკითხვის წვდომის გარეშე: '%1'.

en: Temp directory (%1) is out of disk space.
ka: დროებით საქაღალდეში (%1) თავისუფალი ადგილი აღარაა.

en: Writing to the temp directory (%2) failed with
        the error '%1'
ka: დროებით საქაღალდეში (%2) ჩაწერა შემდეგი
       შეცდომით დასრულდა: %1

en: The following installation problem was detected
    while trying to start Plasma:
ka: Plasma-ის გაშვებისას ნაპოვნია
    დაყენების შემდეგი პრობლემა:

en: 
    
    Plasma is unable to start.
ka: 
    
    Plasma-ის გაშვების შეცდომა.

en: Plasma Workspace installation problem!
ka: Plasma -ის დაყენების პრობლემა გაქვთ!

en: The reliable Plasma session manager that talks the standard X11R6 
    session management protocol (XSMP).
ka: საიმედო Plasma-ის სესიების მმართველი, რომელიც სტანდარტულ X11R6-ის
    სესიის მართვის პროტოკოლით (XSMP) ლაპარაკობს.

en: Restores the saved user session if available
ka: შენახული მომხმარებლის სესიის აღდგენა, თუ ის ხელმისაწვდომია

en: Also allow remote connections
ka: დაშორებული მიერთებების დაშვება

en: Starts the session in locked mode
ka: სესიის დაბლოკილ რეჟიმში გაშვება

en: Starts without lock screen support. Only needed if other component provides the lock screen.
ka: ეკრანის დაბლოკვის მხარდაჭერის გარეშე გაშვება. საჭიროა მხოლოდ აშინ, თუ ეკრანს სხვა კომპონენტი ბლოკავს.

[ctx: @label an unknown executable is using resources]
en: [unknown]
ka: [უცნობი]

[ctx: @label notification; %1 is a list of executables]
en: Unable to manage some apps because the system's session management resources are exhausted. Here are the top three consumers of session resources:
    %1
ka: ზოგერთი აპის მართვა შეუძლია, რადგან სისტემის სესიის მართვის რესურსები ამოიწურა. იხილეთ ჩამონათვალი 3 ყველაზე მეტი რესურსის მხარჯველის:
    %1

[ctx: @label notification; %1 is an executable name]
en: Unable to restore <application>%1</application> because it is broken and has exhausted the system's session restoration resources. Please report this to the app's developers.
ka: <application>%1</application> ვერ აღვადგინე, რადგან ის დაზიანებულია და გააჩნია ამოწურული სისტემის სესიის აღდგენის რესურსები. მისწერეთ ამის შესახებ აპის ავტორებს.
