plasma-workspace - en to ka translation catalogue (32 entries)

en: Color temperature begins changing to night time at %1 and is fully changed by %2
ka: ფერის ტემპერატურა ღამის ფერებზე გადასვლას %1-ზე დაიწყებს და სრულად %2-ზე გადავა

en: Color temperature begins changing to day time at %1 and is fully changed by %2
ka: ფერის ტემპერატურა დღის ფერებზე გადასვლას %1-ზე დაიწყებს და სრულად %2-ზე გადავა

[ctx: @label:chooser Tap should be translated to mean touching using a touchscreen]
en: Tap to choose your location on the map.
ka: რუკაზე თქვენი მდებარეობის ასარჩევად დაატყაპუნეთ.

[ctx: @label:chooser Click should be translated to mean clicking using a mouse]
en: Click to choose your location on the map.
ka: რუკაზე თქვენი მდებარეობის ასარჩევად დააწკაპუნეთ.

en: Zoom in
ka: გადიდება

en: Zoom out
ka: დაპატარავება

[ctx: @info]
en: Modified from <link url='https://commons.wikimedia.org/wiki/File:World_location_map_(equirectangular_180).svg'>World location map</link> by TUBS / Wikimedia Commons / <link url='https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0'>CC BY-SA 3.0</link>
ka: <link url='https://commons.wikimedia.org/wiki/File:World_location_map_(equirectangular_180).svg'>მსოფლიო მდებარეობის რუკა</link>. წყარო: TUBS / Wikimedia Commons / <link url='https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0'>CC BY-SA 3.0</link>-სგან

[ctx: @label: textbox]
en: Latitude:
ka: გეოლოკაციის განედი:

[ctx: @label: textbox]
en: Longitude:
ka: გეოლოკაციის გრძედი:

en: The blue light filter makes the colors on the screen warmer.
ka: ლურჯი სინათლის ფილტრი ეკრანის ფერებს უფრო თბილ ფერებზე გადართავს.

en: Day light temperature:
ka: დღის ფერების ტემპერატურა:

[ctx: Night colour blue-ish; no blue light filter activated]
en: Cool (no filter)
ka: გრილი (ფილტრის გარეშე)

[ctx: Night colour red-ish]
en: Warm
ka: თბილი

en: Night light temperature:
ka: ღამის ფერების ტემპერატურა:

en: Switching times:
ka: გადართვის დრო:

en: Always off
ka: ყოველთვის გამორთული

en: Sunset and sunrise at current location
ka: დაისიდან აისამდე მიმდინარე მდებარეობაზე

en: Sunset and sunrise at manual location
ka: დაისიდან აისამდე ხელით მითითებულ მდებარეობაზე

en: Custom times
ka: დროის ხელის მითითება

en: Always on night light
ka: ღამის ფერების ყოველთვის ჩართვა

[ctx: @label The coordinates for the current location]
en: Current location:
ka: მიმდინარე მდებარეობა:

en: Latitude: %1°   Longitude: %2°
ka: განედი: %1°  გრძედი: %2°

[ctx: @info]
en: The <application>GeoClue2</application> service will be used to periodically update the device's location using GPS or cell tower triangulation if available, or else by sending its IP address to <link url='https://geoip.com/privacy/'>GeoIP</link>.
ka: თქვენი მოწყობილობის მდებარეობის დასადგენად GPS-ის ან ფიჭური ანძების ტრიანგულაციით, თუ ხელმისაწვდომია, <application>GeoClue2</application> სერვისი იქნება გამოყენებული. ან, თუ ის ხელმიუწვდომელია, IP მისამართის <link url='https://geoip.com/privacy/'>GeoIP</link>-ის სერვისთან გაგზავნით.

[ctx: @info]
en: The <application>%1</application> service will be used to periodically update the device's location. Please open a bug report at <link url='https://bugs.kde.org'>https://bugs.kde.org</link> asking KDE developers to write a detailed description of what this service will do.
ka: თქვენი მდებარეობის პერიოდული განახლებისთვის გამოყენებული იქნება სერვისი <application>%1</application>. გახსენით ბილეთი შეცდომის შესახებ ბმულზე <link url='https://bugs.kde.org'>https://bugs.kde.org</link> და ჰკითხეთ KDE-ის პროგრამისტებს ამ სერვისის დეტალების შესახებ.

en: Begin night light at:
ka: ღამის ფერების დაწყება:

en: Begin day light at:
ka: დღის სინათლე იწყება:

en: Transition duration:
ka: გადასვლის დრო:

en: %1 minute | %1 minutes
ka[0]: %1 წუთი
ka[1]: %1 წუთი

en: Input minutes - min. 1, max. 600
ka: შეიყვანეთ წუთები - მინ 1, მაქს 600

[ctx: @info:placeholder]
en: Locating…
ka: მდებარეობა…

[ctx: @info:tooltip Part of a control for setting a time]
en: hour
ka: საათი

[ctx: @info:tooltip Part of a control for setting a time]
en: minute
ka: წუთი
