plasma-workspace - en to ka translation catalogue (47 entries)

en: You have to restart the Plasma session for these changes to take effect.
ka: ცვლილებების ძალაში შესასვლელად საჭიროა Plasma-ის სესიის გადატვირთვა.

en: Cursor Settings Changed
ka: კურსორის პარამეტრები შეიცვალა

en: Global Theme Tool
ka: თემების გლობალური ხელსაწყო

en: Command line tool to apply global theme packages for changing the look and feel.
ka: ბრძანების სტრიქონის ხელსაწყო თემების გლობალური გადატარებისთვის.

en: Marco Martin
ka: მაკრო მარტინი

en: Maintainer
ka: წამყვანი პროგრამისტი

en: List available global theme packages
ka: გლობალური თემების პაკეტების სია

en: Apply a global theme package. This can be the name of a package, or a full path to an installed package, at which point this tool will ensure it is a global theme package and then attempt to apply it
ka: გადაატარეთ თემის გლობალური პაკეტი. შეიძლება იყოს პაკეტის სახელი ან სრული ბილიკი დაყენებულ პაკეტამდე. როცა ხელსაწყო დარწმუნდება, რომ მითითებული ობიექტი თემის გლობალური პაკეტია, შეგეძლებათ, გამოიყენოთ ის

en: packagename
ka: პაკეტის სახელი

en: Reset the Plasma Desktop layout
ka: Plasma-ის სამუშაო მაგიდის განლაგების ნაგულისხმებ მნიშვნელობებზე დაბრუნება

note: i18n: ectx: label, entry (lookAndFeelPackage), group (KDE)
en: Global look and feel
ka: გლობალური გარეგნობა

[ctx: @title:window]
en: Delete Permanently
ka: სამუდამოდ წაშლა

[ctx: @label]
en: Do you really want to permanently delete this theme?
ka: ნამდვილად გსურთ ამ თემის სამუდამოდ წაშლა?

[ctx: @action:button]
en: Delete Permanently
ka: სამუდამოდ წაშლა

[ctx: @action:button]
en: Cancel
ka: შეწყვეტა

en: Get New…
ka: ახლის მიღება…

en: Contains Desktop layout
ka: შეიცავს სამუშაო მაგიდის განლაგებას

en: Preview Theme
ka: თემის გადახედვა

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove theme
ka: თემის წაშლა

[ctx: @info:tooltip]
en: Cannot delete the active theme
ka: აქტიური თემის წაშლა შეუძლებელია

[ctx: @info:tooltip]
en: Cannot delete system-installed themes
ka: სისტემასთან ერთად დაყენებული თემების წაშლა შეუძლებელია

[ctx: Confirmation question about applying the Global Theme - %1 is the Global Theme's name]
en: Apply %1?
ka: გადავატარო %1?

en: Choose what to apply…
ka: აირჩიეთ, რა გადავატარო…

en: Show fewer options…
ka: ნაკლები პარამეტრის ჩვენება…

en: Apply
ka: გამოყენება

en: Cancel
ka: შეწყვეტა

en: Layout settings:
ka: განლაგების პარამეტრები:

en: Desktop layout
ka: სამუშაო მაგიდის განლაგება

en: Titlebar Buttons layout
ka: სათაურის ქუდის ღილაკების განლაგება

en: Applying a Desktop layout will delete the current set of desktops, panels, docks, and widgets, replacing them with what the theme specifies.
ka: სამუშაო მაგიდის განლაგების გადატარება თქვენი სამუშაო მაგიდების, პანელების, მიმაგრებების და ვიჯეტების განლაგებას წაშლის და მათ თემის მნიშვნელობებით შეცვლის..

en: Appearance settings:
ka: გარეგნობის პარამეტრები:

en: Colors
ka: ფერები

en: Application Style
ka: აპლიკაციის სტილი

en: Window Decoration Style
ka: ფანჯრის დეკორაციის სტილი

en: Window Decoration Size
ka: ფანჯრის დეკორაციის ზომა

en: Icons
ka: ხატულები

en: Plasma Style
ka: Plasma-ის სტილი

en: Cursors
ka: კურსორები

en: Fonts
ka: ფონტები

en: Task Switcher
ka: ამოცანების გადამრთველი

en: Splash Screen
ka: მისასალმებელი ფანჯარა

en: The following will be applied by this Global Theme:
ka: რა გადატარდება ამ გლობალური თემის მიერ:

en: Appearance settings
ka: გარეგნობის პარამეტრები

[ctx: List item]
en: • Appearance settings
ka: • გარეგნობის პარამეტრები

en: Desktop and window layout
ka: სამუშაო მაგიდისა და ფანჯრების განლაგება

[ctx: List item]
en: • Desktop and window layout
ka: • სამუშაო მაგიდისა და ფანჯრების განლაგება

en: This Global Theme does not provide any applicable settings. Please contact the maintainer of this Global Theme as it might be broken.
ka: გლობალურ თემას პარამეტრები არ გააჩნია. დაუკავშირდით გლობალური თემის ავტორს. ვფიქრობთ, ის გაფუჭებულია.
