plasma-workspace - en to ie translation catalogue (29 entries)

en: Open with:
ie: Aperter per:

en: Properties
ie: Proprietás

en: Add to Desktop
ie: Adjunter sur li Pupitre

en: Recent Files
ie: Recent files

en: Forget Recent Files
ie: Obliviar li recent files

en: Edit Application…
ie: Modificar li application...

en: Hide Application
ie: Celar li application

en: Applications
ie: Applicationes

en: Computer
ie: Computator

note: i18n.
en: Favorites
ie: Preferet

en: Recently Used
ie: Recent

en: Forget Application
ie: Obliviar li application

en: Open Containing Folder
ie: Aperter li contenent fólder

en: Hide %1
ie: Celar %1

en: All Applications
ie: Omni applicationes

en: Often Used Files
ie: Frequentmen usat files

en: Recent Applications
ie: Recent applicationes

en: Often Used Applications
ie: Frequentmen usat applicationes

en: Search results
ie: Resultates de sercha

en: Lock
ie: Cerrar

en: Log Out
ie: Cluder li session

en: Switch User
ie: Cambiar li usator

en: Hibernate
ie: Hivernar

en: Restart
ie: Reiniciar

en: Shut Down
ie: Extinter

en: System
ie: Sistema

en: Lock screen
ie: Cerrar li ecran

en: Restart computer
ie: Reiniciar li computator

en: System actions
ie: Actiones del sistema
