plasma-workspace - en to id translation catalogue (7 entries)

en: Plasma Windowed
id: Perjendelaan Plasma

en: Enable QML Javascript debugger
id: Fungsikan pendebug Javascript QML

en: Makes the plasmoid stay alive in the Notification Area, even when the window is closed.
id: Membuat plasmoid tetap hidup di Area Notifikasi, bahkan ketika jendela ditutup.

en: Force loading the given shell plugin
id: Paksa pemuatan plugin shell yang diberikan

en: The applet to open.
id: Applet yang dibuka.

en: Arguments to pass to the plasmoid.
id: Argumen untuk diteruskan ke plasmoid.

en: Close %1
id: Tutup %1
