kcm_desktopthemedetails - en to id translation catalogue (25 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (name), group (Theme)
en: Name of the current Plasma Style
id: Nama Gaya Plasma saat ini

en: Unable to create a temporary file.
id: Tidak dapat menciptakan sebuah file temporer.

en: Unable to download the theme: %1
id: Tidak dapat mengunduh tema: %1

en: Theme installed successfully.
id: Tema behasil diinstal.

en: Theme installation failed.
id: Penginstalan tema, gagal.

en: Removing theme failed: %1
id: Gagal menghapus tema: %1

en: This tool allows you to set the theme of the current Plasma session, without accidentally setting it to one that is either not available, or which is already set.
id: Alat ini memungkinkan Anda untuk mengatur tema sesi Plasma saat ini, tanpa mengatur ke tema yang tidak tersedia atau sudah diatur dengan sengaja.

en: The name of the theme you wish to set for your current Plasma session (passing a full path will only use the last part of the path)
id: Nama tema yang Anda ingin tetapkan untuk sesi Plasma Anda (memberikan alur yang lengkap akan hanya menggunakan bagian akhir alur)

en: Show all the themes available on the system (and which is the current theme)
id: Tampilkan semua tema yang tersedia pada sistem ini (dan mana yang tema saat ini)

en: The requested theme "%1" is already set as the theme for the current Plasma session.
id: Tema "%1" yang diminta telah ditetapkan sebagai tema untuk sesi Plasma saat ini.

en: The current Plasma session's theme has been set to %1
id: Tema sesi Plasma saat ini telah ditetapkan dengan tema %1

en: Could not find theme "%1". The theme should be one of the following options: %2
id: Tidak dapat menemukan tema "%1". Temanya seharusnya salah satu opsi berikut ini: %2

en: You have the following Plasma themes on your system:
id: Anda memiliki tema Plasma pada sistem Anda sebagai berikut:

[ctx: @item:inlistbox filters displayed themes]
en: All themes
id: Semua tema

[ctx: @item:inlistbox filters displayed themes]
en: Light themes
id: Tema terang

[ctx: @item:inlistbox filters displayed themes]
en: Dark themes
id: Tema gelap

[ctx: @item:inlistbox filters displayed themes]
en: Color scheme compatible
id: Skema warna yang kompatibel

en: Install from File…
id: Instal dari File...

en: Get New…
id: Dapatkan Baru...

en: Follows color scheme
id: Mengikuti skema warna

en: Edit Theme…
id: Edit Tema...

en: Remove Theme
id: Hapus Tema

en: Restore Theme
id: Kembalikan Tema

en: Open Theme
id: Buka Tema

en: Theme Files (*.zip *.tar.gz *.tar.bz2)
id: File Tema (*.zip *.tar.gz *.tar.bz2)
