plasma-workspace - en to ia translation catalogue (7 entries)

en: Plasma Windowed
ia: Plasma Windowed (in fenestras)

en: Enable QML Javascript debugger
ia: Habilita Cribrator (Debugger) de JavaScript de QML

en: Makes the plasmoid stay alive in the Notification Area, even when the window is closed.
ia: Face que le plasmoid remane vivente  in le Area de Notification, anque quando le fenestra es claudite.

en: Force loading the given shell plugin
ia: Fortia a encargar le date plugin de shell

en: The applet to open.
ia: Le applet a aperir.

en: Arguments to pass to the plasmoid.
ia: Argumentos a passar al plasmoid.

en: Close %1
ia: Claude %1
