plasma-workspace - en to ia translation catalogue (11 entries)

en: &Execute
ia: &Executa

en: Templates
ia: Patronos

en: Desktop Shell Scripting Console
ia: Console per script de shell de scriptorio

en: Load
ia: Carga

en: Use
ia: Usa

en: Output
ia: Exito

en: Unable to load script file <b>%1</b>
ia: Il non es habile a cargar le file script <b>%1</b>

en: Open Script File
ia: Aperi file de script

en: Save Script File
ia: Salveguarda file de script

en: Executing script at %1
ia: Il executa script a %1

en: Runtime: %1ms
ia: Tempore de execution: %1ms
