plasma-workspace - en to ia translation catalogue (8 entries)

en: Fallback sound theme from freedesktop.org
ia: Thema de  sono d eresponsa ex freedesktop.org

[ctx: @option:check]
en: Enable notification sounds
ia: Habilita sonos de notificationes

[ctx: %2 is a theme name or a list of theme names that the current theme inherits from]
en: Based on: %2 | Based on: %2
ia[0]: Basate sur: %2
ia[1]: Basate sur: %2

[ctx: @label Precedes a list of buttons which can be clicked to preview the theme's sounds. Keep it very short]
en: Preview:
ia: Vista preliminar:

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview sound "%1"
ia: Previsualisa sono "%1!

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview the demo sound for the theme "%1"
ia: Previsualisa le sono de demo per le thema "%1"

[ctx: %1 is a sound theme name. %2 is a sound name]
en: The %1 theme doesn't include the sound '%2'
ia: Le thema %1 non include le sono '%2'

en: Failed to preview sound: %1
ia: Falleva a previsualisar sono: %1
