plasma-workspace - en to ia translation catalogue (71 entries)

[ctx: Binary dialect Metric, with origin in parentheses]
en: Metric system (SI)
ia: Systema Metric (SI)

en: Binary -  Kibibytes (KiB), Mebibytes (MiB), Gibibytes (GiB)
ia: Binari -  Kibibytes (KiB), Mebibytes (MiB), Gibibytes (GiB)

en: Binary - Kilobytes (kB), Megabytes (MB), Gigabytes (GB)
ia: Binari - Kilobytes (kB), Megabytes (MB), Gigabytes (GB)

[ctx: PaperSize combobox]
en: Letter
ia: Littera

[ctx: Department name]
en: Development Department
ia: Departimento de Disveloppamento

[ctx: Street or block name]
en: Main Street
ia: Strata Principal

[ctx: House number]
en: House 1
ia: Domo 1

[ctx: Room number]
en: Room 2
ia: Camera (Sala) 2

[ctx: Floor number]
en: Floor 3
ia: Etage  3

[ctx: Local township within town or city]
en: Downtown
ia: Area Urban

[ctx: Town or city]
en: City
ia: Citate

[ctx: State, province or prefecture]
en: State
ia: Stato

[ctx: Family names]
en: FamilyName
ia: Nomine de Familia

[ctx: Family names in uppercase]
en: FAMILYNAME
ia: Nomine de Familia

[ctx: First given name]
en: FirstName
ia: Nomine

[ctx: First given name with latin letters]
en: FirstName
ia: Nomine

[ctx: Other shorter name]
en: OtherName
ia: Altere nomie

[ctx: Additional given names]
en: AdditionalName
ia: Nomine Additional

[ctx: This is returned when an example test could not be made from locale information]
en: Could not find an example for this locale
ia: Non pote trovar un exemplo pro iste  configuration regional ( locale)

[ctx: @info this will be shown as an error message]
en: Could not find the system's available locales using the <command>localectl</command> tool. Please file a bug report about this at <link>https://bugs.kde.org</link>
ia: Non poteva trovar le configurationes regional disponibile del systema per usar le instrumento <command>localectl</command>. Pro favor invia un reporto de falta (bug) re isto a <link>https://bugs.kde.org</link>

[ctx: %1 is português in system locale name, Brazil is to distinguish European português and Brazilian português]
en: %1 (Brazil)
ia: %1 (Brasil)

[ctx: @info:warning]
en: Can't locate executable `check-language-support`
ia: Non pote localisar executabile 'check-languge-support'

[ctx: the arg is the output of failed check-language-support call]
en: check-language-support failed, output: %1
ia: check-language-support falleva, exito: %1

[ctx: %1 is a list of package names]
en: Not all missing packages managed to resolve! %1
ia: Non tote pacchettos mancante gereva a resolver! %1

[ctx: %1 is a list of package names]
en: Failed to install package %1
ia: Falleva a installar pacchetto %1

en: Another process is already running, please retry later
ia: Un altere processo ja es executante, pro favor essaya plus tarde

en: Unauthorized to edit locale configuration file
ia: Non autorisate a modificar file de configuration regional (locale)

en: Can't open file `/etc/locale.gen`
ia: Non pote aperir file `/etc/locale.gen`

en: Can't locate executable `locale-gen`
ia: Non pote localisar executabile 'locale-gen'

en: Unknown
ia: Incognite

en: Default for System
ia: Predefinite per Systema

en: Default
ia: Predefinite

[ctx: @info:title the current locale is the default for %1, %1 is the country name]
en: Default for %1
ia: Predefinite per %1

[ctx: @info:title]
en: Language
ia: Linguage

[ctx: @info:title]
en: Numbers
ia: Numeros

[ctx: @info:title]
en: Time
ia: Tempore

[ctx: @info:title]
en: Currency
ia: Numerario

[ctx: @info:title]
en: Measurements
ia: Mesurationes

[ctx: @info:title]
en: Paper Size
ia: Formato de papiro

[ctx: @info:title]
en: Address
ia: Adresse

[ctx: @info:title]
en: Name Style
ia: Stilo de nomine

[ctx: @info:title]
en: Phone Numbers
ia: Numeros de telephono

[ctx: @info:title]
en: Data and Storage Sizes
ia: Grandores de Datos e Immagazinage

[ctx: @info:title, the current setting is system default]
en: System Default
ia: Predefinite de systema

[ctx: as subtitle, remind user that the format used now is inherited from locale %1]
en:  (Standard format for %1)
ia: (Formato standardo per %1)

en: Inherit Language
ia: Heredita Linguage

en: Language
ia: Linguage

en: Putting any other languages below English will cause undesired behavior in some applications. If you would like to use your system in English, remove all other languages.
ia: Poner Anglese super altere linguages causara comportamento non agradabile in alcun applicationes. Si tu volerea que tu systema usa Anglese American remove omne altere linguages.

[ctx: Error message, %1 is the language name]
en: The language "%1" is unsupported
ia: Le linguage "%1" nones supportate

en: Add languages in the order you want to see them in your applications.
ia: Adde linguages in le ordine que tu vole per vider los in tu applicationes.

[ctx: @info:tooltip]
en: Change Language
ia: Cambia linguage

[ctx: @title:window]
en: Change Language
ia: Cambia linguage

[ctx: @info:tooltip]
en: Move to top
ia: Move a culmine

[ctx: @info:placeholder]
en: No Language Configured
ia: Necun linguage configurate

[ctx: @title:window]
en: Add Languages
ia: Adde Linguages

[ctx: @action:button]
en: Add More…
ia: Adde altere ...

[ctx: @info]
en: Changes will take effect the next time you log in.
ia: Modificationes  habera effecto le proxime vice que tu accedera.

en: Restart now
ia: Re-Initia nunc

[ctx: @info]
en: Generating locale and language support files; don't turn off the computer yet.
ia: Generante files de configuration regional (locale) e de supporto de linguage; ancora non stoppa le computator .

[ctx: @info]
en: Locale and language support files have been generated, but language-specific fonts could not be automatically installed. If your language requires specialized fonts to be displayed properly, you will need to discover what they are and install them yourself.
ia: Files de configuration regional e de supporto de linguage ha essite generate, ma fonts specific de linguage non poteva esser installate automaticamente. Si tu linguage require fonts specialisate per esser monstrate propriemente, tu necessitara discoperir qual illos es e installa lor pro te mesme.

[ctx: @info]
en: Necessary locale and language support files have been installed. It is now safe to turn off the computer.
ia: Files de supporto de linguage e configuration regional necessari ha essite installate. Nunc es secur extinguer le computator.

[ctx: @action:button for change the locale used]
en: Modify…
ia: Modifica...

[ctx: @title:window]
en: Data and Storage Sizes
ia: Grandores de Datos e Immagazinage

en: Numbers
ia: Numeros

en: Time
ia: Tempore

en: Currency
ia: Numerario

en: Measurements
ia: Mesurationes

en: Paper Size
ia: Formato de papiro

[ctx: Postal Address]
en: Address
ia: Adresse

[ctx: Name Style]
en: Name
ia: Nomine

[ctx: Phone Numbers]
en: Phone number
ia: Numero de telephono:
