KDE 4.1 - en to hu translation catalogue (46 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (forceFontDPI), group (General)
en: Force font DPI on X11
hu: Az X11 betűtípusok DPI értéke

note: i18n: ectx: label, entry (font), group (General)
en: General font
hu: Általános

note: i18n: ectx: label, entry (fixed), group (General)
en: Fixed width font
hu: Rögzített szélességű

note: i18n: ectx: label, entry (smallestReadableFont), group (General)
en: Small font
hu: Kicsi

note: i18n: ectx: label, entry (toolBarFont), group (General)
en: Tool bar font
hu: Eszköztár

note: i18n: ectx: label, entry (menuFont), group (General)
en: Menu font
hu: Menü

note: i18n: ectx: label, entry (activeFont), group (WM)
en: Window title font
hu: Ablakcím

[ctx: use system subpixel setting]
en: Vendor default
hu: Szállítói alapértelmezés

[ctx: no subpixel rendering]
en: None
hu: Nincs

en: Vertical RGB
hu: Függőleges RGB

en: Vertical BGR
hu: Függőleges BGR

[ctx: use system hinting settings]
en: Vendor default
hu: Szállítói alapértelmezés

[ctx: medium hinting]
en: Medium
hu: Közepes

[ctx: no hinting]
en: None
hu: Nincs

[ctx: slight hinting]
en: Slight
hu: Enyhe

[ctx: full hinting]
en: Full
hu: Teljes

[ctx: %1 is the name of a font type, %2 is the size in points (pt). Ex: Noto Sans 10pt]
en: %1 %2pt
hu: %1 %2 pt

en: Adjust Global Scale…
hu: Globális skálázás módosítása…

en: Some changes such as anti-aliasing or DPI will only affect newly started applications.
hu: Egyes módosítások – mint például az élsimítás vagy DPI – csak az ezután indított alkalmazásokra lesznek érvényesek.

en: Very large fonts may produce odd-looking results. Instead of using a very large font size, consider adjusting the global screen scale.
hu: A nagyon nagy méretű betűtípusok furcsa eredményt produkálhatnak. Érdemesebb a globális megjelenítési méretezést változtatni nagyon nagy méretű betűtípusok helyett.

en: The recommended way to scale the user interface is using the global screen scaling feature.
hu: A felhasználói felület skálázásának javasolt módja a globális megjelenítési méretezés használata.

en: &Adjust All Fonts…
hu: Az összes betűkészlet kii&gazítása…

en: General:
hu: Általános:

en: Select general font
hu: Válassza ki az általános betűkészletet

en: Fixed width:
hu: Rögzített szélességű:

en: Select fixed width font
hu: Válassza ki a rögzített szélességű betűkészletet

en: Small:
hu: Kicsi:

en: Select small font
hu: Válassz ki a kis méretű betűkészletet

en: Toolbar:
hu: Eszköztár:

en: Select toolbar font
hu: Válassza ki az eszköztárak betűkészletét

en: Menu:
hu: Menü:

en: Select menu font
hu: Válassza ki a menük betűkészletét

en: Window title:
hu: Ablakcím:

en: Select window title font
hu: Válassza ki az ablakcímek betűkészletét

en: Anti-Aliasing:
hu: Élsimítás:

en: Enable
hu: Bekapcsolás

[ctx: @info:tooltip Anti-Aliasing]
en: Pixels on displays are generally aligned in a grid. Therefore shapes of fonts that do not align with this grid will look blocky and wrong unless <emphasis>anti-aliasing</emphasis> techniques are used to reduce this effect. You generally want to keep this option enabled unless it causes problems.
hu: A képpontok a képernyőn általában rácsosan rendeződnek el. Ezért a betűkészletek rácshoz nem igazodó alakzatai szögletesnek és hibásnak tűnnek, hacsak <emphasis>élsímítási</emphasis> technikákkal ezt a hatást nem mérséklik. Általában érdemes bekapcsolva hagyni ezt a beállítást, feltéve, hogy nem okoz problémákat.

en: Exclude range from anti-aliasing
hu: Tartomány kizárása az élsimításból

en: to
hu:  -

[ctx: Used as a noun, and precedes a combobox full of options]
en: Sub-pixel rendering:
hu: Képpontkorrekció:

[ctx: @info:tooltip Sub-pixel rendering]
en: <para>On TFT or LCD screens every single pixel is actually composed of three or four smaller monochrome lights. These <emphasis>sub-pixels</emphasis> can be changed independently to further improve the quality of displayed fonts.</para> <para>The rendering quality is only improved if the selection matches the manner in which the sub-pixels of your display are aligned. Most displays have a linear ordering of <emphasis>RGB</emphasis> sub-pixels, some have <emphasis>BGR</emphasis> and some exotic orderings are not supported by this feature.</para>This does not work with CRT monitors.
hu: <para>TFT vagy LCD kijelzőkön minden egyes képpont három vagy négy kisebb, monokróm fényből áll. Ezek az <emphasis>alképpontok</emphasis> egymástól függetlenül módosíthatóak a megjelenített betűkészlet minőségének további javításához.</para><para>A leképezési minőség csak akkor javul, ha a kijelölés illeszkedik az alképpontok elrendezési módjához a kijelzőn. A legtöbb kijelző lineárisan rendezi az <emphasis>RGB</emphasis> képpontokat, néhány <emphasis>BGR</emphasis>-t vagy más rendezést használ, amit ez a funkció nem támogat.</para>CRT monitorokon nem működik ez a funkció.

[ctx: Used as a noun, and precedes a combobox full of options]
en: Hinting:
hu: Betűjavítás:

[ctx: @info:tooltip Hinting]
en: Hinting is a technique in which hints embedded in a font are used to enhance the rendering quality especially at small sizes. Stronger hinting generally leads to sharper edges but the small letters will less closely resemble their shape at big sizes.
hu: A betűjavítás egy olyan technika, amely a betűkészletbe ágyazott javaslatok segítségével javítja a leképezési minőséget, különösen kis méreteknél. Erősebb betűjavítás általában simább éleket eredményez, de a kisebb betűk kevésbé fognak hasonlítani az alakjukra nagy méretben.

en: Force font DPI:
hu: A betűtípusok DPI értéke:

[ctx: @info:tooltip Force fonts DPI]
en: <para>Enter your screen's DPI here to make on-screen fonts match their physical sizes when printed. Changing this option from its default value will conflict with many apps; some icons and images may not scale as expected.</para><para>To increase text size, change the size of the fonts above. To scale everything, use the scaling slider on the <interface>Display & Monitor</interface> page.</para>
hu: <para>Adja meg itt a képernyő DPI-jét, hogy a képernyőn megjelenő betűtípusok megfeleljenek a fizikai méreteiknek nyomtatáskor. Ennek az opciónak az alapértelmezett értékről való megváltoztatása sok alkalmazással konfliktusba kerül; egyes ikonok és képek esetleg nem úgy méretezhetők, ahogyan az várható.</para><para>A szöveg méretének növeléséhez módosítsa a betűtípusok méretét fentebb. Ha mindent méretezni szeretne, használja a méretezés csúszkát a <interface>Kijelző és monitor</interface> oldalon.</para>

en: Select Font
hu: Betűkészlet kiválasztása
