kcmicons - en to hi translation catalogue (13 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (Icons)
en: Name of the current icon theme
hi: वर्तमान प्रतीक प्रसंग का नाम

en: Unable to create a temporary file.
hi: अस्थायी फ़ाइल बनाने में अक्षम ।

en: Unable to download the icon theme archive: %1
hi: प्रतीक प्रसंग अभिलेख को डाउनलोड करने में असमर्थ: %1

en: The file is not a valid icon theme archive.
hi: यह फ़ाइल एक वैध प्रतीक प्रसंग फ़ाइल नहीं है.

en: A problem occurred during the installation process; however, most of the themes in the archive have been installed
hi: संस्थापन प्रक्रिया के दौरान समस्या उत्पन्न हुई, हालॉकि फ़ाइल के लगभग सारे प्रसंग संस्थापित हो गए हैं

en: Theme installed successfully.
hi: प्रसंग सफलतापूर्वक स्थापित।

en: Installing icon themes…
hi: प्रतीक प्रसंग संस्थापित किया जा रहा है...

en: Installing %1 theme…
hi: %1 प्रसंग संस्थापित किया जा रहा है...

en: Install from File…
hi: फाइल से संस्थापित करें...

en: Remove Icon Theme
hi: प्रतीक प्रसंग हटाएँ

en: Restore Icon Theme
hi: प्रतीक प्रसंग बहाल करें

en: Open Theme
hi: प्रसंग खोलें

en: Theme Files (*.tar.gz *.tar.bz2)
hi: प्रसंग फ़ाइलें (*.tar.gz *.tar.bz2)
