kcm_autostart - en to he translation catalogue (37 entries)

en: "%1" is not an absolute url.
he: „%1” זו לא כתובת מלאה.

en: "%1" does not exist.
he: „%1” לא קיים.

en: "%1" is not a file.
he: „%1” הוא לא קובץ.

en: "%1" is not readable.
he: „%1” לא זמין לקריאה.

[ctx: @label Stop the Systemd unit for a running process]
en: Stop
he: עצירה

[ctx: @label Start the Systemd unit for a currently inactive process]
en: Start
he: הפעלה

[ctx: @label The name of a Systemd unit for an app or script that will autostart]
en: Name:
he: שם:

[ctx: @label The current status (e.g. active or inactive) of a Systemd unit for an app or script that will autostart]
en: Status:
he: מצב:

[ctx: @label A date and time follows this text, making a sentence like 'Last activated on: August 7th 11 PM 2023']
en: Last activated on:
he: הפעלה אחרונה:

en: Unable to load logs. Try refreshing.
he: לא ניתן לטעון יומנים. נא לנסות לרענן.

[ctx: @action:button Refresh entry logs when it failed to load]
en: Refresh
he: רענון

en: Make Executable
he: הפיכה לניתן להרצה

en: The file '%1' must be executable to run at logout.
he: חובה שהקובץ ‚%1’ יהיה ניתן להרצה כדי שירוץ עם היציאה מהמערכת.

en: The file '%1' must be executable to run at login.
he: חובה שהקובץ ‚%1’ יהיה ניתן להרצה כדי שירוץ עם הכניסה למערכת.

[ctx: @action:button menu button; add new application etc]
en: Add New
he: הוספת חדש

[ctx: @action:inmenu completes: add new application]
en: Application…
he: יישום…

[ctx: @action:inmenu completes: add new login script]
en: Login Script…
he: סקריפט בכניסה…

[ctx: @action:inmenu completes: add new logout script]
en: Logout Script…
he: סקריפט ביציאה…

en: %1 has not been autostarted yet. Details will be available after the system is restarted.
he: %1 לא הופעל אוטומטית עדיין. הפרטים יהיו זמינים לאחר הפעלת המערכת מחדש.

[ctx: @label Entry hasn't been autostarted because system hasn't been restarted]
en: Not autostarted yet
he: לא הופעל אוטומטית עדיין

[ctx: @action:button]
en: See properties
he: הצגת מאפיינים…

[ctx: @action:button]
en: Remove entry
he: הסרת רשומה

en: Applications
he: יישומים

en: Login Scripts
he: סקריפטים לכניסה

en: Pre-startup Scripts
he: סקריפטים לפני התחלה

en: Logout Scripts
he: סקריפטים ביציאה

en: No user-specified autostart items
he: אין פריטים שהוגדרו להפעלה אוטומטית ע״י המשתמש

[ctx: @info 'some' refers to autostart items]
en: Click the <interface>Add New</interface> button to add some
he: יש ללחוץ על הכפתור <interface>הוספת חדש</interface> כדי להוסיף כאלה

en: Choose Login Script
he: בחירת סקריפט כניסה

en: Choose Logout Script
he: בחירת סקריפט יציאה

[ctx: @label Entry is running right now]
en: Running
he: פועל

[ctx: @label Entry is not running right now (exited without error)]
en: Not running
he: לא פועל

[ctx: @label Entry is being started]
en: Starting
he: מופעל

[ctx: @label Entry is being stopped]
en: Stopping
he: נעצר

[ctx: @label Entry has failed (exited with an error)]
en: Failed
he: נכשל

en: Error occurred when receiving reply of GetAll call %1
he: שגיאה בקבלת תגובה מקריאת GetAll (משיכה של הכול) %1

en: Failed to open journal
he: פתיחת יומן המערכת נכשלה
