plasma-workspace - en to gl translation catalogue (10 entries)

[ctx: @title Name for global shortcuts category]
en: Media Controller
gl: Controlador multimedia

[ctx: @title shortcut]
en: Play/Pause media playback
gl: Reproducir ou deter a reprodución

[ctx: @title shortcut]
en: Media playback next
gl: Seguinte pista

[ctx: @title shortcut]
en: Media playback previous
gl: Pista anterior

[ctx: @title shortcut]
en: Stop media playback
gl: Deter a reprodución

[ctx: @title shortcut]
en: Pause media playback
gl: Pausar a reprodución

[ctx: @title shortcut]
en: Play media playback
gl: Iniciar a reprodución

[ctx: @title shortcut]
en: Media volume up
gl: Subir o volume multimedia

[ctx: @title shortcut]
en: Media volume down
gl: Baixar o volume multimedia

[ctx: @action:button]
en: Choose player automatically
gl: Escoller o reprodutor automaticamente
