plasma-workspace - en to gl translation catalogue (8 entries)

en: Fallback sound theme from freedesktop.org
gl: Tema de sons de reserva de freedesktop.org

[ctx: @option:check]
en: Enable notification sounds
gl: Activar os sons de notificacións.

[ctx: %2 is a theme name or a list of theme names that the current theme inherits from]
en: Based on: %2 | Based on: %2
gl[0]: Baseado en: %2
gl[1]: Baseado en: %2

[ctx: @label Precedes a list of buttons which can be clicked to preview the theme's sounds. Keep it very short]
en: Preview:
gl: Vista previa:

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview sound "%1"
gl: Escoitar «%1».

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview the demo sound for the theme "%1"
gl: Escoitar o son de demostración do tema «%1».

[ctx: %1 is a sound theme name. %2 is a sound name]
en: The %1 theme doesn't include the sound '%2'
gl: O tema %1 non inclúe o son «%2»

en: Failed to preview sound: %1
gl: Non foi posíbel escoitar o son: %1
