plasma-workspace - en to gl translation catalogue (84 entries)

[ctx: Binary dialect IEC, with sigle in parentheses]
en: International Electrotechnical Commission (IEC)
gl: Comisión internacional de electrotecnia (IEC)

[ctx: Binary dialect JEDEC, with sigle in parentheses]
en: Joint Electron Device Engineering Council (JEDEC)
gl: Consello unido de enxeñaría de dispositivos electrónicos (JEDEC)

[ctx: Binary dialect Metric, with origin in parentheses]
en: Metric system (SI)
gl: Sistema internacional (SI)

en: Binary -  Kibibytes (KiB), Mebibytes (MiB), Gibibytes (GiB)
gl: Binario — kibibytes (KiB), mebibytes (MiB), gibibytes (GiB)

en: Binary - Kilobytes (kB), Megabytes (MB), Gigabytes (GB)
gl: Binario — kilobytes (kB), megabytes (MB), gigabytes (GB)

en: Decimal - Kilobytes (kB), Megabytes (MB), Gigabytes (GB)
gl: Decimal — kilobytes (kB), megabytes (MB), gigabytes (GB)

[ctx: Measurement combobox]
en: Imperial UK
gl: Imperial do R.U.

[ctx: Measurement combobox]
en: Imperial US
gl: Imperial dos EE.UU.

[ctx: Measurement combobox]
en: Metric
gl: Métrico

[ctx: PaperSize combobox]
en: Letter
gl: Carta

[ctx: Firm name]
en: Acme Corporation
gl: Corporación Acme

[ctx: Department name]
en: Development Department
gl: Departamento de desenvolvemento

[ctx: Building name]
en: Dev-Building
gl: Edificio de desenvolvemento

[ctx: Street or block name]
en: Main Street
gl: Rúa principal

[ctx: House number]
en: House 1
gl: Número 1

[ctx: Room number]
en: Room 2
gl: Sala 2

[ctx: Floor number]
en: Floor 3
gl: Planta 3

[ctx: Local township within town or city]
en: Downtown
gl: Centro

[ctx: Town or city]
en: City
gl: Cidade

[ctx: State, province or prefecture]
en: State
gl: Estado

[ctx: Family names]
en: FamilyName
gl: Apelidos

[ctx: Family names in uppercase]
en: FAMILYNAME
gl: APELIDOS

[ctx: First given name]
en: FirstName
gl: Nome de pía

[ctx: First given initial]
en: F
gl: N

[ctx: First given name with latin letters]
en: FirstName
gl: Nome de pía

[ctx: Other shorter name]
en: OtherName
gl: Alcume

[ctx: Additional given names]
en: AdditionalName
gl: Nomes adicionais

[ctx: Profession]
en: Profession
gl: Profesión

[ctx: Salutation]
en: Doctor
gl: Doutora/r

[ctx: This is returned when an example test could not be made from locale information]
en: Could not find an example for this locale
gl: Non foi posíbel atopar un exemplo para esta configuración rexional.

[ctx: @info this will be shown as an error message]
en: Could not find the system's available locales using the <command>localectl</command> tool. Please file a bug report about this at <link>https://bugs.kde.org</link>
gl: Non foi posíbel atopar as configuracións rexionais dispoñíbeis do sistema coa ferramenta <command>localectl</command>. Cree un informe de fallo en <link>https://bugs.kde.org</link>.

[ctx: %1 is português in system locale name, Brazil is to distinguish European português and Brazilian português]
en: %1 (Brazil)
gl: %1 (Brasil)

[ctx: @info:warning]
en: Can't locate executable `check-language-support`
gl: Non é posíbel atopar o executábel «check-language-support».

[ctx: the arg is the output of failed check-language-support call]
en: check-language-support failed, output: %1
gl: check-language-support fallou; saída: %1

[ctx: %1 is a list of package names]
en: Not all missing packages managed to resolve! %1
gl: Non foi posíbel resolver todos os paquetes que faltaban! %1

[ctx: %1 is a list of package names]
en: Failed to install package %1
gl: Non foi posíbel instalar o paquete %1.

en: Another process is already running, please retry later
gl: Xa hai outro proceso en execución, inténteo máis tarde.

en: Unauthorized to edit locale configuration file
gl: Non ten autorización para editar o ficheiro da configuración rexional.

en: Can't open file `/etc/locale.gen`
gl: Non é posíbel abrir o ficheiro «/etc/locale.gen».

en: Can't locate executable `locale-gen`
gl: Non é posíbel atopar o executábel «locale-gen».

en: Unknown
gl: Descoñecida

en: Default for System
gl: Predeterminada do sistema

en: Default
gl: Predeterminada

[ctx: @info:title, meaning the current locale is system default(which is `C`)]
en: System Default C
gl: Predeterminada do sistema (C)

[ctx: @info:title the current locale is the default for %1, %1 is the country name]
en: Default for %1
gl: Predeterminada de %1

[ctx: @info:title]
en: Language
gl: Idioma

[ctx: @info:title]
en: Numbers
gl: Números

[ctx: @info:title]
en: Time
gl: Hora

[ctx: @info:title]
en: Currency
gl: Divisa

[ctx: @info:title]
en: Measurements
gl: Medidas

[ctx: @info:title]
en: Paper Size
gl: Tamaño do papel

[ctx: @info:title]
en: Address
gl: Enderezo

[ctx: @info:title]
en: Name Style
gl: Estilo dos nomes

[ctx: @info:title]
en: Phone Numbers
gl: Números de teléfono

[ctx: @info:title]
en: Data and Storage Sizes
gl: Tamaños de datos e de almacenamento

[ctx: @info:title, the current setting is system default]
en: System Default
gl: Predeterminada do sistema

[ctx: as subtitle, remind user that the format used now is inherited from locale %1]
en:  (Standard format for %1)
gl:  (formato estándar de %1)

en: Inherit Language
gl: Herdar o idioma

en: Language
gl: Idioma

en: Putting any other languages below English will cause undesired behavior in some applications. If you would like to use your system in English, remove all other languages.
gl: Colocar idiomas baixo o inglés pode provocar un comportamento non desexado nalgunhas aplicacións. Se quere usar o sistema en inglés, retire o resto de idiomas.

[ctx: Error message, %1 is the language name]
en: The language "%1" is unsupported
gl: Non se pode usar o idioma «%1».

en: Add languages in the order you want to see them in your applications.
gl: Engada idiomas na orde na que os quere ver nas aplicacións.

[ctx: @info:tooltip]
en: Change Language
gl: Cambiar o idioma

[ctx: @title:window]
en: Change Language
gl: Cambiar o idioma

[ctx: @info:tooltip]
en: Move to top
gl: Mover ao inicio

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove
gl: Retirar

[ctx: @info:placeholder]
en: No Language Configured
gl: Non hai ningún idioma configurado

[ctx: @title:window]
en: Add Languages
gl: Engadir idiomas

[ctx: @action:button]
en: Add More…
gl: Engadir máis…

[ctx: @info]
en: Changes will take effect the next time you log in.
gl: Os cambios non terán efecto ata a vindeira vez que acceda ao sistema.

en: Restart now
gl: Reiniciar agora

[ctx: @info]
en: Generating locale and language support files; don't turn off the computer yet.
gl: Xerando os ficheiros de compatibilidade con configuracións rexionais e idiomas; non apague aínda o computador.

[ctx: @info]
en: Locale and language support files have been generated, but language-specific fonts could not be automatically installed. If your language requires specialized fonts to be displayed properly, you will need to discover what they are and install them yourself.
gl: Xeráronse os ficheiros de compatibilidade con configuracións rexionais e idiomas, pero as fontes de idiomas concretos non puideron instalarse automaticamente. Se o seu idioma require fontes especializadas para amosarse correctamente, terá que descubrir cales son e instalalas vostede.

[ctx: @info]
en: Necessary locale and language support files have been installed. It is now safe to turn off the computer.
gl: Instaláronse os ficheiros necesarios de compatibilidade con configuracións rexionais e idiomas. Xa pode apagar o computador.

[ctx: @action:button for change the locale used]
en: Modify…
gl: Modificar…

[ctx: @title:window]
en: Data and Storage Sizes
gl: Tamaños de datos e de almacenamento

en: Numbers
gl: Números

en: Time
gl: Hora

en: Currency
gl: Divisa

en: Measurements
gl: Medidas

en: Paper Size
gl: Tamaño do papel

[ctx: Postal Address]
en: Address
gl: Enderezo

[ctx: Name Style]
en: Name
gl: Nome

[ctx: Phone Numbers]
en: Phone number
gl: número de teléfono
