kfontinst - en to fy translation catalogue (362 entries)

en: Do you wish to install the font(s) for personal use (only available to you), or system-wide (available to all users)?
fy: Wolle jo de lettertypen foar persoanlik gebrûk (dus alline foar jo) of systeemwiid (beskikber foar allen) ynsteallearje?

en: Where to Install
fy: Wêr te ynstallearjen

en: Font Installer
fy: Lettertype ynstallaasjeprogramma

en: Simple font installer
fy: Ienfâldich lettertype-ynstallaasjeteprogramma

en: URL to install
fy: URL-adres om te ynstallearjen

en: Print
fy: Printsje

en: Font Printer
fy: Lettertypeprinter

en: Simple font printer
fy: Ienfâldich lettertypeprinter

en: Makes the dialog transient for an X app specified by winid
fy: Soarget derfoar dat it finster har gedraacht as dialoochfinster foar in X11-app dy omskreaun wurdt troch winid.

en: Size index to print fonts
fy: Grutte-yndex foar it printsjen fan lettertypen

en: Font to print, specified as "Family,Style" where Style is a 24-bit decimal number composed as: <weight><width><slant>
fy: Lettertypen om te printsjen, oantsjutte as "Famylje,styl", wêrby styl in 24-bits desimaal getal is dat gearfoege is as: <weight><width><slant>

en: File containing list of fonts to print
fy: Triem dy 't de list mei te printsjen lettertypen befettet

en: Remove file containing list of fonts to print
fy: Triem fuortsmite dy 't de list mei te printsjen lettertypen befettet

en: Select Font to View
fy: Lettertype om sjen te litten selektearje

en: URL to open
fy: Te iepenjen URL-adres

en: Font Viewer
fy: Lettertypewerjefte

en: Simple font viewer
fy: Ienfâldich lettertype-werjefteprogramma

en: Duplicate Fonts
fy: Lettertypen duplisearje

en: No duplicate fonts found.
fy: Gjin dûbele lettertypen fûn.

en: Delete Marked Files
fy: Markearre triemmen wiskje

en: %1 duplicate font found. | %1 duplicate fonts found.
fy[0]: %1 dûbele lettertype fûn.
fy[1]: %1 dûbele lettertypen fûn.

en: Are you sure you wish to delete:
    %1
fy: Wolle jo dit wiskje?
    %1

en: Are you sure you wish to delete:
fy: Wole jo it folgjende wiskje:

en: Cancel font scan?
fy: Skennen nei lettertypen ôfbrekke?

en: Font/File
fy: Lettertype/triem

en: Size
fy: Grutte

en: Date
fy: Datum

en: Links To
fy: Ferwiist nei

en: Open in Font Viewer
fy: Iepenje yn lettertypewerjouwer

en: Properties
fy: Eigenskippen

en: Unmark for Deletion
fy: Markearring foar wiskjen fuorthelje

en: Mark for Deletion
fy: Markearje foar wiskjen

en: Family
fy: Famylje

en: Style
fy: Styl

en: Foundry
fy: Makker

en: FontConfig Match
fy: Byhearrende FontConfig

en: File Location
fy: Triemlokaasje

en: Writing System
fy: Skriuwsysteem

en: Set Criteria
fy: Kritearia ynstelle

en: Symbol/Other
fy: Symboal/oaren

en: Font
fy: Lettertype

en: This column shows the status of the font family, and of the individual font styles.
fy: Dizze kolom lit de tastân sjen fan de lettertypefamylje en fan de yndividuele tekenstilen.

en: <p>This list shows your installed fonts. The fonts are grouped by family, and the number in square brackets represents the number of styles in which the family is available. e.g.</p><ul><li>Times [4]<ul><li>Regular</li><li>Bold</li><li>Bold Italic</li><li>Italic</li></ul></li></ul>
fy: <p>Dizze list lit jo ynstallearre lettertypen sjen. De lettertypen binne groepearre op famylje en it getal tusken de blokheakje jout it tal stilen oan wêryn de famylje beskikber is. Bgl. .</p><ul><li>Times [4]<ul><li>Normaal</li><li>Fet</li><li>Fet skeanprinte</li><li>Skeanprinte</li></ul></li></ul>

en: Delete
fy: Wiskje

en: Enable
fy: Ynskeakelje

en: Disable
fy: Utskeakelje

en: Reload
fy: Op 'e nij lade

en: Open all %1 fonts in font viewer?
fy: Alle %1 lettertypen yn lettertypewerjouwer iepenje?

en: All Fonts
fy: Alle lettertypen

en: Personal Fonts
fy: Persoanlike lettertypen

en: System Fonts
fy: Systeem lettertypen

en: Unclassified
fy: Net klassifisearre

en: Group
fy: Groep

en: <p>Do you really want to remove '<b>%1</b>'?</p><p><i>This will only remove the group, and not the actual fonts.</i></p>
fy: <p>Wolle jo '<b>%1</b>' fuortsmite?</p><p><i>Dit sil allinne de groep fuortsmite, net de lettertypen sels.</i></p>

en: Remove Group
fy: Groep wiskje

en: Remove
fy: Fuortsmite

en: Remove group
fy: Groep fuortsmite

en: <h3>Font Groups</h3><p>This list displays the font groups available on your system. There are 2 main types of font groups:<ul><li><b>Standard</b> are special groups used by the font manager.<ul>%1</ul></li><li><b>Custom</b> are groups created by you. To add a font family to one of these groups simply drag it from the list of fonts, and drop onto the desired group. To remove a family from the group, drag the font onto the "All Fonts" group.</li></ul></p>
fy: <h3>Lettertypegroep</h3><p>Dizze list lit de lettertypegroepen sjen dy't op jo systeem beskikber binne. Der binne twa haadtype lettertypegroepen:<ul><li><b>Standert</b> binne spesjale groepen dy troch de lettertypebehearder brûkt wurde. <ul>%1</ul></li><li><b>Oanpast</b> binne de groepen dy troch jo oanmakke binne. Om in lettertypefamylje oan ien fan dizze groepenm ta te heakjen, slepe jo dizzen fanút de list mei lettertypen nei de juste groep. Om in famylje út de groep fuort te smiten, slepe jo dizze nei de groep "Alle lettertypen".</li></ul></p>

en: <li><i>All Fonts</i> contains all the fonts installed on your system.</li><li><i>Unclassified</i> contains all fonts that have not yet been placed within a "Custom" group.</li>
fy: <li><i>Alle lettertypen</i> befettet alle lettertypen dy't op jo systeem ynstallearre binne.</li><li><i>Net klasifisearre</i> befettet alle lettertypen dy't noch net yn in bepaalde groep pleatst binne.</li>

en: <li><i>All Fonts</i> contains all the fonts installed on your system - both  "System" and "Personal".</li><li><i>System</i> contains all fonts that are installed system-wide (i.e. available to all users).</li><li><i>Personal</i> contains your personal fonts.</li><li><i>Unclassified</i> contains all fonts that have not yet been placed within a "Custom" group.</li>
fy: <li><i>Alle lettertypen</i> befettet alle lettertypen dy't op jo systeem ynstallearre binne, sawol yn "Systeem" as yn "Persoanlik".</li><li><i>Systeem</i> befettet alle lettertypen dy't systeemwiid ynstallearre binne (dus beskikber foar alle brûkers).</li><li><i>Persoanlik</i> befettet al jo persoanlike lettertypen.</li><li><i>Net-klasifisearre</i> befettet alle lettertypen dy't noch net yn in "oanpaste" groep pleatst binne.</li>

en: <qt>A group named <b>'%1'</b> already exists.</qt>
fy: <qt>Der bestiet al in groep mei de namme <b>'%1'</b>.</qt>

en: Add to "%1".
fy: Taheakje oan "%1".

en: Remove from current group.
fy: Fan aktive groep fuortsmite

en: Move to personal folder.
fy: Nei de persoanlike map ferpleatse.

en: Move to system folder.
fy: Nei de systeem map ferpleatse.

en: Skip
fy: Oerslaan

en: AutoSkip
fy: Automatysk oerslaan

en: <h3>Cancel?</h3><p>Are you sure you wish to cancel?</p>
fy: <h3>Ofbrekke?</h3><p>Wolle jo ôfbrekke?</p>

en: <h3>Finished</h3><p>Please note that any open applications will need to be restarted in order for any changes to be noticed.</p>
fy: <h3>Foltôge</h3><p>Tink derom dat om de feroarings sichtber te meitsjen moatte alle rinnende programma's op 'e nij begjinne.</p>

en: Do not show this message again
fy: Dit boadskip net wer sjen litte

en: Installing
fy: Ynstallaasje is geande

en: Uninstalling
fy: Ynstallaasje wurdt ûngedien makke

en: Enabling
fy: Ynskeakelje

en: Moving
fy: Ferpleatse

en: Updating
fy: Fernijen

en: Removing
fy: Fuortsmite

en: Disabling
fy: Utskeakelje

en: Unable to start backend.
fy: Net mooglik om efterein te starten.

en: Backend died, but has been restarted. Please try again.
fy: Efterein gong dea, mar is op 'e nij úteinset. Besykje it nohris.

en: <h3>Error</h3>
fy: <h3>Flater</h3>

en: Failed to download <i>%1</i>
fy: It ynladen fan <i>%1</i> mislearre

en: System backend died. Please try again.<br><i>%1</i>
fy: Systeem efterein gong dea. Besykje it op 'e nij.<br><i>%1</i>

en: <i>%1</i> is a bitmap font, and these have been disabled on your system.
fy: <i>%1</i> is in bitmap lettertype en dizzen binne útskeakele op jo systeem.

en: <i>%1</i> contains the font <b>%2</b>, which is already installed on your system.
fy: <i>%1</i> befettet it lettertype <b>%2</b>, hokker al ynstallearre is op jo systeem.

en: <i>%1</i> is not a font.
fy: <i>%1</i> is net in lettertype.

en: Could not remove all files associated with <i>%1</i>
fy: Koe net alle triemmen assosjearre mei <i>%1</i> fuortsmite

en: Failed to start the system daemon.<br><i>%1</i>
fy: It úteinsetten fa de systeem daemon mislearre.<br><i>%1</i>

en: <i>%1</i> already exists.
fy: <i>%1</i> bestiet al.

en: <i>%1</i> does not exist.
fy: <i>%1</i> bestiet net.

en: Permission denied.<br><i>%1</i>
fy: Permisje wegere.<br><i>%1</i>

en: Unsupported action.<br><i>%1</i>
fy: Net stipe aksje.<br><i>%1</i>

en: Authentication failed.<br><i>%1</i>
fy: Ferifikaasje is mislearre.<br><i>%1</i>

en: This displays a preview of the selected font.
fy: Dit lit in foarbyld sjen fan it selektearre lettertype.

en: Add Fonts
fy: Lettertypen tafoegje

en: Failed to save list of fonts to print.
fy: Koe de list met te printsjen lettertypen net bewarje.

en: Failed to start font printer.
fy: Koe lettertypeprinter net úteinsette.

en: There are no printable fonts.
    You can only print non-bitmap and enabled fonts.
fy: Der binne gjin te printsjen lettertypen.
    Jo kinne allinne net-bitmap lettertypen printsje.

en: Cannot Print
fy: Printsje nei mooglik

en: You did not select anything to delete.
fy: Jo hawwe neat selektearre om fuort te smiten.

en: Nothing to Delete
fy: Neat om fuort te smiten.

en: <p>Do you really want to delete</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
fy: <p>Wolle jo</p><p> <b>'%1'</b> wiskje?</p>

en: Delete Font
fy: Lettertype wiskje

en: Do you really want to delete this font? | Do you really want to delete these %1 fonts?
fy[0]: Wolle jo dit lettertype wiskje?
fy[1]: Wolle jo dizze %1 lettertypen wiskje?

en: Delete Fonts
fy: Lettertypen wiskje

en: You did not select anything to move.
fy: Jo hawwe neat selektearre om te ferpleatsen.

en: Nothing to Move
fy: Neat om te ferpleatsen.

en: Move Font
fy: Lettertype ferpleatse

en: Move
fy: Ferpleatse

en: Move Fonts
fy: Lettertypen ferpleatse

en: Export Group
fy: Groep eksportearje

en: No files?
fy: Gjin triemmen?

en: Failed to open %1 for writing
fy: It mislearre om %1 te iepenjen om te skriuwen

en: Create New Group
fy: Nije groep oanmeitsje

en: New Group
fy: Nije groep

en: Preview Text
fy: Foarbyldtekst

en: Please enter new text:
fy: Nije tekst ynfiere:

en: No fonts
fy: Gjin lettertypen

en: 1 Font | %1 Fonts
fy[0]: 1 lettertype
fy[1]: %1 lettertypen

en: Looking for files associated with %1
fy: Siket om triemmen assosjearre mei %1

en: You did not select anything to enable.
fy: Jo hawwe neat selektearre om yn te skeakeljen.

en: You did not select anything to disable.
fy: Jo hawwe neat selektearre om út te skeakeljen.

en: Nothing to Enable
fy: Neat om yn te skeakeljen

en: Nothing to Disable
fy: Neat om út te skeakeljen

en: <p>Do you really want to enable</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
fy: <p>Binne jo wis dat jo</p><p>'<b>%1</b>' ynskeakelje wolle?</p>

en: <p>Do you really want to disable</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
fy: <p>Binne jo wis dat jo</p><p>'<b>%1</b>' útskeakelje?</p>

en: <p>Do you really want to enable</p><p>'<b>%1</b>', contained within group '<b>%2</b>'?</p>
fy: <p>Wolle jo </p><p>'<b>%1</b>' ynskeakelje hokker sich yn de groep '<b>%2</b>' befynt?</p>

en: <p>Do you really want to disable</p><p>'<b>%1</b>', contained within group '<b>%2</b>'?</p>
fy: <p>Wolle jo </p><p>'<b>%1</b>' útskeakelje hokker sich yn de groep '<b>%2</b>' befynt?</p>

en: Enable Font
fy: Lettertype ynskeakelje

en: Disable Font
fy: Lettertype ütskeakelje

en: Do you really want to enable this font? | Do you really want to enable these %1 fonts?
fy[0]: Wolle jo dit lettertype ynskeakelje?
fy[1]: Wolle jo dizze %1 lettertypen ynskeakelje?

en: Do you really want to disable this font? | Do you really want to disable these %1 fonts?
fy[0]: Wolle jo dit lettertype útskeakelje?
fy[1]: Wolle jo dizze %1 lettertypen útskeakelje?

en: <p>Do you really want to enable this font contained within group '<b>%2</b>'?</p> | <p>Do you really want to enable these %1 fonts contained within group '<b>%2</b>'?</p>
fy[0]: <p>Wolle jo dit lettertype ynslettend yn groep '<b>%2</b>' ynskeakelje?</p>
fy[1]: <p>Wolle jo dizze %1 lettertypen ynslettend yn groep '<b>%2</b>' ynskeakelje?</p>

en: <p>Do you really want to disable this font contained within group '<b>%2</b>'?</p> | <p>Do you really want to disable these %1 fonts contained within group '<b>%2</b>'?</p>
fy[0]: <p>Wolle jo dit lettertype ynslettend yn groep '<b>%2</b>' útskeakelje?</p>
fy[1]: <p>Wolle jo dizze %1 lettertypen ynslettend yn groep '<b>%2</b>' útskeakelje?</p>

en: Enable Fonts
fy: Lettertypen ynskeakelje

en: Disable Fonts
fy: Lettertypen útskeakelje

en: Print Font Samples
fy: Lettertypenfoarbyld printsje

en: Select size to print font:
fy: Grute foar it printsjen fan lettertype:

en: Waterfall
fy: Wetterfal

en: Can only install fonts to either "%1" or "%2".
fy: Kin allinne lettertypen ynstallearje yn of "%1" or "%2".

en: You cannot install a fonts package directly.
    Please extract %1, and install the components individually.
fy: Jo kinne net rjochtstreeks in lettertypepakket ynstallearje. Pak %1 earst út en ynstallearje de komponinten apart.

en: Cannot copy fonts
fy: Kin gjin lettertypen kopiearje

en: Cannot move fonts
fy: Kin gjin lettertypen ferpleatse

en: Only fonts may be deleted.
fy: Allinne lettertypen meie wiske wurde.

en: Can only remove fonts from either "%1" or "%2".
fy: Kin allinne lettertypen fuortsmite fan of "%1" of "%2".

en: Please specify "%1" or "%2".
fy: Jou "%1" of "%2" op.

en: No special methods supported.
fy: Gjin spesjale metoaden stipe.

en: Fonts
fy: Lettertypen

en: Failed to start the system daemon
fy: It úteinsetten fan de systeem daemon mislearre

en: Backend died
fy: Efterein gong dea

en: %1 is a bitmap font, and these have been disabled on your system.
fy: %1 is in bitmap lettertype, en dizzen binne útskeakele op jo systeem.

en: %1 contains the font <b>%2</b>, which is already installed on your system.
fy: %1 befettet it lettertype <b>%2</b>, hokker al ynstallearre is op jo systeem.

en: %1 is not a font.
fy: %1 is net in lettertype

en: Could not remove all files associated with %1
fy: Koe net alle triemmen assosjearre mei %1 fuortsmite

en: Unknown
fy: Unbekend

en: No characters found.
fy: Gjin lettertekens fûn.

[ctx: A sentence that uses all of the letters of the alphabet]
en: The quick brown fox jumps over the lazy dog
fy: Alve bazige froulju wachtsje op dyn komst

en: ERROR: Could not determine font's name.
fy: FLATER: de namme fan it lettertype kin net fêststelt wurde.

en: %2 [1 pixel] | %2 [%1 pixels]
fy[0]: %2 [1 piksel]
fy[1]: %2 [%1 piksels]

en: Personal
fy: Persoanlik

en: System
fy: Systeem

en: All
fy: Alles

en: Administrator
fy: Systeembehearder

en: Thin
fy: Tin

en: Extra Light
fy: Ekstra licht

en: Ultra Light
fy: Ultralicht

en: Regular
fy: Standert

en: Normal
fy: Normaal

en: Medium
fy: Middel

en: Demi Bold
fy: Demi fet

en: Semi Bold
fy: Semi fet

en: Bold
fy: Fet

en: Extra Bold
fy: Ekstra fet

en: Ultra Bold
fy: Ultra fet

en: Black
fy: Swart

en: Heavy
fy: Swier

en: Roman
fy: Romeinsk

en: Italic
fy: Skeanprinte

en: Oblique
fy: Skean

en: Ultra Condensed
fy: Ultra tin

en: Extra Condensed
fy: Ekstra tin

en: Condensed
fy: Tin

en: Semi Condensed
fy: Semi tin

en: Semi Expanded
fy: Semi breed

en: Expanded
fy: Breed

en: Extra Expanded
fy: Ekstra breed

en: Ultra Expanded
fy: Ultra breed

en: Monospaced
fy: Monospaasje

en: Charcell
fy: Tekensel

en: Proportional
fy: Proporsjoneel

en: Other, Control
fy: Oaren, kontrôle

en: Other, Format
fy: Oaren, opmaak

en: Other, Not Assigned
fy: Oaren, net tawiist

en: Other, Private Use
fy: Oaren, Privee gebrûk

en: Other, Surrogate
fy: Oaren, ferfanger

en: Letter, Lowercase
fy: Letter, lyts

en: Letter, Modifier
fy: Letter, modifikaasje

en: Letter, Other
fy: Letter, oaren

en: Letter, Titlecase
fy: Letter, titel

en: Letter, Uppercase
fy: Letter, haad

en: Mark, Spacing Combining
fy: Markearing, spaasjekombinaasje

en: Mark, Enclosing
fy: Markearing, ynslutting

en: Mark, Non-Spacing
fy: Markearing, gjin spaasje

en: Number, Decimal Digit
fy: Getal, desimaal

en: Number, Letter
fy: Getal, letter

en: Number, Other
fy: Getal, oaren

en: Punctuation, Connector
fy: Punktuaasje, ferbinning

en: Punctuation, Dash
fy: Punktuaasje, stip

en: Punctuation, Close
fy: Punktuaasje, slute

en: Punctuation, Final Quote
fy: Punktuaasje, ein sitaat

en: Punctuation, Initial Quote
fy: Punktuaasje, inisjeel sitaat

en: Punctuation, Other
fy: Punktuaasje, oaren

en: Punctuation, Open
fy: Punktuaasje, iepen

en: Symbol, Currency
fy: Symboal, faluta

en: Symbol, Modifier
fy: Symboal, modifikaasje

en: Symbol, Math
fy: Symboal, wiskunde

en: Symbol, Other
fy: Symboal, oaren

en: Separator, Line
fy: Skieder, rigel

en: Separator, Paragraph
fy: Skieder, alinea

en: Separator, Space
fy: Skieder, spaasje

en: Category
fy: Kategory

en: XML Decimal Entity
fy: XML desimale entiteit

en: Show Face:
fy: Lettertype sjen litte:

en: Could not read font.
fy: Koe lettertype net lêze.

en: Preview String
fy: Foarbyld tekst

en: Please enter new string:
fy: Nije tekst ynfiere:

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: &Main Toolbar
fy: &Haadbalke

en: Preview Type
fy: Foarbyldtype

en: Standard Preview
fy: Standertfoarbyld

en: All Characters
fy: Alle lettertekens

en: Unicode Block: %1
fy: Unikoade-blok: %1

en: Unicode Script: %1
fy: Unikoade-skript: %1

en: Basic Latin
fy: Basis latynsk

en: Latin-1 Supplement
fy: Latynsk-1 oanfoljend

en: Latin Extended-A
fy: Latynsk útwreide-A

en: Latin Extended-B
fy: Latynsk útwreide-B

en: IPA Extensions
fy: IPA-taheaksels

en: Spacing Modifier Letters
fy: Letters-spaasje modifikaasje

en: Combining Diacritical Marks
fy: Kombinearjende diakryske tekens

en: Greek and Coptic
fy: Gryksk en koptysk

en: Cyrillic
fy: Cyrillysk

en: Cyrillic Supplement
fy: Cyrillyske oanfolling

en: Armenian
fy: Armeensk

en: Hebrew
fy: Hebrieusk

en: Arabic
fy: Arabysk

en: Syriac
fy: Syriak

en: Arabic Supplement
fy: Arabyske oanfolling

en: Thaana
fy: Thaanaask

en: Bengali
fy: Bengaalsk

en: Telugu
fy: Telûgû

en: Sinhala
fy: Singhalesysk

en: Thai
fy: Taaisk

en: Tibetan
fy: Tibetaansk

en: Georgian
fy: Georgysk

en: Ethiopic
fy: Ethiopysk

en: Ethiopic Supplement
fy: Ethiopysk oanfolling

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
fy: Ferienigde Kanadeeske Aboriginal Syllabics

en: Runic
fy: Runen

en: Tagalog
fy: Tagaloch

en: Mongolian
fy: Mongoliaansk

en: New Tai Lue
fy: Nij Tai Lue

en: Khmer Symbols
fy: Khmer-symboalen

en: Buginese
fy: Bugineesk

en: Balinese
fy: Balineesk

en: Phonetic Extensions
fy: Fonetyske taheaksels

en: Phonetic Extensions Supplement
fy: Fonetyske taheaksels oanfolling

en: Combining Diacritical Marks Supplement
fy: Kombinearjende diaktrityske tekens oanfolling

en: Latin Extended Additional
fy: Latynks útwreid addisjoneel

en: Greek Extended
fy: Gryks útwreid

en: General Punctuation
fy: Algemiene punktuaasje

en: Superscripts and Subscripts
fy: Superskripts en subskripts

en: Currency Symbols
fy: Falutasymboalen

en: Combining Diacritical Marks for Symbols
fy: Kombinearjende diaktrityske tekens foar symboalen

en: Letter-Like Symbols
fy: Ferskate wiskundige symboalen-A

en: Number Forms
fy: Sifersymboalen

en: Arrows
fy: Pylken

en: Mathematical Operators
fy: Wiskundige operatoren

en: Miscellaneous Technical
fy: Ferskate technysk

en: Control Pictures
fy: Bestoeringsôfbyldings

en: Optical Character Recognition
fy: Tekstwerkenning

en: Enclosed Alphanumerics
fy: Ynsletten alfanumeryk

en: Box Drawing
fy: Bokstekening

en: Block Elements
fy: Blokeleminten

en: Geometric Shapes
fy: Geometryske foarmen

en: Miscellaneous Symbols
fy: Ferskate symboalen

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
fy: Ferskate wiskundige symboalen-A

en: Supplemental Arrows-A
fy: Supplemintêre pylken-A

en: Braille Patterns
fy: Braillepatroanen

en: Supplemental Arrows-B
fy: Supplemintêre pylken-B

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
fy: Ferskate wiskundige symboalen-B

en: Supplemental Mathematical Operators
fy: Oanfoljende wiskundige operatoaren

en: Miscellaneous Symbols and Arrows
fy: Ferskate symboalen en pylken

en: Glagolitic
fy: Glagolitysk

en: Latin Extended-C
fy: Latynsk útwreid-C

en: Coptic
fy: Koptysk

en: Georgian Supplement
fy: Georgysk oanfolling

en: Ethiopic Extended
fy: Ethiopysk útwreid

en: Supplemental Punctuation
fy: Oanfoljende punktuaasje

en: CJK Radicals Supplement
fy: CJK-stamwurden oanfolling

en: Kangxi Radicals
fy: Kangxi-stamwurden

en: Ideographic Description Characters
fy: Ideografyske beskriuwende tekens

en: CJK Symbols and Punctuation
fy: CJK-symboalen en -punktuaasje

en: Hangul Compatibility Jamo
fy: Hangul compatibiliteits-Jamo

en: Bopomofo Extended
fy: Bopomofo útwreid

en: CJK Strokes
fy: CJK-streken

en: Katakana Phonetic Extensions
fy: Katakana fonetyske taheaksels

en: Enclosed CJK Letters and Months
fy: Ynsletten CJK-letters en moannen

en: CJK Compatibility
fy: CJK-kompatibiliteit

en: CJK Unified Ideographs Extension A
fy: CJK ferienigde ideogrammen taheaksel A

en: Yijing Hexagram Symbols
fy: Yijing Hexagram-symboalen

en: CJK Unified Ideographs
fy: Ferienigde CJK-ideogrammen

en: Yi Syllables
fy: Yi-syllabelen

en: Yi Radicals
fy: Yi-stamwurden

en: Modifier Tone Letters
fy: Tone Letters modifikaasje

en: Latin Extended-D
fy: Latynsk Utwreid-D

en: Hangul Syllables
fy: Hangul Syllabelen

en: High Surrogates
fy: Hege surrogaten

en: High Private Use Surrogates
fy: Heech privee-gebrûk surrogaten

en: Low Surrogates
fy: Lege surrogaten

en: Private Use Area
fy: Gebiet foar privee-gebrûk

en: CJK Compatibility Ideographs
fy: CJK kompatibiliteits-ideogrammen

en: Alphabetic Presentation Forms
fy: Alfabetyske presintaasjefoarmen

en: Arabic Presentation Forms-A
fy: Arabyske presintaasjefoarmen-A

en: Variation Selectors
fy: Fariaasje-selectors

en: Vertical Forms
fy: Fertikale foarmen

en: Combining Half Marks
fy: Kombinearjende heale tekens

en: CJK Compatibility Forms
fy: CJK kompatibiliteitsfoarmen

en: Small Form Variants
fy: Lytse foarmfrianten

en: Arabic Presentation Forms-B
fy: Arabyske presintaasjefoarmen-B

en: Half-Width and Full-Width Forms
fy: Heale- en hiele breedte foarmen

en: Specials
fy: Spesjalen

en: Linear B Syllabary
fy: Lineêr-B syllaben

en: Linear B Ideograms
fy: Lineêr-B ideogrammen

en: Aegean Numbers
fy: Egeïsche getallen

en: Ancient Greek Numbers
fy: Aldgrykse getallen

en: Old Italic
fy: Ald skeanprinte

en: Gothic
fy: Gothysk

en: Ugaritic
fy: Ugaritysk

en: Old Persian
fy: Ald Perzysk

en: Osmanya
fy: Osmaansk

en: Cypriot Syllabary
fy: Cypriotyske syllaben

en: Phoenician
fy: Foenisysk

en: Cuneiform
fy: Spykerskrift

en: Cuneiform Numbers and Punctuation
fy: Spykerskrift sifers en punktuaasje

en: Byzantine Musical Symbols
fy: Byzantijnske musykale symboalen

en: Musical Symbols
fy: Musykale symboalen

en: Ancient Greek Musical Notation
fy: Ald-Grykse musykale notaasje

en: Tai Xuan Jing Symbols
fy: Tai Xuan Jing-symboalen

en: Counting Rod Numerals
fy: Telraam nûmers

en: Mathematical Alphanumeric Symbols
fy: Wiskundige alfanumerike symboalen

en: CJK Unified Ideographs Extension B
fy: CJK ferienige ideogrammen taheaksel B

en: CJK Compatibility Ideographs Supplement
fy: CJK kompatibiliteits-ideogrammen oanfolling

en: Variation Selectors Supplement
fy: Fariaasje selectoren oanfolling

en: Supplementary Private Use Area-A
fy: Oanfoljend gebiet foar privee gebrûk-A

en: Supplementary Private Use Area-B
fy: Oanfoljend gebiet foar privee gebrûk-B

en: Canadian Aboriginal
fy: Kanadeesk Aboriginal

en: Common
fy: In soad foarkommend

en: Cypriot
fy: Cypriotysk

en: Greek
fy: Gryks

en: Hangul
fy: Hangulsk

en: Inherited
fy: Oererve

en: Latin
fy: Latynsk

en: Linear B
fy: Liniear B
