plasma-workspace - en to eu translation catalogue (60 entries)

en: Configure Mouse Actions Plugin
eu: Konfiguratu sagu-ekintzen plugina

[ctx: @info:usagetip]
en: Visit bugs.kde.org to report issues
eu: Bisitatu bugs.kde.org arazoen berri emateko

[ctx: @action:button]
en: Copy Plasma Version
eu: Kopiatu Plasmaren bertsioa

[ctx: @action:button]
en: Report a Bug…
eu: Eman akats baten berri…

[ctx: @title:menu]
en: Hide Preview Banner
eu: Ezkutatu aurreikusteko iragarki-banda

[ctx: @action:button Hide the preview banner until the system is restarted]
en: Hide Until Restart
eu: Ezkutatu berrabiatu arte

[ctx: @action:button Hide the preview banner permanently]
en: Hide Permanently…
eu: Ezkutatu betiko…

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to permanently hide the preview banner?<nl/><nl/>This action can only be undone by removing the line beginning with <icode>ShowDesktopPreviewBanner</icode> in the <filename>kdeglobals</filename> config file.
eu: Ziur zaude aurreikusteko iragarki-banda betiko ezkutatu nahi duzula?<nl/><nl/>Ekintza hori, konfiguratzeko <filename>kdeglobals</filename> fitxategian <icode>ShowDesktopPreviewBanner</icode> hasten den lerroa kenduz bakarrik desegin daiteke.

[ctx: @title:window]
en: Hide Preview Banner?
eu: Aurreikusteko iragarki-bada ezkutatu?

en: Enter Edit Mode
eu: Sartu editatzeko modura

en: Enable QML Javascript debugger
eu: Gaitu QML Javascript araztailea

en: Do not restart plasma-shell automatically after a crash
eu: Ez berrabiarazi plasma-shell automatikoki kraskatu ondoren

en: Force loading the given shell plugin
eu: Behartu adierazitako shell plugina zamatzea

en: Replace an existing instance
eu: Ordezkatu aurrez dagoen instantzia bat

en: Lists the available options for user feedback
eu: Erabiltzaileen erreakzioak bidaltzeko aukera erabilgarriak zerrendatzen ditu

en: Plasma Failed To Start
eu: Plasma abiatzea huts egin du

en: Plasma is unable to start as it could not correctly use OpenGL 2 or software fallback
    Please check that your graphic drivers are set up correctly.
eu: Plasma ezin da abiatu ezin duelako zuzen erabili OpenGL 2 edo erreserbako softwarea.
    Egiaztatu zure grafikoen gidariak zuzen ezarrita daudela.

[ctx: Brightness OSD: display name and brightness percentage]
en: %1: %2%
eu: %1: %%2

[ctx: OSD informing that the system is muted, keep short]
en: Audio Muted
eu: Audioa isilduta

[ctx: OSD informing that the microphone is muted, keep short]
en: Microphone Muted
eu: Mikrofonoa isilduta

[ctx: OSD informing that some media app is muted, eg. Amarok Muted]
en: %1 Muted
eu: %1 isilarazita

[ctx: touchpad was enabled, keep short]
en: Touchpad On
eu: Ukimen-sagua piztuta

[ctx: touchpad was disabled, keep short]
en: Touchpad Off
eu: Ukimen-sagua itzalita

[ctx: wireless lan was enabled, keep short]
en: Wifi On
eu: Wifi piztuta

[ctx: wireless lan was disabled, keep short]
en: Wifi Off
eu: Wifi itzalita

[ctx: Bluetooth was enabled, keep short]
en: Bluetooth On
eu: Bluetooth piztuta

[ctx: Bluetooth was disabled, keep short]
en: Bluetooth Off
eu: Bluetooth itzalita

[ctx: mobile internet was enabled, keep short]
en: Mobile Internet On
eu: Mugikorreko Internet piztuta

[ctx: mobile internet was disabled, keep short]
en: Mobile Internet Off
eu: Mugikorreko Internet itzalita

[ctx: on screen keyboard was enabled because physical keyboard got unplugged, keep short]
en: On-Screen Keyboard Activated
eu: Pantailako teklatua aktibatuta

[ctx: on screen keyboard was disabled because physical keyboard was plugged in, keep short]
en: On-Screen Keyboard Deactivated
eu: Pantailako teklatua desaktibatuta

[ctx: power management was inhibited, keep short]
en: Sleep and Screen Locking Blocked
eu: Lokartzea eta pantaila-giltzatzea oztopatu da

[ctx: power management was uninhibited, keep short]
en: Sleep and Screen Locking Unblocked
eu: Lokartzeko eta pantaila-giltzatzeko oztopoa kendu da

[ctx: Power profile was changed to power save mode, keep short]
en: Power Save Mode
eu: Energia aurrezteko modua

[ctx: Power profile was changed to balanced mode, keep short]
en: Balanced Power Mode
eu: Energia orekatuko modua

[ctx: Power profile was changed to performance mode, keep short]
en: Performance Mode
eu: Errendimendu modua

en: With an NVIDIA GPU on X11, the Floating style and Adaptive opacity mode are known to cause poor window drag and resize performance. Consider using other settings.
eu: «X11»n NVIDIA GPU batekin, estilo Higikorrak eta Opakutasun moldakormoduak leihoen arrastatzea eta neurri-aldaketaren errendimendua eskasa izatea eragiten dute. Beste ezarpen batzuk erabiltzeko aukera pentsa ezazu.

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Panel Configuration
eu: Ezkutatu panelaren konfigurazioa

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Panel Configuration
eu: Erakutsi panel konfigurazioa

en: Internal Screen on %1
eu: Barneko pantaila %1(e)an

[ctx: Screen manufacturer and model on connector]
en: %1 %2 on %3
eu: %1 %2 %3(e)an

en: Disconnected Screen %1
eu: Deskonektatutako pantaila %1

en: Show Desktop
eu: Erakutsi mahaigaina

en: Hide Desktop
eu: Ezkutatu mahaigaina

en: Activate Application Launcher
eu: Aktibatu aplikazio abiarazlea

en: Show Activity Switcher
eu: Erakutsi jarduera aldatzailea

en: Stop Current Activity
eu: Gelditu uneko jarduera

en: Switch to Previous Activity
eu: Aldatu aurreko jarduerara

en: Switch to Next Activity
eu: Aldatu hurrengo jarduerara

en: Activate Task Manager Entry %1
eu: Aktibatu Ataza Kudeatzaileko %1 sarrera

en: Panel and Desktop Management
eu: Panel eta mahaigain kudeaketa

en: Move keyboard focus between panels
eu: Mugitu teklatuaren arreta panelen artean

en: Add Panel
eu: Gehitu panela

[ctx: Creates an empty containment (%1 is the containment name)]
en: Empty %1
eu: %1 hutsik

en: Software Renderer In Use
eu: Errendatzeko softwarea erabilita

[ctx: Tooltip telling user their GL drivers are broken]
en: Software Renderer In Use
eu: Errendatzeko softwarea erabilita

[ctx: Tooltip telling user their GL drivers are broken]
en: Rendering may be degraded
eu: Errendatzea degradatu daiteke

en: Never show again
eu: Inoiz ez berriz erakutsi

en: Panel Count
eu: Panel kopurua

en: Counts the panels
eu: Panelak zenbatzen ditu
