plasma-workspace - en to eu translation catalogue (8 entries)

en: Fallback sound theme from freedesktop.org
eu: «freedestop.org»etik erreserbako soinu-gaia

[ctx: @option:check]
en: Enable notification sounds
eu: Gaitu jakinarazpen-soinuak

[ctx: %2 is a theme name or a list of theme names that the current theme inherits from]
en: Based on: %2 | Based on: %2
eu[0]: Honetan oinarritua: %2
eu[1]: Hauetan oinarritua: %2

[ctx: @label Precedes a list of buttons which can be clicked to preview the theme's sounds. Keep it very short]
en: Preview:
eu: Aurreikuspegia:

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview sound "%1"
eu: Aurrez ikusi "%1" soinua

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview the demo sound for the theme "%1"
eu: Aurrez ikusi "%1" gaiaren demo-soinua

[ctx: %1 is a sound theme name. %2 is a sound name]
en: The %1 theme doesn't include the sound '%2'
eu: %1 gaiak ez dauka '%2' soinua

en: Failed to preview sound: %1
eu: Soinua aurrez ikustea huts egin du: %1
