plasma-workspace - en to eu translation catalogue (48 entries)

en: Toggle do not disturb
eu: Txandakatu «zaratarik ez»

en: Other Applications
eu: Beste aplikazio batzuk

en: Show popups
eu: Erakutsi mezu gainerakorrak

en: Show in do not disturb mode
eu: Erakutsi «zaratarik ez» modua

en: Show in history
eu: Erakutsi historian

en: Show notification badges
eu: Erakutsi jakinarazpen txartelak

[ctx: @title:table Configure individual notification events in an app]
en: Configure Events
eu: Konfiguratu gertaerak

en: This application does not support configuring notifications on a per-event basis
eu: Aplikazio honek ez du onartzen gertaera bakoitzeko jakinarazpenak konfiguratzea

en: Show a message in a pop-up
eu: Erakutsi mezu bat leiho-gainerako batean

en: Play a sound
eu: Jo soinu bat

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview sound
eu: Aurrez entzun soinua

[ctx: Reset the notification sound to a default one]
en: Reset
eu: Berrezarri

en: Choose sound file
eu: Hautatu soinu-fitxategia

[ctx: @action:button Plasma-specific notifications]
en: System Notifications
eu: Sistemaren jakinarazpenak

[ctx: @action:button Application-specific notifications]
en: Application Settings
eu: Aplikazio-ezarpenak

en: Could not find a 'Notifications' widget, which is required for displaying notifications. Make sure that it is enabled either in your System Tray or as a standalone widget.
eu: Ezin izan du «Jakinarazpenak» trepeta bat aurkitu, eta jakinarazpenak  erakusteko beharrezkoa da. Ziurtatu ezazu zure Sistemako erretiluan edo trepeta autonomo gisa gaituta dagoela.

[ctx: Vendor and product name]
en: Notifications are currently provided by '%1 %2' instead of Plasma.
eu: Jakinarazpenak une honetan Plasmaren ordez beste honek hornitzen ditu, '%1 %2'.

en: Notifications are currently not provided by Plasma.
eu: Jakinarazpenak une honetan ez ditu Plasmak hornitzen.

[ctx: @title:group]
en: Do Not Disturb mode
eu: «Zaratarik ez» modua

[ctx: Automatically enable Do Not Disturb mode when screens are mirrored]
en: Enable automatically:
eu: Gaitu automatikoki:

[ctx: Automatically enable Do Not Disturb mode when screens are mirrored]
en: When screens are mirrored
eu: Pantailak ispilatuta daudenean

[ctx: Automatically enable Do Not Disturb mode during screen sharing]
en: During screen sharing
eu: Pantaila partekatu bitartean

[ctx: Keyboard shortcut to turn Do Not Disturb mode on and off]
en: Manually toggle with shortcut:
eu: Eskuz txandakatu lasterbidea erabiliz:

[ctx: @title:group]
en: Visibility conditions
eu: Ikusgaitasun baldintzak

en: Critical notifications:
eu: Jakinarazpen larriak:

en: Show in Do Not Disturb mode
eu: Erakutsi «zaratarik ez» moduan

en: Normal notifications:
eu: Jakinarazpen arruntak:

en: Show over full screen windows
eu: Pantaila osoko leihoen gainean erakutsi

en: Low priority notifications:
eu: Lehentasun txikiko jakinarazpenak:

en: Show popup
eu: Erakutsi mezu gainerakorra

[ctx: @title:group As in: 'notification popups']
en: Popups
eu: Gainerakorrak

[ctx: @label]
en: Location:
eu: Kokalekua:

[ctx: Popup position near notification plasmoid]
en: Near notification icon
eu: Jakinarazpen ikonotik hurbil

en: Choose Custom Position…
eu: Aukeratu zuk nahi duzun kokapena...

en: %1 second | %1 seconds
eu[0]: segundo %1
eu[1]: %1 segundo

[ctx: Part of a sentence like, 'Hide popup after n seconds']
en: Hide after:
eu: Ezkutatu ... ondoren:

[ctx: @title:group]
en: Additional feedback
eu: Erreakzio osagarriak

[ctx: Show application jobs in notification widget]
en: Show in notifications
eu: Erakutsi jakinarazpenetan

en: Application progress:
eu: Aplikazioaren aurrerapena:

[ctx: Keep application job popup open for entire duration of job]
en: Keep popup open during progress
eu: Eduki mezu gainerakorra irekita aurrera egin ahala

en: Notification badges:
eu: Jakinarazpen txartelak:

en: Show in task manager
eu: Erakutsi ataza kudeatzailean

en: Popup Position
eu: Mezu gainerakorren kokapena

en: Application Settings
eu: Aplikazio-ezarpenak

en: Applications
eu: Aplikazioak

en: System Services
eu: Sistemaren zerbitzuak

en: No application or event matches your search term
eu: Ez dago zuk bilatutako terminoarekin bat datorren aplikazio edo gertaerarik

en: Select an application from the list to configure its notification settings and behavior
eu: Hautatu aplikazio bat zerrendatik bere jakinarazpen ezarpenak eta jokabidea konfiguratzeko
