plasma-workspace - en to eu translation catalogue (32 entries)

en: Color temperature begins changing to night time at %1 and is fully changed by %2
eu: Kolorearen tenperatura gauekora %1(e)tan aldatzen hasiko da eta  %2(e)tarako erabat aldatuta egongo da

en: Color temperature begins changing to day time at %1 and is fully changed by %2
eu: Kolorearen tenperatura egunekora %1(e)tan aldatzen hasiko da eta %2(e)tarako erabat aldatuta egongo da

[ctx: @label:chooser Tap should be translated to mean touching using a touchscreen]
en: Tap to choose your location on the map.
eu: Tak egin mapan zure kokalekua hautatzeko.

[ctx: @label:chooser Click should be translated to mean clicking using a mouse]
en: Click to choose your location on the map.
eu: Klik egin mapan zure kokalekua hautatzeko.

en: Zoom in
eu: Zooma gerturatu

en: Zoom out
eu: Zooma urrundu

[ctx: @info]
en: Modified from <link url='https://commons.wikimedia.org/wiki/File:World_location_map_(equirectangular_180).svg'>World location map</link> by TUBS / Wikimedia Commons / <link url='https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0'>CC BY-SA 3.0</link>
eu: TUBS / Wikimedia Commons / <link url='https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0'>CC BY-SA 3.0</link> <link url='https://commons.wikimedia.org/wiki/File:World_location_map_(equirectangular_180).svg'>Munduko kokapen mapatik</link> aldatua

[ctx: @label: textbox]
en: Latitude:
eu: Latitudea:

[ctx: @label: textbox]
en: Longitude:
eu: Longitudea:

en: The blue light filter makes the colors on the screen warmer.
eu: Argi urdinaren iragazkiak pantailako koloreak epelagoak egiten ditu.

en: Day light temperature:
eu: Eguneko argiaren tenperatura:

[ctx: Night colour blue-ish; no blue light filter activated]
en: Cool (no filter)
eu: Hotza (iragazkirik gabe)

[ctx: Night colour red-ish]
en: Warm
eu: Epela

en: Night light temperature:
eu: Gaueko argiaren tenperatura:

en: Switching times:
eu: Aldatzeko orduak:

en: Always off
eu: Beti itzalita

en: Sunset and sunrise at current location
eu: Iluntzea eta egunsentia uneko kokalekuan

en: Sunset and sunrise at manual location
eu: Iluntzea eta egunsentia eskuz ezarritako kokalekuan

en: Custom times
eu: Norberak finkatutako orduak

en: Always on night light
eu: Beti gaueko argiarekin

[ctx: @label The coordinates for the current location]
en: Current location:
eu: Uneko kokalekua:

en: Latitude: %1°   Longitude: %2°
eu: Latitudea: %1°   Longitudea: %2º

[ctx: @info]
en: The <application>GeoClue2</application> service will be used to periodically update the device's location using GPS or cell tower triangulation if available, or else by sending its IP address to <link url='https://geoip.com/privacy/'>GeoIP</link>.
eu: <application>GeoClue2</application> zerbitzua, gailuaren kokapena aldizka eguneratzeko erabiliko da, erabilgarri badago, GPS edo mugikor-dorre triangulazioa erabiliz, edo bestela, bere IP helbidea <link url='https://geoip.com/privacy/'>GeoIP</link>era bidaliz.

[ctx: @info]
en: The <application>%1</application> service will be used to periodically update the device's location. Please open a bug report at <link url='https://bugs.kde.org'>https://bugs.kde.org</link> asking KDE developers to write a detailed description of what this service will do.
eu: <application>%1</application> zerbitzua, gailuaren kokapena aldizka eguneratzeko erabiliko da. Mesedez, akats txosten bat ireki <link url='https://bugs.kde.org'>https://bugs.kde.org</link>en KDE garatzaileei zerbitzu honek egiten duenari buruzko deskribapen zehatz bat idaztea eskatzeko.

en: Begin night light at:
eu: Gaueko argiaren hasiera:

en: Begin day light at:
eu: Eguneko argiaren hasiera:

en: Transition duration:
eu: Iragaite iraupena:

en: %1 minute | %1 minutes
eu[0]: minutu %1
eu[1]: %1 minutu

en: Input minutes - min. 1, max. 600
eu: Sarrera minututan - txikiena 1, handiena 600

[ctx: @info:placeholder]
en: Locating…
eu: Kokatzen...

[ctx: @info:tooltip Part of a control for setting a time]
en: hour
eu: ordu

[ctx: @info:tooltip Part of a control for setting a time]
en: minute
eu: minutu
