plasma-workspace - en to eu translation catalogue (46 entries)

en: You have to restart the Plasma session for these changes to take effect.
eu: Plasma saioa berrabiarazi behar duzu aldaketa hauek indarrean jartzeko.

en: Cursor Settings Changed
eu: Kurtsore-ezarpenak aldatuta

en: Global Theme Tool
eu: Gai orokorren tresnak

en: Command line tool to apply global theme packages for changing the look and feel.
eu: Itxura eta izaera aldatzeko gai orokorreko paketeak ezartzeko komando-lerroko tresna.

en: Maintainer
eu: Arduraduna

en: List available global theme packages
eu: Zerrendatu gai orokorreko pakete erabilgarriak

en: Apply a global theme package. This can be the name of a package, or a full path to an installed package, at which point this tool will ensure it is a global theme package and then attempt to apply it
eu: Ezarri gai orokorreko pakete bat. Hau, pakete baten izena izan daiteke, edo instalatuta dagoen pakete baterako bide-izen oso bat; orduan, tresna honek, gai pakete orokor bat dela ziurtatuko du, eta, ondoren, aplikatzen saiatuko da

en: packagename
eu: pakete-izena

en: Reset the Plasma Desktop layout
eu: Berrezarri Plasma mahaigainaren antolamendua

note: i18n: ectx: label, entry (lookAndFeelPackage), group (KDE)
en: Global look and feel
eu: Itxura eta izaera orokorra

[ctx: @title:window]
en: Delete Permanently
eu: Ezabatu betirako

[ctx: @label]
en: Do you really want to permanently delete this theme?
eu: Gai hau benetan betirako ezabatu nahi duzu?

[ctx: @action:button]
en: Delete Permanently
eu: Ezabatu betirako

[ctx: @action:button]
en: Cancel
eu: Utzi

en: Get New…
eu: Eskuratu ... berria

en: Contains Desktop layout
eu: Mahaigaineko antolaera du

en: Preview Theme
eu: Aurreikusi gaia

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove theme
eu: Kendu gaia

[ctx: @info:tooltip]
en: Cannot delete the active theme
eu: Gai aktiboa ezin da ezabatu

[ctx: @info:tooltip]
en: Cannot delete system-installed themes
eu: Sistemarekin instalatutako gaiak ezin dira ezabatu

[ctx: Confirmation question about applying the Global Theme - %1 is the Global Theme's name]
en: Apply %1?
eu: %1 ezarri?

en: Choose what to apply…
eu: Aukeratu zer ezarri...

en: Show fewer options…
eu: Erakutsi aukera gutxiago...

en: Apply
eu: Ezarri

en: Cancel
eu: Utzi

en: Layout settings:
eu: Antolaera-ezarpenak:

en: Desktop layout
eu: Mahaigaineko antolaera

en: Titlebar Buttons layout
eu: Titulu-barrako botoien antolaera

en: Applying a Desktop layout will delete the current set of desktops, panels, docks, and widgets, replacing them with what the theme specifies.
eu: Mahaigain-antolaera bat ezartzean uneko mahaigain-multzoa, panelak, kaiak, eta trepetak ezabatuko dira, gaiak zehazten duenarekin ordezkatzeko.

en: Appearance settings:
eu: Itxura-ezarpenak:

en: Colors
eu: Koloreak

en: Application Style
eu: Aplikazioen estiloa

en: Window Decoration Style
eu: Leiho-apaindura estiloa

en: Window Decoration Size
eu: Leiho-apaindura neurria

en: Icons
eu: Ikonoak

en: Plasma Style
eu: Plasmaren estiloa

en: Cursors
eu: Kurtsoreak

en: Fonts
eu: Letra-tipoak

en: Task Switcher
eu: Ataza-aldarazlea

en: Splash Screen
eu: Plasta pantaila

en: The following will be applied by this Global Theme:
eu: Gai orokor honekin ondokoa ezarriko da:

en: Appearance settings
eu: Itxura-ezarpenak

[ctx: List item]
en: • Appearance settings
eu: • Itxura-ezarpenak

en: Desktop and window layout
eu: Mahaigain eta leiho antolaera

[ctx: List item]
en: • Desktop and window layout
eu: • Mahaigain eta leiho antolaera

en: This Global Theme does not provide any applicable settings. Please contact the maintainer of this Global Theme as it might be broken.
eu: Gai orokor honek ez du hornitzen ezar daitekeen ezarpenik. Mesedez, jar zaitez gai orokor honen mantentzailearekin harremanean hondatua egon bai daiteke.
