plasma-workspace - en to eu translation catalogue (37 entries)

en: "%1" is not an absolute url.
eu: "%1" ez da URL absolutua.

en: "%1" does not exist.
eu: "%1" ez dago.

en: "%1" is not a file.
eu: "%1" ez da fitxategi bat.

en: "%1" is not readable.
eu: "%1" ezin da irakurri.

[ctx: @label Stop the Systemd unit for a running process]
en: Stop
eu: Gelditu

[ctx: @label Start the Systemd unit for a currently inactive process]
en: Start
eu: Abiatu

[ctx: @label The name of a Systemd unit for an app or script that will autostart]
en: Name:
eu: Izena:

[ctx: @label The current status (e.g. active or inactive) of a Systemd unit for an app or script that will autostart]
en: Status:
eu: Egoera:

[ctx: @label A date and time follows this text, making a sentence like 'Last activated on: August 7th 11 PM 2023']
en: Last activated on:
eu: Azken aktibazioa:

en: Unable to load logs. Try refreshing.
eu: Ez da egunkariak zamatzeko gai. Saiatu berritzen.

[ctx: @action:button Refresh entry logs when it failed to load]
en: Refresh
eu: Berritu

en: Make Executable
eu: Egin exekutagarri

en: The file '%1' must be executable to run at logout.
eu: «%1» fitxategia exekutagarria izan behar da saio-ixtean ibiltzeko.

en: The file '%1' must be executable to run at login.
eu: «%1» fitxategia exekutagarria izan behar da saio-hastean ibiltzeko.

[ctx: @action:button menu button; add new application etc]
en: Add New
eu: Gehitu berria

[ctx: @action:inmenu completes: add new application]
en: Application…
eu: Aplikazioa…

[ctx: @action:inmenu completes: add new login script]
en: Login Script…
eu: Saioa hasteko gidoia...

[ctx: @action:inmenu completes: add new logout script]
en: Logout Script…
eu: Saioa ixteko gidoia...

en: %1 has not been autostarted yet. Details will be available after the system is restarted.
eu: %1 ez da oraindik automatikoki abiatu. Xehetasunak erabilgarri egongo dira sistema berrabiatu ondoren.

[ctx: @label Entry hasn't been autostarted because system hasn't been restarted]
en: Not autostarted yet
eu: Ez da oraindik automatikoki abiatu

[ctx: @action:button]
en: See properties
eu: Ikusi propietateak

[ctx: @action:button]
en: Remove entry
eu: Kendu sarrera

en: Applications
eu: Aplikazioak

en: Login Scripts
eu: Saio-hasteko gidoiak

en: Pre-startup Scripts
eu: Abiatu aurreko gidoiak

en: Logout Scripts
eu: Saio-ixteko gidoiak

en: No user-specified autostart items
eu: Ez dago erabiltzaileak abio automatikorako zehaztutako elementurik

[ctx: @info 'some' refers to autostart items]
en: Click the <interface>Add New</interface> button to add some
eu: Egin klik <interface>Gehitu berria</interface> botoian batzuk gehitzeko

en: Choose Login Script
eu: Hautatu saio-asteko gidoia

en: Choose Logout Script
eu: Hautatu saio-ixteko gidoiak

[ctx: @label Entry is running right now]
en: Running
eu: Martxan

[ctx: @label Entry is not running right now (exited without error)]
en: Not running
eu: Ez martxan

[ctx: @label Entry is being started]
en: Starting
eu: Abiarazten

[ctx: @label Entry is being stopped]
en: Stopping
eu: Geldiarazten

[ctx: @label Entry has failed (exited with an error)]
en: Failed
eu: Huts egin du

en: Error occurred when receiving reply of GetAll call %1
eu: Errorea gertatu da «GetAll» deiaren erantzuna jasotzean %1

en: Failed to open journal
eu: Egunkaria irekitzea huts egin du
