kcmfonts - en to et translation catalogue (40 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (font), group (General)
en: General font
et: Üldine font

note: i18n: ectx: label, entry (fixed), group (General)
en: Fixed width font
et: Fikseeritud laiusega font

note: i18n: ectx: label, entry (smallestReadableFont), group (General)
en: Small font
et: Väike font

note: i18n: ectx: label, entry (toolBarFont), group (General)
en: Tool bar font
et: Tööriistaribade font

note: i18n: ectx: label, entry (menuFont), group (General)
en: Menu font
et: Menüüde font

note: i18n: ectx: label, entry (activeFont), group (WM)
en: Window title font
et: Aknatiitlite font

[ctx: use system subpixel setting]
en: Vendor default
et: Pakkuja vaikeväärtus

[ctx: no subpixel rendering]
en: None
et: Puudub

en: Vertical RGB
et: Vertikaalne RGB

en: Vertical BGR
et: Vertikaalne BGR

[ctx: use system hinting settings]
en: Vendor default
et: Pakkuja vaikeväärtus

[ctx: medium hinting]
en: Medium
et: Keskmine

[ctx: no hinting]
en: None
et: Puudub

[ctx: slight hinting]
en: Slight
et: Õrn

[ctx: full hinting]
en: Full
et: Täielik

en: Some changes such as anti-aliasing or DPI will only affect newly started applications.
et: Mõned muudatused, näiteks antialiast või DPI-d puudutavad seadistused, mõjuvad ainult pärast seda käivitavatele rakendustele.

en: The recommended way to scale the user interface is using the global screen scaling feature.
et: Kasutajaliidese skaleerimise soovitatav viis on kasutada ekraani globaalse skaleerimise võimalust.

en: General:
et: Üldine

en: Select general font
et: Vali üldine font

en: Fixed width:
et: Fikseeritud laiusega:

en: Select fixed width font
et: Vali fikseeritud laiusega font

en: Small:
et: Väike:

en: Select small font
et: Vali väike font

en: Toolbar:
et: Tööriistariba:

en: Select toolbar font
et: Vali tööriistaribade font

en: Menu:
et: Menüü:

en: Select menu font
et: Vali menüüde font

en: Window title:
et: Akna tiitel:

en: Select window title font
et: Vali aknatiitlite font

en: Anti-Aliasing:
et: Antialias:

en: Enable
et: Lubatud

[ctx: @info:tooltip Anti-Aliasing]
en: Pixels on displays are generally aligned in a grid. Therefore shapes of fonts that do not align with this grid will look blocky and wrong unless <emphasis>anti-aliasing</emphasis> techniques are used to reduce this effect. You generally want to keep this option enabled unless it causes problems.
et: Pikslid ekraanil on üldiselt joondatud ruudustikuna. Fontides leiduvad kujundid, mis selle ruudustikuga täpselt ei joondu, näevad seetõttu välja sakilised ja muidu valed, välja arvatud <emphasis>antialiase</emphasis> kasutamise korral. Üldiselt peaks see valik olema sisse lülitatud, kui see just probleeme ei tekita.

en: Exclude range from anti-aliasing
et: Antialiast ei rakendata vahemikus

en: to
et:  kuni

[ctx: Used as a noun, and precedes a combobox full of options]
en: Sub-pixel rendering:
et: Pikslisisene varjundamine:

[ctx: @info:tooltip Sub-pixel rendering]
en: <para>On TFT or LCD screens every single pixel is actually composed of three or four smaller monochrome lights. These <emphasis>sub-pixels</emphasis> can be changed independently to further improve the quality of displayed fonts.</para> <para>The rendering quality is only improved if the selection matches the manner in which the sub-pixels of your display are aligned. Most displays have a linear ordering of <emphasis>RGB</emphasis> sub-pixels, some have <emphasis>BGR</emphasis> and some exotic orderings are not supported by this feature.</para>This does not work with CRT monitors.
et: <para>LCD- või TFT-kuvarite iga piksel koosneb tegelikult kolmest või neljast väiksemast ühevärvilisest komponendist. Neid <emphasis>alampiksleid</emphasis> ükshaaval juhtides saab kuvatavate fontide kvaliteeti veelgi tõsta.</para> <para>Renderduskvaliteet paraneb vaid siis, kui siin määratud valik vastab viisile, kuidas sinu kuvaris alampikslid joondatud on. Enamikul kuvaritest on alampikslite järjestus lineaarne <emphasis>RGB</emphasis> (puna-rohe-sinine), harvem <emphasis>BGR</emphasis> (sini-rohe-punane). Mõningaid eksootilisemaid järjestusi see funktsioon ei toeta.</para>CRT-monitoride puhul see funktsioon ei toimi.

[ctx: Used as a noun, and precedes a combobox full of options]
en: Hinting:
et: Varjundamine:

[ctx: @info:tooltip Hinting]
en: Hinting is a technique in which hints embedded in a font are used to enhance the rendering quality especially at small sizes. Stronger hinting generally leads to sharper edges but the small letters will less closely resemble their shape at big sizes.
et: Varjundamine seisneb fontidesse põimitud vihjete kasutamises renderduskvaliteedi parandamiseks, eriti väikeste kirjasuuruste korral. Tugevama varjundamisega saab üldjuhul teravamad servad, aga suuremate kirjasuuruste puhul ka oma õigest kujust mõnevõrra hälbivad väikesed tähed.

en: Force font DPI:
et: Fontide määratud DPI:

en: Select Font
et: Fondi valimine
