plasma-workspace - en to eo translation catalogue (100 entries)

en: No fingerprint device found.
eo: Neniu fingrospura aparato trovita.

en: Retry scanning your finger.
eo: Reprovu skani vian fingron.

en: Swipe too short. Try again.
eo: Glito tro mallonga. Provu denove.

en: Finger not centered on the reader. Try again.
eo: Fingro ne centrita sur la leganto. Provu denove.

en: Remove your finger from the reader, and try again.
eo: Forigu vian fingron de la leganto, kaj provu denove.

en: Fingerprint enrollment has failed.
eo: Enskribo de fingrospuro malsukcesis.

en: There is no space left for this device, delete other fingerprints to continue.
eo: Ne restas spaco por ĉi tiu aparato, forigu aliajn fingrospurojn por daŭrigi.

en: The device was disconnected.
eo: La aparato estis malkonektita.

en: An unknown error has occurred.
eo: Nekonata eraro okazis.

en: Change Password
eo: Ŝanĝi Pasvorton

en: Set Password
eo: Agordi Pasvorton

en: Password
eo: Pasvorto

en: Confirm password
eo: Konfirmi pasvorton

en: Passwords must match
eo: La pasvortoj devas kongrui

en: Change Wallet Password?
eo: Ŝanĝi la Pasvorton de Monujo?

[ctx: @info]
en: Now that you have changed your login password, you may also want to change the password on your default KWallet to match it.
eo: Nun kiam vi ŝanĝis vian ensalutan pasvorton, vi eble ankaŭ volas ŝanĝi la pasvorton en via defaŭlta KWallet por kongrui kun ĝi.

en: What is KWallet?
eo: Kio estas KWallet?

en: KWallet is a password manager that stores your passwords for wireless networks and other encrypted resources. It is locked with its own password which differs from your login password. If the two passwords match, it can be unlocked at login automatically so you don't have to enter the KWallet password yourself.
eo: KWallet estas pasvortmanaĝero, kiu konservas viajn pasvortojn por sendrataj retoj kaj aliaj ĉifritaj rimedoj. Ĝi estas ŝlosita per sia propra pasvorto, kiu diferencas de via ensaluta pasvorto. Se la du pasvortoj kongruas, ĝi povas esti malŝlosita ĉe ensaluto aŭtomate, por ke vi ne devas mem enigi la pasvorton de KWallet.

en: Change Wallet Password
eo: Ŝanĝi Pasvorton de Monujo

en: Leave Unchanged
eo: Lasi Senŝanĝa

en: Create User
eo: Krei Uzanton

en: Name:
eo: Nomo:

en: Username:
eo: Uzantnomo:

en: Standard
eo: Normo

en: Administrator
eo: Administranto

en: Account type:
eo: Tipo de konto:

en: Password:
eo: Pasvorto:

en: Confirm password:
eo: Konfirmi pasvorton:

en: Create
eo: Krei

[ctx: @title:window]
en: Select Picture Area
eo: Elekti Bildan Areon

[ctx: @info:status]
en: Finger enrolled
eo: Fingro Enskribita

en: Please repeatedly press your right index finger on the fingerprint sensor.
eo: Bonvolu plurfoje premi vian dekstran montran fingron sur la fingrospura sensilo.

en: Please repeatedly press your right middle finger on the fingerprint sensor.
eo: Bonvolu plurfoje premi vian dekstran mezan fingron sur la fingrospura sensilo.

en: Please repeatedly press your right ring finger on the fingerprint sensor.
eo: Bonvolu plurfoje premi vian dekstran ringan fingron sur la fingrospura sensilo.

en: Please repeatedly press your right little finger on the fingerprint sensor.
eo: Bonvolu plurfoje premi vian dekstran etfingron sur la fingrospura sensilo.

en: Please repeatedly press your right thumb on the fingerprint sensor.
eo: Bonvolu plurfoje premi vian dekstran dikfingron sur la fingrospura sensilo.

en: Please repeatedly press your left index finger on the fingerprint sensor.
eo: Bonvolu plurfoje premi vian maldekstran montrofingron sur la fingrospura sensilo.

en: Please repeatedly press your left middle finger on the fingerprint sensor.
eo: Bonvolu plurfoje premi vian maldekstran mezan fingron sur la fingrospura sensilo.

en: Please repeatedly press your left ring finger on the fingerprint sensor.
eo: Bonvolu plurfoje premi vian maldekstran ringan fingron sur la fingrospura sensilo.

en: Please repeatedly press your left little finger on the fingerprint sensor.
eo: Bonvolu plurfoje premi vian maldekstran etfingron sur la fingrospura sensilo.

en: Please repeatedly press your left thumb on the fingerprint sensor.
eo: Bonvolu plurfoje premi vian maldekstran dikfingron sur la fingrospura sensilo.

en: Please repeatedly swipe your right index finger on the fingerprint sensor.
eo: Bonvolu plurfoje gliti vian dekstran montrofingron sur la fingrospura sensilo.

en: Please repeatedly swipe your right middle finger on the fingerprint sensor.
eo: Bonvolu plurfoje gliti vian dekstran mezan fingron sur la fingrospura sensilo.

en: Please repeatedly swipe your right ring finger on the fingerprint sensor.
eo: Bonvolu plurfoje gliti vian dekstran ringan fingron sur la fingrospura sensilo.

en: Please repeatedly swipe your right little finger on the fingerprint sensor.
eo: Bonvolu plurfoje gliti vian dekstran etfingron sur la fingrospura sensilo.

en: Please repeatedly swipe your right thumb on the fingerprint sensor.
eo: Bonvolu plurfoje gliti vian dekstran dikfingron sur la fingrospura sensilo.

en: Please repeatedly swipe your left index finger on the fingerprint sensor.
eo: Bonvolu plurfoje gliti vian maldekstran montrofingron sur la fingrospura sensilo.

en: Please repeatedly swipe your left middle finger on the fingerprint sensor.
eo: Bonvolu plurfoje gliti vian maldekstran mezan fingron sur la fingrospura sensilo.

en: Please repeatedly swipe your left ring finger on the fingerprint sensor.
eo: Bonvolu plurfoje gliti vian maldekstran ringfingron sur la fingrospura sensilo.

en: Please repeatedly swipe your left little finger on the fingerprint sensor.
eo: Bonvolu plurfoje gliti vian maldekstran etfingron sur la fingrospura sensilo.

en: Please repeatedly swipe your left thumb on the fingerprint sensor.
eo: Bonvolu plurfoje gliti vian maldekstran dikfingron sur la fingrospura sensilo.

en: Configure Fingerprints
eo: Agordi Fingrospurojn

en: Add
eo: Aldoni

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Done
eo: Farita

en: Re-enroll finger
eo: Reenskribi fingron

en: Delete fingerprint
eo: Forigi fingrospuron

en: No fingerprints added
eo: Neniuj fingrospuroj aldonitaj

en: Users
eo: Uzantoj

[ctx: @action:button As in, 'add new user']
en: Add New…
eo: Aldoni Novan…

[ctx: @action:button]
en: Add New User…
eo: Aldoni Novan…

[ctx: @info:usagetip]
en: Press Space to edit the user profile
eo: Premu spacetklavon por redakti la uzantprofilon

en: Pick a finger to enroll
eo: Elekti fingron por enskribiĝi

[ctx: @title]
en: Change Avatar
eo: Ŝanĝi avataron

[ctx: @item:intable]
en: It's Nothing
eo: Estas nenio

[ctx: @item:intable]
en: Dragon's Fruit
eo: Drako-Frukto

[ctx: @item:intable]
en: Sweet Potato
eo: Batato

[ctx: @item:intable]
en: Ambient Amber
eo: Ĉirkaŭa Sukceno

[ctx: @item:intable]
en: Sparkle Sunbeam
eo: Scintila Sunradio

[ctx: @item:intable]
en: Lemon-Lime
eo: Citron-kalko

[ctx: @item:intable]
en: Verdant Charm
eo: Verdant Ĉarmo

[ctx: @item:intable]
en: Mellow Meadow
eo: Dolĉa Herbejo

[ctx: @item:intable]
en: Tepid Teal
eo: Varma Kreko

[ctx: @item:intable]
en: Plasma Blue
eo: Plasma Bluo

[ctx: @item:intable]
en: Pon Purple
eo: Pon Purpuro

[ctx: @item:intable]
en: Bajo Purple
eo: Malalta Purpuro

[ctx: @item:intable]
en: Burnt Charcoal
eo: Bruligita Lignokarbo

[ctx: @item:intable]
en: Paper Perfection
eo: Papera Perfekteco

[ctx: @item:intable]
en: Rich Hardwood
eo: Riĉa Durligno

[ctx: @action:button]
en: Go Back
eo: Iri Malantaŭen

[ctx: @action:button]
en: Initials
eo: Inicialoj

[ctx: @action:button]
en: Choose File…
eo: Elekti dosieron…

[ctx: @title]
en: Choose a picture
eo: Elekti bildon

[ctx: @option file type (mime type) for avif, bmp, gif, jp2, jpeg, jpg, pbm, pgm, png, ppm, tiff, wbmp, webp, xbm, xpm image file formats; do not translate *.avif, *.bmp, *.gif, *.jp2, *.jpeg, *.jpg, *.pbm, *.pgm, *.png, *.ppm, *.tiff, *.wbmp, *.webp, *.xbm, *.xpm]
en: Image files (All major file types) (*.avif *.bmp *.gif *.jp2 *.jpeg *.jpg *.pbm *.pgm *.png *.ppm *.tiff *.wbmp *.webp *.xbm *.xpm)
eo: Bilddosieroj (Ĉiuj gravaj dosiertipoj) (*.avif *.bmp *.gif *.jp2 *.jpeg *.jpg *.pbm *.pgm *.png *.ppm *.tiff *.wbmp *.webp *.xbm *.xpm)

[ctx: @action:button]
en: Placeholder Icon
eo: Lokokupila Piktogramo

[ctx: @info:whatsthis]
en: User avatar placeholder icon
eo: Lokokupila piktogramo por avataro de uzanto

en: Change avatar
eo: Ŝanĝi avataron

en: Cannot change the account type to Standard unless there is at least one other Administrator account on the system. Without one, authentication would become impossible or require the insecure use of the root password.
eo: Ne povas ŝanĝi la kontotipon al Norma krom se ekzistas almenaŭ alia Administra konto en la sistemo. Sen unu, aŭtentigo fariĝus neebla aŭ postulus la nesekuran uzon de la radika pasvorto.

en: Email address:
eo: Retpoŝta adreso:

en: Delete files
eo: Forigi dosierojn

en: Keep files
eo: Konservi dosierojn

en: Delete User…
eo: Forigi Uzanton…

en: Configure Fingerprint Authentication…
eo: Agordi fingrospuran aŭtentikigon…

[ctx: @info]
en: Fingerprints can be used in place of a password when unlocking the screen and providing administrator permissions to applications and command-line programs that request them.<nl/><nl/>Logging into the system with your fingerprint is not yet supported.
eo: Fingrospuroj povas esti uzataj anstataŭ pasvorton kiam oni malŝlosas la ekranon kaj donas administrantajn permesojn al aplikaĵoj kaj komandliniaj programoj kiuj petas ilin.<nl/><nl/>Ensaluti en la sistemon per via fingrospuro ankoraŭ ne estas subtenata.

en: Could not get permission to save user %1
eo: Ne eblis akiri permeson konservi uzanton %1

en: There was an error while saving changes
eo: Okazis eraro dum konservado de ŝanĝoj

en: Failed to resize image: opening temp file failed
eo: Malsukcesis regrandigi bildon: malfermi tempdosieron malsukcesis

en: Failed to resize image: writing to temp file failed
eo: Malsukcesis regrandigi bildon: skribo al tempdosiero malsukcesis

en: Your Account
eo: Via Konto

en: Other Accounts
eo: Aliaj Kontoj
