plasma-workspace - en to eo translation catalogue (8 entries)

en: Fallback sound theme from freedesktop.org
eo: Retrodefaŭlta sonetoso el freedesktop.org

[ctx: @option:check]
en: Enable notification sounds
eo: Ebligi sciigajn sonojn

[ctx: %2 is a theme name or a list of theme names that the current theme inherits from]
en: Based on: %2 | Based on: %2
eo[0]: Bazita sur: %2
eo[1]: Bazitaj sur: %2

[ctx: @label Precedes a list of buttons which can be clicked to preview the theme's sounds. Keep it very short]
en: Preview:
eo: Antaŭaŭskulti:

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview sound "%1"
eo: Antaŭaŭskulti sonon"%1"

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview the demo sound for the theme "%1"
eo: Antaŭrigardi la demo-sonon por la etoso "%1"

[ctx: %1 is a sound theme name. %2 is a sound name]
en: The %1 theme doesn't include the sound '%2'
eo: La etoso %1 ne inkluzivas la sonon '%2'

en: Failed to preview sound: %1
eo: Malsukcesis antaŭrigardi sonon: %1
