plasma-workspace - en to eo translation catalogue (47 entries)

en: You have to restart the Plasma session for these changes to take effect.
eo: Vi devas rekomenci la Plasman seancon por ke ĉi tiuj ŝanĝoj efiku.

en: Cursor Settings Changed
eo: Kursora agordo Ŝanĝita

en: Global Theme Tool
eo: Ilo por Ĉiea Etoso

en: Command line tool to apply global theme packages for changing the look and feel.
eo: Komandlinia ilo por apliki ĉiea tempakaĵojn por ŝanĝi la aspekton.

en: Copyright 2017, Marco Martin
eo: Kopirajto 2017, Marco Martin

en: Maintainer
eo: Prizorganto

en: List available global theme packages
eo: Listo de disponeblaj ĉieaj pakaĵoj

en: Apply a global theme package. This can be the name of a package, or a full path to an installed package, at which point this tool will ensure it is a global theme package and then attempt to apply it
eo: Apliki ĉiean etosopakon. Ĉi tio povas esti la nomo de pakaĵo, aŭ plena vojo al instalita pako, tiam ĉi tiu ilo certigos, ke ĝi estas ĉiea tempakaĵo kaj poste provos apliki ĝin.

en: packagename
eo: paknomo

en: Reset the Plasma Desktop layout
eo: Restarigi la aranĝon de Plasma Desktop

note: i18n: ectx: label, entry (lookAndFeelPackage), group (KDE)
en: Global look and feel
eo: Ĉiea aspekto kaj sento

[ctx: @title:window]
en: Delete Permanently
eo: Forigi Konstante

[ctx: @label]
en: Do you really want to permanently delete this theme?
eo: Ĉu vi vere volas por ĉiam forigi ĉi tiun etoson?

[ctx: @action:button]
en: Delete Permanently
eo: Forigi Konstante

[ctx: @action:button]
en: Cancel
eo: Nuligi

en: Get New…
eo: Ricevi Novon…

en: Contains Desktop layout
eo: Enhavas labortablan aranĝon

en: Preview Theme
eo: Antaŭrigarda Etoso

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove theme
eo: Forigi etoson

[ctx: @info:tooltip]
en: Cannot delete the active theme
eo: Ne eblas forigi la aktivan etoson

[ctx: @info:tooltip]
en: Cannot delete system-installed themes
eo: Ne eblas forigi sisteme instalitajn etosojn

[ctx: Confirmation question about applying the Global Theme - %1 is the Global Theme's name]
en: Apply %1?
eo: Ĉu apliki %1?

en: Choose what to apply…
eo: Elektu kion apliki…

en: Show fewer options…
eo: Montri malpli da ebloj…

en: Apply
eo: Apliki

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Layout settings:
eo: Aranĝo-agordoj:

en: Desktop layout
eo: Labortabla aranĝo

en: Titlebar Buttons layout
eo: Aranĝo de Titolbretaj Butonoj

en: Applying a Desktop layout will delete the current set of desktops, panels, docks, and widgets, replacing them with what the theme specifies.
eo: Aplikado de Labortabla aranĝo forigos la aktualan aron de labortabloj, paneloj, dokoj kaj fenestraĵoj, anstataŭigante ilin per tio, kion specifas la etoso.

en: Appearance settings:
eo: Aspektaj agordoj:

en: Colors
eo: Koloroj

en: Application Style
eo: Aplika Stilo

en: Window Decoration Style
eo: Stilo de Fenestraj Dekoracioj

en: Window Decoration Size
eo: Grandeco de Fenestraj Dekoracioj

en: Icons
eo: Piktogramoj

en: Plasma Style
eo: Plasma Stilo

en: Cursors
eo: Kurseroj

en: Fonts
eo: Tiparoj

en: Task Switcher
eo: Taskŝanĝilo

en: Splash Screen
eo: Ŝprucekrano

en: The following will be applied by this Global Theme:
eo: La jenaj estos aplikataj de ĉi tiu Ĉiea Etoso:

en: Appearance settings
eo: Aspektaj agordoj

[ctx: List item]
en: • Appearance settings
eo: • Aperaj agordoj

en: Desktop and window layout
eo: Labortablo kaj fenestra aranĝo

[ctx: List item]
en: • Desktop and window layout
eo: • Labortablo kaj fenestra aranĝo

en: This Global Theme does not provide any applicable settings. Please contact the maintainer of this Global Theme as it might be broken.
eo: Ĉi tiu Ĉiea Etoso ne provizas ajnajn aplikeblajn agordojn. Bonvolu kontakti la prizorganton de ĉi tiu Ĉiea Etoso ĉar ĝi povus esti rompita.
