ksmserver - en to el translation catalogue (22 entries)

en: Logout canceled by '%1'
el: Η αποσύνδεση ακυρώθηκε από το χρήστη '%1'

en: $HOME not set!
el: Το $HOME δεν έχει οριστεί!

en: $HOME directory (%1) does not exist.
el: Ο κατάλογος $HOME (%1) δεν υπάρχει.

[ctx: @info]
en: No write access to $HOME directory (%1). If this is intentional, set <envar>KDE_HOME_READONLY=1</envar> in your environment.
el: Δεν υπάρχει πρόσβαση εγγραφής στον κατάλογο $HOME (%1). Αν αυτό είναι σκόπιμο, ορίστε <envar>KDE_HOME_READONLY=1</envar> στο περιβάλλον σας.

en: No read access to $HOME directory (%1).
el: Αδυναμία πρόσβασης ανάγνωσης στον κατάλογο $HOME (%1).

en: $HOME directory (%1) is out of disk space.
el: Ανεπαρκής χώρος δίσκου για τον κατάλογο $HOME (%1).

en: Writing to the $HOME directory (%2) failed with the error '%1'
el: Η εγγραφή στον κατάλογο $HOME (%2) απέτυχε με το σφάλμα '%1'

en: No write access to '%1'.
el: Αδυναμία πρόσβασης εγγραφής στο '%1'.

en: No read access to '%1'.
el: Αδυναμία πρόσβασης ανάγνωσης στο '%1'.

en: Temp directory (%1) is out of disk space.
el: Ανεπαρκής χώρος δίσκου για τον προσωρινό κατάλογο (%1).

en: Writing to the temp directory (%2) failed with
        the error '%1'
el: Η εγγραφή στον προσωρινό κατάλογο (%2) απέτυχε με
        το σφάλμα '%1'

en: The following installation problem was detected
    while trying to start Plasma:
el: Εντοπίστηκε το ακόλουθο πρόβλημα εγκατάστασης
    κατά την προσπάθεια εκκίνησης του Plasma:

en: 
    
    Plasma is unable to start.
el: 
    
    Το Plasma δεν μπορεί να ξεκινήσει.

en: Plasma Workspace installation problem!
el: Πρόβλημα στην εγκατάσταση του χώρου εργασίας Plasma!

en: The reliable Plasma session manager that talks the standard X11R6 
    session management protocol (XSMP).
el: Ο αξιόπιστος διαχειριστής συνεδρίας του Plasma που μιλάει με το πρότυπο X11R6 
    πρωτόκολλο διαχείρισης συνεδριών (XSMP).

en: Restores the saved user session if available
el: Επαναφέρει την αποθηκευμένη συνεδρία χρήστη αν είναι διαθέσιμη

en: Also allow remote connections
el: Να επιτρέπονται και απομακρυσμένες συνδέσεις

en: Starts the session in locked mode
el: Εκκινεί τη συνεδρία σε κλειδωμένη λειτουργία

en: Starts without lock screen support. Only needed if other component provides the lock screen.
el: Εκκίνηση χωρίς υποστήριξη κλειδώματος οθόνης. Χρειάζεται μόνο αν κάποιο άλλο συστατικό παρέχει το κλείδωμα της οθόνης.

[ctx: @label an unknown executable is using resources]
en: [unknown]
el: [άγνωστο]

[ctx: @label notification; %1 is a list of executables]
en: Unable to manage some apps because the system's session management resources are exhausted. Here are the top three consumers of session resources:
    %1
el: Δεν είναι δυνατή η διαχείριση ορισμένων εφαρμογών επειδή οι πόροι διαχείρισης συνεδριών του συστήματος έχουν εξαντληθεί. Ακολουθούν οι τρεις κυριότεροι καταναλωτές πόρων συνεδρίας:
    %1

[ctx: @label notification; %1 is an executable name]
en: Unable to restore <application>%1</application> because it is broken and has exhausted the system's session restoration resources. Please report this to the app's developers.
el: Δεν είναι δυνατή η αποκατάσταση της <application>%1</application> επειδή έχει χαλάσει και έχουν εξαντληθεί οι πόροι αποκατάστασης συνεδρίας του συστήματος. Παρακαλούμε να το αναφέρετε στους προγραμματιστές της εφαρμογής.
