kfontinst - en to el translation catalogue (452 entries)

en: Do you wish to install the font(s) for personal use (only available to you), or system-wide (available to all users)?
el: Θέλετε να εγκαταστήσετε τη γραμματοσειρά(ές) για προσωπική χρήση (διαθέσιμη μόνο σε εσάς) ή σε όλο το σύστημα (διαθέσιμη σε όλους τους χρήστες);

en: Where to Install
el: Πού να εγκατασταθεί

en: Font Installer
el: Εγκαταστάτης γραμματοσειρών

en: Simple font installer
el: Απλός εγκαταστάτης γραμματοσειρών

en: Makes the dialog transient for a window specified by windowHandle
el: Κάνει το διάλογο μεταβατικό για ένα παράθυρο που καθορίζεται από το windowHandle

en: URL to install
el: URL για εγκατάσταση

en: Print
el: Εκτύπωση

en: Canceling…
el: Ακύρωση…

en: Font Printer
el: Προβολέας γραμματοσειρών

en: Simple font printer
el: Απλή εκτύπωση γραμματοσειρών

en: Makes the dialog transient for an X app specified by winid
el: Κάνει το διάλογο μεταβατικό για μία εφαρμογή X που καθορίζεται από το winId

en: Size index to print fonts
el: Κατάλογος μεγεθών για την εκτύπωση γραμματοσειρών

en: Font to print, specified as "Family,Style" where Style is a 24-bit decimal number composed as: <weight><width><slant>
el: Γραμματοσειρά προς εκτύπωση, ορισμένη ως "Οικογένεια,Στυλ" όπου το στυλ είναι ένας δεκαδικός αριθμός 24-bit με περιεχόμενο: <weight><width><slant>

en: File containing list of fonts to print
el: Αρχείο με τη λίστα γραμματοσειρών προς εκτύπωση

en: Remove file containing list of fonts to print
el: Αφαίρεση αρχείου λίστας γραμματοσειρών προς εκτύπωση

en: Open an existing font file
el: Άνοιγμα υπάρχοντος αρχείου γραμματοσειράς

en: Print font preview
el: Προεπισκόπηση γραμματοσειράς εκτύπωσης

en: Select Font to View
el: Επιλέξτε γραμματοσειρά για προβολή

en: URL to open
el: URL για άνοιγμα

en: Font Viewer
el: Προβολέας γραμματοσειρών

en: Simple font viewer
el: Απλός προβολέας γραμματοσειρών

en: Duplicate Fonts
el: Διπλότυπες γραμματοσειρές

en: Scanning for duplicate fonts. Please wait…
el: Σάρωση για διπλότυπες γραμματοσειρές. Παρακαλώ περιμένετε…

en: No duplicate fonts found.
el: Δε βρέθηκαν διπλότυπες γραμματοσειρές.

en: Delete Marked Files
el: Διαγραφή επισημασμένων αρχείων

en: %1 duplicate font found. | %1 duplicate fonts found.
el[0]: Βρέθηκε %1 διπλή γραμματοσειρά.
el[1]: Βρέθηκαν %1 διπλές γραμματοσειρές.

en: Are you sure you wish to delete:
    %1
el: Επιθυμείτε πραγματικά τη διαγραφή:
    %1

en: Are you sure you wish to delete:
el: Επιθυμείτε πραγματικά τη διαγραφή:

en: Cancel font scan?
el: Ακύρωση σάρωσης γραμματοσειρών;

en: Font/File
el: Γραμματοσειρά/Αρχείο

en: Size
el: Μέγεθος

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Links To
el: Συνδέεται με

en: Open in Font Viewer
el: Άνοιγμα στον προβολέα γραμματοσειρών

en: Properties
el: Ιδιότητες

en: Unmark for Deletion
el: Αναίρεση σημείωσης για διαγραφή

en: Mark for Deletion
el: Σημείωση για διαγραφή

en: Open font in font viewer? | Open all %1 fonts in font viewer?
el[0]: Άνοιγμα γραμματοσειράς στον προβολέα;
el[1]: Άνοιγμα όλων των %1 γραμματοσειρών στον προβολέα;

en: Family
el: Οικογένεια

en: Style
el: Στυλ

en: Foundry
el: Βάση

en: FontConfig Match
el: Αντιστοιχία FontConfig

en: File Type
el: Τύπος αρχείου

en: File Name
el: Όνομα αρχείου

en: File Location
el: Τοποθεσία αρχείου

en: Writing System
el: Σύστημα γραφής

en: Set Criteria
el: Ορισμός κριτηρίων

en: Symbol/Other
el: Σύμβολο/άλλο

en: Filter by %1…
el: Φίλτρο κατά %1…

en: Font
el: Γραμματοσειρά

en: Status
el: Κατάσταση

en: This column shows the status of the font family, and of the individual font styles.
el: Αυτή η στήλη εμφανίζει την κατάσταση της οικογένειας της γραμματοσειράς και τα διάφορα στυλ γραμματοσειράς.

en: <p>This list shows your installed fonts. The fonts are grouped by family, and the number in square brackets represents the number of styles in which the family is available. e.g.</p><ul><li>Times [4]<ul><li>Regular</li><li>Bold</li><li>Bold Italic</li><li>Italic</li></ul></li></ul>
el: <p>Αυτή η λίστα εμφανίζει τις εγκατεστημένες γραμματοσειρές. Οι γραμματοσειρές είναι ομαδοποιημένες κατά οικογένεια και ο αριθμός στις τετράγωνες αγκύλες είναι ο αριθμός διαθέσιμων στυλ της οικογένειας. π.χ. </p><ul><li>Times [4]<ul><li>Κανονικά</li><li>Έντονα</li><li>Έντονα πλάγια</li><li>Πλάγια</li></ul></li></ul>

en: …plus %1 more
el: …και %1 επιπλέον

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Disable
el: Απενεργοποίηση

en: Print…
el: Εκτύπωση…

en: Reload
el: Επαναφόρτωση

en: Open all %1 fonts in font viewer?
el: Άνοιγμα όλων των %1 γραμματοσειρών στον προβολέα;

en: All Fonts
el: Όλες οι γραμματοσειρές

en: Personal Fonts
el: Προσωπικές γραμματοσειρές

en: System Fonts
el: Γραμματοσειρές συστήματος

en: Unclassified
el: Αταξινόμητες

en: Group
el: Ομάδα

en: <p>Do you really want to remove '<b>%1</b>'?</p><p><i>This will only remove the group, and not the actual fonts.</i></p>
el: <p>Επιθυμείτε πραγματικά την αφαίρεση της ομάδας '<b>%1</b>';</p><p><i>Αυτό θα αφαιρέσει μόνο την ομάδα και όχι τις ίδιες τις γραμματοσειρές.</i></p>

en: Remove Group
el: Αφαίρεση ομάδας

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Remove group
el: Αφαίρεση ομάδας

en: <h3>Font Groups</h3><p>This list displays the font groups available on your system. There are 2 main types of font groups:<ul><li><b>Standard</b> are special groups used by the font manager.<ul>%1</ul></li><li><b>Custom</b> are groups created by you. To add a font family to one of these groups simply drag it from the list of fonts, and drop onto the desired group. To remove a family from the group, drag the font onto the "All Fonts" group.</li></ul></p>
el: <h3>Ομάδες γραμματοσειρών</h3><p>Εδώ εμφανίζονται οι διαθέσιμες ομάδες γραμματοσειρών του συστήματός σας. Υπάρχουν 2 κύριοι τύποι ομάδων:<ul><li>Οι <b>Τυπικές</b> είναι ειδικές ομάδες που χρησιμοποιούνται από το διαχειριστή γραμματοσειρών.<ul>%1</ul></li><li>Οι <b>Προσαρμοσμένες</b> ομάδες δημιουργούνται από εσάς. Για την προσθήκη μιας οικογένειας γραμματοσειράς σε μια από αυτές τις ομάδες απλά σύρετε την από τη λίστα γραμματοσειρών και ελευθερώστε την πάνω στην επιθυμητή ομάδα. Για την αφαίρεση μιας οικογένειας από την ομάδα, σύρετε τη γραμματοσειρά στην ομάδα "Όλες οι γραμματοσειρές".</li></ul></p>

en: <li><i>All Fonts</i> contains all the fonts installed on your system.</li><li><i>Unclassified</i> contains all fonts that have not yet been placed within a "Custom" group.</li>
el: <li>Η ομάδα <i>Όλες οι γραμματοσειρές</i> περιέχει όλες τις εγκατεστημένες στο σύστημά σας γραμματοσειρές.</li><li>Η <i>Μη κατηγοριοποιημένες</i> περιέχει όλες τις γραμματοσειρές που δεν έχουν ακόμη τοποθετηθεί σε μια "Προσαρμοσμένη" ομάδα.</li>

en: <li><i>All Fonts</i> contains all the fonts installed on your system - both  "System" and "Personal".</li><li><i>System</i> contains all fonts that are installed system-wide (i.e. available to all users).</li><li><i>Personal</i> contains your personal fonts.</li><li><i>Unclassified</i> contains all fonts that have not yet been placed within a "Custom" group.</li>
el: <li>Η ομάδα <i>Όλες οι γραμματοσειρές</i> περιέχει όλες τις εγκατεστημένες στο σύστημά σας γραμματοσειρές τόσο του "Συστήματος" όσο και τις "Προσωπικές".</li><li>Η ομάδα του <i>Συστήματος</i> περιέχει όλες τις καθολικά εγκατεστημένες γραμματοσειρές (διαθέσιμες σε όλους τους χρήστες).</li><li>Η ομάδα <i>Προσωπικές</i> περιέχει τις ατομικές σας γραμματοσειρές.</li><li>Η ομάδα<i>Μη κατηγοριοποιημένες</i> περιέχει όλες τις γραμματοσειρές που δεν έχουν ακόμη τοποθετηθεί σε μια "Προσαρμοσμένη" ομάδα.</li>

en: <qt>A group named <b>'%1'</b> already exists.</qt>
el: <qt>Μια ομάδα με το όνομα <b>'%1'</b> υπάρχει ήδη.</qt>

en: Rename…
el: Μετονομασία…

en: Export…
el: Εξαγωγή…

en: Add to "%1".
el: Προσθήκη σε «%1».

en: Remove from current group.
el: Αφαίρεση από την τρέχουσα ομάδα.

en: Move to personal folder.
el: Μετακίνηση στον προσωπικό φάκελο.

en: Move to system folder.
el: Μετακίνηση στο φάκελο συστήματος.

en: Skip
el: Παράλειψη

en: AutoSkip
el: Αυτόματη παράλειψη

en: <h3>Cancel?</h3><p>Are you sure you wish to cancel?</p>
el: <h3>Άκυρο;</h3><p>Είστε σίγουροι ότι επιθυμείτε να γίνει ακύρωση;</p>

en: <h3>Finished</h3><p>Please note that any open applications will need to be restarted in order for any changes to be noticed.</p>
el: <h3>Τερματισμός</h3><p>Παρακαλώ σημειώστε ότι όποιες εφαρμογές είναι ανοικτές θα πρέπει να επανεκκινηθούν για να δείτε τις αλλαγές.</p>

en: Do not show this message again
el: Να μην εμφανιστεί ξανά αυτό το μήνυμα

en: Installing
el: Εγκατάσταση

en: Uninstalling
el: Απεγκατάσταση

en: Enabling
el: Ενεργοποίηση

en: Moving
el: Μετακίνηση

en: Updating
el: Ενημέρωση

en: Removing
el: Αφαίρεση

en: Disabling
el: Απενεργοποίηση

en: Updating font configuration. Please wait…
el: Ενημέρωση των ρυθμίσεων γραμματοσειράς. Παρακαλώ περιμένετε…

en: Unable to start backend.
el: Αδυναμία εκκίνησης του συστήματος υποστήριξης.

en: Backend died, but has been restarted. Please try again.
el: Το σύστημα υποστήριξης τερματίστηκε, αλλά επανεκκινήθηκε. Παρακαλούμε δοκιμάστε ξανά.

en: <h3>Error</h3>
el: <h3>Σφάλμα</h3>

en: Failed to download <i>%1</i>
el: Αποτυχία λήψης του <i>%1</i>

en: System backend died. Please try again.<br><i>%1</i>
el: Το σύστημα υποστήριξης τερματίστηκε. Παρακαλούμε δοκιμάστε ξανά.<br><i>%1</i>

en: <i>%1</i> is a bitmap font, and these have been disabled on your system.
el: Το <i>%1</i> είναι γραμματοσειρά bitmap, οι οποίες έχουν απενεργοποιηθεί στο σύστημά σας.

en: <i>%1</i> contains the font <b>%2</b>, which is already installed on your system.
el: Το <i>%1</i> περιέχει τη γραμματοσειρά <b>%2</b>, η οποία είναι ήδη εγκατεστημένη στο σύστημά σας.

en: <i>%1</i> is not a font.
el: Το <i>%1</i> δεν είναι γραμματοσειρά.

en: Could not remove all files associated with <i>%1</i>
el: Δεν ήταν δυνατή η αφαίρεση όλων των αρχείων που σχετίζονται με το <i>%1</i>

en: Failed to start the system daemon.<br><i>%1</i>
el: Αδυναμία εκκίνησης του δαίμονα συστήματος.<br><i>%1</i>

en: <i>%1</i> already exists.
el: Το <i>%1</i> υπάρχει ήδη.

en: <i>%1</i> does not exist.
el: Το <i>%1</i> δεν υπάρχει.

en: Permission denied.<br><i>%1</i>
el: Η άδεια απορρίφθηκε.<br><i>%1</i>

en: Unsupported action.<br><i>%1</i>
el: Μη υποστηριζόμενη ενέργεια.<br><i>%1</i>

en: Authentication failed.<br><i>%1</i>
el: Η ταυτοποίηση απέτυχε.<br><i>%1</i>

en: Unexpected error while processing: <i>%1</i>
el: Απρόβλεπτο σφάλμα κατά την επεξεργασία: <i>%1</i>

en: Create New Group…
el: Δημιουργία νέας ομάδας…

en: Remove Group…
el: Αφαίρεση ομάδας…

en: Enable Fonts in Group…
el: Ενεργοποίηση γραμματοσειρών στην ομάδα…

en: Disable Fonts in Group…
el: Απενεργοποίηση γραμματοσειρών σε ομάδα…

en: This displays a preview of the selected font.
el: Αυτό εμφανίζει μια προεπισκόπηση της επιλεγμένης γραμματοσειράς.

en: Find Duplicates…
el: Εύρεση διπλότυπων

en: Scan for Duplicate Fonts…
el: Σάρωση για διπλότυπες γραμματοσειρές…

en: Install from File…
el: Εγκατάσταση από αρχείο…

en: Install fonts from a local file
el: Εγκατάσταση γραμματοσειρών από τοπικό αρχείο

en: Get New Fonts…
el: Λήψη νέων γραμματοσειρών…

en: Download new fonts
el: Λήψη νέων γραμματοσειρών

en: Delete Selected Fonts…
el: Διαγραφή επιλεγμένων γραμματοσειρών…

en: Change Preview Text…
el: Αλλαγή κειμένου προεπισκόπησης…

en: Add Fonts
el: Προσθήκη γραμματοσειρών

en: Failed to save list of fonts to print.
el: Αποτυχία αποθήκευσης λίστας γραμματοσειρών προς εκτύπωση.

en: Failed to start font printer.
el: Αποτυχία εκκίνησης εκτύπωσης γραμματοσειρών.

en: There are no printable fonts.
    You can only print non-bitmap and enabled fonts.
el: Δεν υπάρχουν γραμματοσειρές που μπορούν να εκτυπωθούν.
    Μπορείτε να εκτυπώσετε μόνο μη-bitmap γραμματοσειρές.

en: Cannot Print
el: Αδυναμία εκτύπωσης

en: You did not select anything to delete.
el: Δεν επιλέξατε κάτι για διαγραφή.

en: Nothing to Delete
el: Τίποτα για διαγραφή

en: <p>Do you really want to delete</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
el: <p>Επιθυμείτε πραγματικά τη διαγραφή της</p><p>'<b>%1</b>';</p>

en: Delete Font
el: Διαγραφή γραμματοσειράς

en: Do you really want to delete this font? | Do you really want to delete these %1 fonts?
el[0]: Επιθυμείτε πραγματικά τη διαγραφή αυτής της γραμματοσειράς;
el[1]: Επιθυμείτε πραγματικά τη διαγραφή αυτών των %1 γραμματοσειρών;

en: Delete Fonts
el: Διαγραφή γραμματοσειρών

en: Deleting font(s)…
el: Διαγραφή γραμματοσειράς(ών)…

en: You did not select anything to move.
el: Δεν επιλέξατε κάτι για μετακίνηση.

en: Nothing to Move
el: Τίποτα για μετακίνηση

en: <p>Do you really want to move</p><p>'<b>%1</b>'</p><p>from <i>%2</i> to <i>%3</i>?</p>
el: <p>Επιθυμείτε πραγματικά τη μετακίνηση του </p><p>'<b>%1</b>'</p><p>από <i>%2</i> σε <i>%3</i>;</p>

en: Move Font
el: Μετακίνηση γραμματοσειράς

en: Move
el: Μετακίνηση

en: <p>Do you really want to move this font from <i>%2</i> to <i>%3</i>?</p> | <p>Do you really want to move these %1 fonts from <i>%2</i> to <i>%3</i>?</p>
el[0]: <p>Επιθυμείτε πραγματικά τη μετακίνηση αυτής της γραμματοσειράς από <i>%2</i> σε <i>%3</i>;</p>
el[1]: <p>Επιθυμείτε πραγματικά τη μετακίνηση αυτών των %1 γραμματοσειρών από <i>%2</i> σε <i>%3</i>;</p>

en: Move Fonts
el: Μετακίνηση γραμματοσειρών

en: Moving font(s)…
el: Μετακίνηση γραμματοσειράς(ών)…

en: Export Group
el: Εξαγωγή ομάδας

en: No files?
el: Χωρίς αρχεία;

en: Failed to open %1 for writing
el: Αποτυχία ανοίγματος του %1 για εγγραφή

en: Create New Group
el: Δημιουργία νέας ομάδας

en: Name of new group:
el: Όνομα νέας ομάδας:

en: New Group
el: Νέα ομάδα

en: Preview Text
el: Προεπισκόπηση κειμένου

en: Please enter new text:
el: Παρακαλώ εισάγετε νέο κείμενο:

en: Scanning font list…
el: Σάρωση λίστας γραμματοσειρών…

en: No fonts
el: Καμία γραμματοσειρά

en: 1 Font | %1 Fonts
el[0]: 1 γραμματοσειρά
el[1]: %1 γραμματοσειρές

en: <table><tr><td align="right">Enabled:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Disabled:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Partially enabled:</td><td>%3</td></tr><tr><td align="right">Total:</td><td>%4</td></tr></table>
el: <table><tr><td align="right">Ενεργοποιημένα:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Απενεργοποιημένα:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Μερικώς ενεργοποιημένα:</td><td>%3</td></tr><tr><td align="right">Σύνολο:</td><td>%4</td></tr></table>

en: <table><tr><td align="right">Enabled:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Disabled:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Total:</td><td>%3</td></tr></table>
el: <table><tr><td align="right">Ενεργοποιημένα:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Απενεργοποιημένα:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Σύνολο:</td><td>%3</td></tr></table>

en: Looking for any associated files…
el: Αναζήτηση τυχόν σχετικών αρχείων…

en: Scanning Files…
el: Σάρωση αρχείων…

en: Looking for additional files to install…
el: Αναζήτηση πρόσθετων αρχείων για εγκατάσταση…

en: Looking for files associated with %1
el: Αναζήτηση συσχετιζόμενων αρχείων με την %1

en: Installing font(s)…
el: Εγκατάσταση γραμματοσειράς(ών)…

en: You did not select anything to enable.
el: Δεν επιλέξατε κάτι για ενεργοποίηση.

en: You did not select anything to disable.
el: Δεν επιλέξατε κάτι για απενεργοποίηση.

en: Nothing to Enable
el: Τίποτα για ενεργοποίηση

en: Nothing to Disable
el: Τίποτα για απενεργοποίηση

en: <p>Do you really want to enable</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
el: <p>Σίγουρα θέλετε να ενεργοποιήσετε το</p><p>'<b>%1</b>';</p>

en: <p>Do you really want to disable</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
el: <p>Σίγουρα θέλετε να απενεργοποιήσετε το</p><p>'<b>%1</b>';</p>

en: <p>Do you really want to enable</p><p>'<b>%1</b>', contained within group '<b>%2</b>'?</p>
el: <p>Σίγουρα θέλετε να ενεργοποιήσετε το</p><p>'<b>%1</b>', της ομάδας '<b>%2</b>';</p>

en: <p>Do you really want to disable</p><p>'<b>%1</b>', contained within group '<b>%2</b>'?</p>
el: <p>Σίγουρα θέλετε να απενεργοποιήσετε το</p><p>'<b>%1</b>', της ομάδας '<b>%2</b>';</p>

en: Enable Font
el: Ενεργοποίηση γραμματοσειράς

en: Disable Font
el: Απενεργοποίηση γραμματοσειράς

en: Do you really want to enable this font? | Do you really want to enable these %1 fonts?
el[0]: Σίγουρα θέλετε να ενεργοποιήσετε αυτή τη γραμματοσειρά;
el[1]: Σίγουρα θέλετε να ενεργοποιήσετε αυτές τις %1 γραμματοσειρές;

en: Do you really want to disable this font? | Do you really want to disable these %1 fonts?
el[0]: Σίγουρα θέλετε να απενεργοποιήσετε αυτή τη γραμματοσειρά;
el[1]: Σίγουρα θέλετε να απενεργοποιήσετε αυτές τις %1 γραμματοσειρές;

en: <p>Do you really want to enable this font contained within group '<b>%2</b>'?</p> | <p>Do you really want to enable these %1 fonts contained within group '<b>%2</b>'?</p>
el[0]: <p>Σίγουρα επιθυμείτε να ενεργοποιήσετε αυτή τη γραμματοσειρά της ομάδας '<b>%2</b>';</p>
el[1]: <p>Σίγουρα επιθυμείτε να ενεργοποιήσετε αυτές τις %1 γραμματοσειρές της ομάδας '<b>%2</b>';</p>

en: <p>Do you really want to disable this font contained within group '<b>%2</b>'?</p> | <p>Do you really want to disable these %1 fonts contained within group '<b>%2</b>'?</p>
el[0]: <p>Σίγουρα θέλετε να απενεργοποιήσετε αυτή τη γραμματοσειρά της ομάδας '<b>%2</b>';</p>
el[1]: <p>Σίγουρα θέλετε να απενεργοποιήσετε αυτές τις %1 γραμματοσειρές της ομάδας '<b>%2</b>';</p>

en: Enable Fonts
el: Ενεργοποίηση γραμματοσειρών

en: Disable Fonts
el: Απενεργοποίηση γραμματοσειρών

en: Enabling font(s)…
el: Ενεργοποίηση γραμματοσειράς(ών)…

en: Disabling font(s)…
el: Απενεργοποίηση γραμματοσειράς(ών)…

en: Print Font Samples
el: Δείγματα εκτύπωσης γραμματοσειράς

en: Select size to print font:
el: Επιλογή μεγέθους εκτύπωσης γραμματοσειράς:

en: Waterfall
el: Καταρράκτης

en: 12pt
el: 12 σημεία

en: 18pt
el: 12 σημεία

en: 24pt
el: 24 σημεία

en: 36pt
el: 36 σημεία

en: 48pt
el: 48 σημεία

en: Can only install fonts to either "%1" or "%2".
el: Η εγκατάσταση γραμματοσειρών είναι δυνατή μόνο σε "%1" ή "%2".

en: You cannot install a fonts package directly.
    Please extract %1, and install the components individually.
el: Δεν μπορείτε να εγκαταστήσετε ένα πακέτο γραμματοσειρών απευθείας.
    Παρακαλώ αποσυμπιέστε το %1 και εγκαταστήστε τα περιεχόμενα ανεξάρτητα.

en: Cannot copy fonts
el: Αδυναμία αντιγραφής γραμματοσειρών

en: Cannot move fonts
el: Αδυναμία μετακίνησης γραμματοσειρών

en: Only fonts may be deleted.
el: Μπορούν να διαγραφούν μόνο γραμματοσειρές.

en: Can only remove fonts from either "%1" or "%2".
el: Είναι δυνατή η μετακίνηση γραμματοσειρών μόνο από "%1" ή "%2".

en: Please specify "%1" or "%2".
el: Παρακαλώ ορίστε "%1" ή "%2".

en: No special methods supported.
el: Δεν υποστηρίζονται ειδικές μέθοδοι.

en: Fonts
el: Γραμματοσειρές

en: Failed to start the system daemon
el: Αποτυχία εκκίνησης του δαίμονα συστήματος

en: Backend died
el: Το σύστημα υποστήριξης τερματίστηκε

en: %1 is a bitmap font, and these have been disabled on your system.
el: Το %1 είναι γραμματοσειρά bitmap, οι οποίες δεν υποστηρίζονται στο σύστημά σας.

en: %1 contains the font <b>%2</b>, which is already installed on your system.
el: Το %1 περιέχει τη γραμματοσειρά <b>%2</b>, Η οποία είναι ήδη εγκατεστημένη στο σύστημά σας.

en: %1 is not a font.
el: Το %1 δεν είναι γραμματοσειρά.

en: Could not remove all files associated with %1
el: Δεν ήταν δυνατή η αφαίρεση όλων των αρχείων που σχετίζονται με το %1

en: Unknown
el: Άγνωστο

[ctx: First letter of the alphabet (in upper then lower case)]
en: Aa
el: Αα

[ctx: All letters of the alphabet (in upper/lower case pairs), followed by numbers]
en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz0123456789
el: αΑβΒγΓδΔεΕζΖηΗθΘιΙκΚλΛμΜνΝξΞοΟπΠρΡσΣτΤυΥφΦχΧψΨωΩ0123456789

en: No characters found.
el: Δε βρέθηκαν χαρακτήρες.

[ctx: A sentence that uses all of the letters of the alphabet]
en: The quick brown fox jumps over the lazy dog
el: Νίψον ανομήματα μη μόναν όψιν

[ctx: All of the letters of the alphabet, uppercase]
en: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ
el: ΑΒΓΔΕΖΗΘΙΚΛΜΝΞΟΠΡΣΤΥΦΧΨΩ

[ctx: All of the letters of the alphabet, lowercase]
en: abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
el: αβγδεζηθικλμνξοπρστυφχψω

en: ERROR: Could not determine font's name.
el: ΣΦΑΛΜΑ: Δεν μπορώ να καθορίσω το όνομα της γραμματοσειράς.

en: %2 [1 pixel] | %2 [%1 pixels]
el[0]: %2 [1 εικονοστοιχείo]
el[1]: %2 [%1 εικονοστοιχεία]

en: Personal
el: Προσωπικό

en: System
el: Σύστημα

en: All
el: Όλα

en: Administrator
el: Διαχειριστής

en: Thin
el: Λεπτό

en: Extra Light
el: Επιπλέον ελαφρύ

en: Ultra Light
el: Υπερβολικά ελαφρύ

en: Light
el: Ελαφρύ

en: Regular
el: Σύνηθες

en: Normal
el: Κανονικό

en: Medium
el: Μεσαίο

en: Demi Bold
el: Ελαφρώς έντονο

en: Semi Bold
el: Ημι έντονο

en: Bold
el: Έντονο

en: Extra Bold
el: Επιπλέον έντονο

en: Ultra Bold
el: Υπερβολικά έντονο

en: Black
el: Μαύρο

en: Heavy
el: Βαρύ

en: Roman
el: Ρωμαϊκή

en: Italic
el: Πλάγια

en: Oblique
el: Λοξά

en: Ultra Condensed
el: Υπερβολικά συμπτυγμένα

en: Extra Condensed
el: Επιπλέον συμπτυγμένα

en: Condensed
el: Συμπτυγμένα

en: Semi Condensed
el: Ημι συμπτυγμένα

en: Semi Expanded
el: Ημι ανεπτυγμένα

en: Expanded
el: Ανεπτυγμένα

en: Extra Expanded
el: Επιπλέον ανεπτυγμένα

en: Ultra Expanded
el: Υπερβολικά ανεπτυγμένα

en: Monospaced
el: Μονόστηλο

en: Charcell
el: Σαρσέλ

en: Proportional
el: Αναλογικό

en: Other, Control
el: Άλλο, έλεγχος

en: Other, Format
el: Άλλο, μορφή

en: Other, Not Assigned
el: Άλλο, μη ορισμένο

en: Other, Private Use
el: Άλλο, ιδιωτική χρήση

en: Other, Surrogate
el: Άλλο, υποκατάστατο

en: Letter, Lowercase
el: Γράμμα, πεζά

en: Letter, Modifier
el: Γράμμα, τροποποιητής

en: Letter, Other
el: Γράμμα, άλλο

en: Letter, Titlecase
el: Γράμμα, κεφαλαία τίτλου

en: Letter, Uppercase
el: Γράμμα, κεφαλαία

en: Mark, Spacing Combining
el: Σήμανση, συνδυασμός κενών

en: Mark, Enclosing
el: Σήμανση, περικλείοντα

en: Mark, Non-Spacing
el: Σήμανση, μη-κενά

en: Number, Decimal Digit
el: Αριθμός, δεκαδικό ψηφίο

en: Number, Letter
el: Αριθμός, γράμμα

en: Number, Other
el: Αριθμός, άλλο

en: Punctuation, Connector
el: Στίξη, σύνδεση

en: Punctuation, Dash
el: Στίξη, παύλα

en: Punctuation, Close
el: Στίξη, κλείσιμο

en: Punctuation, Final Quote
el: Στίξη, τελικό εισαγωγικό

en: Punctuation, Initial Quote
el: Στίξη, αρχικό εισαγωγικό

en: Punctuation, Other
el: Στίξη, άλλο

en: Punctuation, Open
el: Στίξη, άνοιγμα

en: Symbol, Currency
el: Σύμβολο, νόμισμα

en: Symbol, Modifier
el: Σύμβολο, τροποποιητής

en: Symbol, Math
el: Σύμβολο, μαθηματικά

en: Symbol, Other
el: Σύμβολο, άλλο

en: Separator, Line
el: Διαχωριστικό, γραμμή

en: Separator, Paragraph
el: Διαχωριστικό, παράγραφος

en: Separator, Space
el: Διαχωριστικό, κενό

en: Category
el: Κατηγορία

en: XML Decimal Entity
el: Δεκαδική οντότητα XML

en: Show Face:
el: Εμφάνιση προσώπου:

en: Install…
el: Εγκατάσταση…

en: Change Text…
el: Αλλαγή κειμένου…

en: Could not read font.
el: Αδυναμία ανάγνωσης γραμματοσειράς.

en: Preview String
el: Προεπισκόπηση συμβολοσειράς

en: Please enter new string:
el: Εισάγετε μια νέα συμβολοσειρά:

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: &Main Toolbar
el: &Κύρια γραμμή εργαλείων

en: Preview Type
el: Προεπισκόπηση τύπος

en: Standard Preview
el: Τυπική προεπισκόπηση

en: All Characters
el: Όλοι οι χαρακτήρες

en: Unicode Block: %1
el: Τμήμα Unicode: %1

en: Unicode Script: %1
el: Σενάριο Unicode: %1

en: Basic Latin
el: Βασικό Λατινικό

en: Latin-1 Supplement
el: Πρόσθετο Λατινικό-1

en: Latin Extended-A
el: Εκτεταμένο Λατινικό-Α

en: Latin Extended-B
el: Εκτεταμένο Λατινικό-Β

en: IPA Extensions
el: Επεκτάσεις IPA

en: Spacing Modifier Letters
el: Γράμματα τροποποίησης κενών

en: Combining Diacritical Marks
el: Διακριτές σημάνσεις συνδυασμών

en: Greek and Coptic
el: Ελληνικά και Κοπτικά

en: Cyrillic
el: Κυριλλική

en: Cyrillic Supplement
el: Πρόσθετο κυριλλικών

en: Armenian
el: Αρμενική

en: Hebrew
el: Εβραϊκή

en: Arabic
el: Αραβική

en: Syriac
el: Συριακή

en: Arabic Supplement
el: Πρόσθετο Αραβικής

en: Thaana
el: Θάανα

en: NKo
el: ΝΚο

en: Devanagari
el: Ντεβαναγκάρι

en: Bengali
el: Μπενγκάλι

en: Gurmukhi
el: Γκουρμουχι

en: Gujarati
el: Γκουγιαράτι

en: Oriya
el: Οριγια

en: Tamil
el: Ταμίλ

en: Telugu
el: Τελουγκου

en: Kannada
el: Κανναντα

en: Malayalam
el: Μαλεϊγιαλαμ

en: Sinhala
el: Σινχαλα

en: Thai
el: Ταϊλανδική

en: Lao
el: Λάο

en: Tibetan
el: Θιβετιανή

en: Myanmar
el: Μιανμάρ

en: Georgian
el: Γεωργιανή

en: Hangul Jamo
el: Χανγκουλ Γιαμο

en: Ethiopic
el: Αιθιοπική

en: Ethiopic Supplement
el: Πρόσθετο Αιθιοπικής

en: Cherokee
el: Τσερόκι

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
el: Ενοποιημένη Καναδική ιθαγενών

en: Ogham
el: Ογχαμ

en: Runic
el: Ρουνική

en: Tagalog
el: Ταγκαλόγκ

en: Hanunoo
el: Χανουνου

en: Buhid
el: Μπουχιντ

en: Tagbanwa
el: Ταγκμπανβα

en: Khmer
el: Κχμερ

en: Mongolian
el: Μογγολική

en: Limbu
el: Λιμπου

en: Tai Le
el: Τάι Λε

en: New Tai Lue
el: Νέα Τάι Λου

en: Khmer Symbols
el: Σύμβολα Κχμερ

en: Buginese
el: Μπουγκινιζ

en: Balinese
el: Μπαλινιζ

en: Phonetic Extensions
el: Φωνητικές επεκτάσεις

en: Phonetic Extensions Supplement
el: Πρόσθετο φωνητικών επεκτάσεων

en: Combining Diacritical Marks Supplement
el: Πρόσθετο διακριτών σημάνσεων συνδυασμών

en: Latin Extended Additional
el: Πρόσθετο εκτεταμένων Λατινικών

en: Greek Extended
el: Εκτεταμένα ελληνικά

en: General Punctuation
el: Γενική στίξη

en: Superscripts and Subscripts
el: Εκθέτες και δείκτες

en: Currency Symbols
el: Σύμβολα νομίσματος

en: Combining Diacritical Marks for Symbols
el: Διακριτές σημάνσεις συνδυασμών συμβόλων

en: Letter-Like Symbols
el: Σύμβολα γραμμάτων

en: Number Forms
el: Μορφές αριθμών

en: Arrows
el: Βέλη

en: Mathematical Operators
el: Μαθηματικοί τελεστές

en: Miscellaneous Technical
el: Διάφορα τεχνικά

en: Control Pictures
el: Εικόνες ελέγχου

en: Optical Character Recognition
el: Οπτική αναγνώριση χαρακτήρων

en: Enclosed Alphanumerics
el: Εσωκλείοντα αλφαριθμητικά

en: Box Drawing
el: Σχεδίαση πλαισίων

en: Block Elements
el: Στοιχεία τμημάτων

en: Geometric Shapes
el: Γεωμετρικά σχήματα

en: Miscellaneous Symbols
el: Διάφορα σύμβολα

en: Dingbats
el: Διακοσμήσεις

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
el: Διάφορα μαθηματικά σύμβολα Α

en: Supplemental Arrows-A
el: Πρόσθετα βέλη Α

en: Braille Patterns
el: Μοτίβα γραφής Μπράιγ

en: Supplemental Arrows-B
el: Πρόσθετα βέλη Β

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
el: Διάφορα μαθηματικά σύμβολα Β

en: Supplemental Mathematical Operators
el: Πρόσθετοι μαθηματικοί τελεστές

en: Miscellaneous Symbols and Arrows
el: Διάφορα σύμβολα και βέλη

en: Glagolitic
el: Γκλαγκολιτική

en: Latin Extended-C
el: Λατινικά εκτεταμένα Γ

en: Coptic
el: Κοπτική

en: Georgian Supplement
el: Πρόσθετο Γεωργιανής

en: Tifinagh
el: Τιφιναγ

en: Ethiopic Extended
el: Εκτεταμένη Αιθιοπική

en: Supplemental Punctuation
el: Πρόσθετη στίξη

en: CJK Radicals Supplement
el: Πρόσθετο θεματικών CJK

en: Kangxi Radicals
el: Θεματικά Καντζι

en: Ideographic Description Characters
el: Ιδεογραφικοί χαρακτήρες

en: CJK Symbols and Punctuation
el: Σύμβολα και στίξη CJK

en: Hiragana
el: Χιραγκανα

en: Katakana
el: Κατακανα

en: Bopomofo
el: Μποπομοφο

en: Hangul Compatibility Jamo
el: Τζαμο συμβατότητας Χανγκουλ

en: Kanbun
el: Κανμπαν

en: Bopomofo Extended
el: Εκτεταμένη Μποπομοφο

en: CJK Strokes
el: Γραφές CJK

en: Katakana Phonetic Extensions
el: Φωνητικές επεκτάσεις Κατακανα

en: Enclosed CJK Letters and Months
el: Εσωκλείοντα γράμματα και μήνες CJK

en: CJK Compatibility
el: CJK συμβατότητα

en: CJK Unified Ideographs Extension A
el: Επέκταση Α ενοποιημένων ιδεογραμμάτων CJK

en: Yijing Hexagram Symbols
el: Σύμβολα εξαγραμμάτων ΓιΤζιν

en: CJK Unified Ideographs
el: Ενοποιημένα ιδεογράμματα CJK

en: Yi Syllables
el: Συλλαβές Γι

en: Yi Radicals
el: Θεματικά Γι

en: Modifier Tone Letters
el: Γράμματα τροποποίησης τόνου

en: Latin Extended-D
el: Εκτεταμένη Λατινική Δ

en: Syloti Nagri
el: Συλοτι Ναγκρι

en: Phags-pa
el: Φαγκς-πα

en: Hangul Syllables
el: Συλλαβές Χανγκουλ

en: High Surrogates
el: Υψηλοί υποκαταταστάτες

en: High Private Use Surrogates
el: Υψηλοί ιδιόχρηστοι υποκαταστάτες

en: Low Surrogates
el: Χαμηλοί υποκαταστάτες

en: Private Use Area
el: Περιοχή ιδιωτικής χρήσης

en: CJK Compatibility Ideographs
el: Ιδεογράμματα συμβατότητας CJK

en: Alphabetic Presentation Forms
el: Φόρμες αλφαβητικής παρουσίασης

en: Arabic Presentation Forms-A
el: Φόρμες Αραβικής παρουσίασης Α

en: Variation Selectors
el: Επιλογείς παραλλαγών

en: Vertical Forms
el: Κατακόρυφες φόρμες

en: Combining Half Marks
el: Σημάνσεις μισών συνδυασμών

en: CJK Compatibility Forms
el: Φόρμες συμβατότητας CJK

en: Small Form Variants
el: Μικρές παραλλαγές φόρμας

en: Arabic Presentation Forms-B
el: Φόρμες Αραβικής παρουσίασης Β

en: Half-Width and Full-Width Forms
el: Φόρμες μεσαίου και πλήρους πλάτους

en: Specials
el: Ειδικά

en: Linear B Syllabary
el: Συλλαβάριο Γραμμικής Β

en: Linear B Ideograms
el: Ιδεογράμματα Γραμμικής Β

en: Aegean Numbers
el: Αριθμοί Αιγαίου

en: Ancient Greek Numbers
el: Αρχαίοι Ελληνικοί αριθμοί

en: Old Italic
el: Παλαιά ιταλικά

en: Gothic
el: Γοτθικά

en: Ugaritic
el: Ουγκαριτική

en: Old Persian
el: Παλαιά Περσική

en: Deseret
el: Ντεσερετ

en: Shavian
el: Σαβιαν

en: Osmanya
el: Οσμανιγια

en: Cypriot Syllabary
el: Κυπριακό συλλαβάριο

en: Phoenician
el: Φοινικική

en: Kharoshthi
el: Χαροσθι

en: Cuneiform
el: Σφηνοειδής γραφή

en: Cuneiform Numbers and Punctuation
el: Αριθμοί και στίξη σφηνοειδούς γραφής

en: Byzantine Musical Symbols
el: Βυζαντινά μουσικά σύμβολα

en: Musical Symbols
el: Μουσικά σύμβολα

en: Ancient Greek Musical Notation
el: Μουσικά σύμβολα αρχαίας ελληνικής

en: Tai Xuan Jing Symbols
el: Σύμβολα Τάι Ξουαν Ζινγκ

en: Counting Rod Numerals
el: Αριθμητικά ράβδων μέτρησης

en: Mathematical Alphanumeric Symbols
el: Μαθηματικά αλφαριθμητικά σύμβολα

en: CJK Unified Ideographs Extension B
el: Επέκταση ενοποιημένων ιδεογραμμάτων CJK Β

en: CJK Compatibility Ideographs Supplement
el: Πρόσθετο ιδεογραμμάτων συμβατότητας CJK

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Variation Selectors Supplement
el: Πρόσθετο επιλογέων παραλλαγής

en: Supplementary Private Use Area-A
el: Πρόσθετη περιοχή ιδιωτικής χρήσης Α

en: Supplementary Private Use Area-B
el: Πρόσθετη περιοχή ιδιωτικής χρήσης Β

en: Braille
el: Μπράιγ

en: Canadian Aboriginal
el: Καναδική ιθαγενών

en: Common
el: Κοινά

en: Cypriot
el: Κυπριακή

en: Greek
el: Ελληνική

en: Han
el: Χαν

en: Hangul
el: Χανγκουλ

en: Inherited
el: Κληρονομιά

en: Latin
el: Λατινικά

en: Linear B
el: Γραμμική Β

en: Nko
el: ΝΚο

en: Phags Pa
el: Φαγκς Πα

en: Yi
el: Γι
