plasma-workspace - en to el translation catalogue (102 entries)

en: No fingerprint device found.
el: Δεν βρέθηκε συσκευή δακτυλικών αποτυπωμάτων.

en: Retry scanning your finger.
el: Επαναλάβετε τη σάρωση του δακτύλου σας.

en: Swipe too short. Try again.
el: Πολύ σύντομη κίνηση. Δοκιμάστε ξανά.

en: Finger not centered on the reader. Try again.
el: Το δάχτυλο δεν είναι κεντραρισμένο στον αναγνώστη. Δοκιμάστε ξανά.

en: Remove your finger from the reader, and try again.
el: Αφαιρέστε το δάχτυλό σας από τον αναγνώστη και δοκιμάστε ξανά.

en: Fingerprint enrollment has failed.
el: Η εγγραφή δακτυλικών αποτυπωμάτων απέτυχε.

en: There is no space left for this device, delete other fingerprints to continue.
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμος χώρος για αυτή τη συσκευή. Διαγράψτε άλλα δακτυλικά αποτυπώματα για να συνεχίσετε.

en: The device was disconnected.
el: Η συσκευή αποσυνδέθηκε.

en: An unknown error has occurred.
el: Προέκυψε ένα άγνωστο σφάλμα.

en: Change Password
el: Αλλαγή κωδικού πρόσβασης

en: Set Password
el: Ορισμός κωδικού

en: Password
el: Κωδικός πρόσβασης

en: Confirm password
el: Επιβεβαίωση κωδικού

en: Passwords must match
el: Οι κωδικοί πρόσβασης πρέπει να ταιριάζουν

en: Change Wallet Password?
el: Αλλαγή κωδικού πορτοφολιού;

[ctx: @info]
en: Now that you have changed your login password, you may also want to change the password on your default KWallet to match it.
el: Τώρα που αλλάξατε τον κωδικό πρόσβασης σας, ίσως θελήσετε να αλλάξετε και τον κωδικό πρόσβασης στο προεπιλεγμένο πορτοφόλι KWallet για να ταιριάζει με αυτόν.

en: What is KWallet?
el: Τι είναι το KWallet;

en: KWallet is a password manager that stores your passwords for wireless networks and other encrypted resources. It is locked with its own password which differs from your login password. If the two passwords match, it can be unlocked at login automatically so you don't have to enter the KWallet password yourself.
el: Το KWallet είναι ένας διαχειριστής κωδικών πρόσβασης που αποθηκεύει τους κωδικούς σας για ασύρματα δίκτυα και άλλους κρυπτογραφημένους πόρους. Κλειδώνεται με τον δικό του κωδικό πρόσβασης, ο οποίος διαφέρει από τον κωδικό πρόσβασης σας. Εάν οι δύο κωδικοί πρόσβασης ταιριάζουν, μπορεί να ξεκλειδωθεί κατά την είσοδο αυτόματα, ώστε να μην χρειάζεται να πληκτρολογήσετε μόνοι σας τον κωδικό πρόσβασης του KWallet.

en: Change Wallet Password
el: Αλλαγή κωδικού πορτοφολιού

en: Leave Unchanged
el: Διατήρηση αμετάβλητο

en: Create User
el: Δημιουργία χρήστη

en: Name:
el: Όνομα:

en: Username:
el: Όνομα χρήστη:

en: Standard
el: Τυπικός

en: Administrator
el: Διαχειριστής

en: Account type:
el: Τύπος λογαριασμού:

en: Password:
el: Κωδικός πρόσβασης:

en: Confirm password:
el: Επιβεβαίωση κωδικού:

en: Create
el: Δημιουργία

[ctx: @title:window]
en: Select Picture Area
el: Επιλογή περιοχής εικόνας

[ctx: @info:status]
en: Finger enrolled
el: Το δακτυλικό αποτύπωμα καταχωρήθηκε

en: Please repeatedly press your right index finger on the fingerprint sensor.
el: Πιέστε επανειλημμένα το δεξί σας δάχτυλο στον αισθητήρα δακτυλικών αποτυπωμάτων.

en: Please repeatedly press your right middle finger on the fingerprint sensor.
el: Πιέστε επανειλημμένα το δεξί μεσαίο δάχτυλό σας στον αισθητήρα δακτυλικού αποτυπώματος.

en: Please repeatedly press your right ring finger on the fingerprint sensor.
el: Πιέστε επανειλημμένα το δάχτυλο του δεξιού δαχτύλου σας στον αισθητήρα δακτυλικού αποτυπώματος.

en: Please repeatedly press your right little finger on the fingerprint sensor.
el: Πατήστε επανειλημμένα το δεξί μικρό δάχτυλό σας στον αισθητήρα δακτυλικού αποτυπώματος.

en: Please repeatedly press your right thumb on the fingerprint sensor.
el: Πιέστε επανειλημμένα τον δεξιό σας αντίχειρα στον αισθητήρα δακτυλικών αποτυπωμάτων.

en: Please repeatedly press your left index finger on the fingerprint sensor.
el: Πατήστε επανειλημμένα τον αριστερό δείκτη σας στον αισθητήρα δακτυλικού αποτυπώματος.

en: Please repeatedly press your left middle finger on the fingerprint sensor.
el: Πιέστε επανειλημμένα το αριστερό μεσαίο δάχτυλό σας στον αισθητήρα δακτυλικού αποτυπώματος.

en: Please repeatedly press your left ring finger on the fingerprint sensor.
el: Πιέστε επανειλημμένα το δάχτυλο του αριστερού δακτύλου στον αισθητήρα δακτυλικού αποτυπώματος.

en: Please repeatedly press your left little finger on the fingerprint sensor.
el: Πιέστε επανειλημμένα το αριστερό μικρό δάχτυλό σας στον αισθητήρα δακτυλικού αποτυπώματος.

en: Please repeatedly press your left thumb on the fingerprint sensor.
el: Πιέστε επανειλημμένα τον αριστερό σας αντίχειρα στον αισθητήρα δακτυλικού αποτυπώματος.

en: Please repeatedly swipe your right index finger on the fingerprint sensor.
el: Σύρετε επανειλημμένα τον δεξιό δάχτυλο σας στον αισθητήρα δακτυλικού αποτυπώματος.

en: Please repeatedly swipe your right middle finger on the fingerprint sensor.
el: Σύρετε επανειλημμένα το δεξί μεσαίο δάχτυλό σας στον αισθητήρα δακτυλικού αποτυπώματος.

en: Please repeatedly swipe your right ring finger on the fingerprint sensor.
el: Σύρετε επανειλημμένα το δάχτυλο του δεξιού δακτυλίου σας στον αισθητήρα δακτυλικών αποτυπωμάτων.

en: Please repeatedly swipe your right little finger on the fingerprint sensor.
el: Σύρετε επανειλημμένα το δεξί μικρό δάχτυλό σας στον αισθητήρα δακτυλικού αποτυπώματος.

en: Please repeatedly swipe your right thumb on the fingerprint sensor.
el: Σύρετε επανειλημμένα τον δεξιό σας αντίχειρα στον αισθητήρα δακτυλικού αποτυπώματος.

en: Please repeatedly swipe your left index finger on the fingerprint sensor.
el: Σύρετε επανειλημμένα τον αριστερό δάχτυλο σας στον αισθητήρα δακτυλικού αποτυπώματος.

en: Please repeatedly swipe your left middle finger on the fingerprint sensor.
el: Σύρετε επανειλημμένα το αριστερό μεσαίο δάχτυλό σας στον αισθητήρα δακτυλικού αποτυπώματος.

en: Please repeatedly swipe your left ring finger on the fingerprint sensor.
el: Σύρετε επανειλημμένα το δάχτυλο του αριστερού δακτύλου στον αισθητήρα δακτυλικού αποτυπώματος.

en: Please repeatedly swipe your left little finger on the fingerprint sensor.
el: Σύρετε επανειλημμένα το αριστερό μικρό δάχτυλό σας στον αισθητήρα δακτυλικού αποτυπώματος.

en: Please repeatedly swipe your left thumb on the fingerprint sensor.
el: Σύρετε επανειλημμένα τον αριστερό σας αντίχειρα στον αισθητήρα δακτυλικού αποτυπώματος.

en: Configure Fingerprints
el: Διαμόρφωση αποτυπωμάτων

en: Add
el: Προσθήκη

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Done
el: Έγινε

en: Re-enroll finger
el: Επανεγγραφή δακτύλου

en: Delete fingerprint
el: Διαγραφή αποτυπώματος

en: No fingerprints added
el: Δεν έχουν προστεθεί δακτυλικά αποτυπώματα

en: Users
el: Χρήστες

[ctx: @action:button As in, 'add new user']
en: Add New…
el: Προσθήκη νέου…

[ctx: @action:button]
en: Add New User…
el: Προσθήκη νέου χρήστη…

[ctx: @info:usagetip]
en: Press Space to edit the user profile
el: Πατήστε Space για επεξεργασία του προφίλ χρήστη

en: Pick a finger to enroll
el: Διαλέξτε ένα δάχτυλο για εγγραφή

[ctx: @title]
en: Change Avatar
el: Αλλαγή εικόνας

[ctx: @item:intable]
en: It's Nothing
el: Δεν Είναι Τίποτα

[ctx: @item:intable]
en: Feisty Flamingo
el: Ατίθασο Φλαμίνγκο

[ctx: @item:intable]
en: Dragon's Fruit
el: Φρούτα του Δράκου

[ctx: @item:intable]
en: Sweet Potato
el: Γλυκοπατάτα

[ctx: @item:intable]
en: Ambient Amber
el: Ατμοσφαιρικό Πορτοκαλί

[ctx: @item:intable]
en: Sparkle Sunbeam
el: Σπίθα Ηλιαχτίδα

[ctx: @item:intable]
en: Lemon-Lime
el: Λεμόνι-Λάιμ

[ctx: @item:intable]
en: Verdant Charm
el: Καταπράσινη Γοητεία

[ctx: @item:intable]
en: Mellow Meadow
el: Ήπιο Λιβάδι

[ctx: @item:intable]
en: Tepid Teal
el: Χλιαρό Teal

[ctx: @item:intable]
en: Plasma Blue
el: Μπλε Plasma

[ctx: @item:intable]
en: Pon Purple
el: Πον Μωβ

[ctx: @item:intable]
en: Bajo Purple
el: Bajo Μωβ

[ctx: @item:intable]
en: Burnt Charcoal
el: Καμένο Κάρβουνο

[ctx: @item:intable]
en: Paper Perfection
el: Τελειότητα Χαρτιού

[ctx: @item:intable]
en: Cafétera Brown
el: Καφέ Cafétera

[ctx: @item:intable]
en: Rich Hardwood
el: Πλούσιο Σκληρό Ξύλο

[ctx: @action:button]
en: Go Back
el: Μετάβαση Πίσω

[ctx: @action:button]
en: Initials
el: Αρχικά

[ctx: @action:button]
en: Choose File…
el: Επιλογή Αρχείου...

[ctx: @title]
en: Choose a picture
el: Επιλογή εικόνας

[ctx: @option file type (mime type) for avif, bmp, gif, jp2, jpeg, jpg, pbm, pgm, png, ppm, tiff, wbmp, webp, xbm, xpm image file formats; do not translate *.avif, *.bmp, *.gif, *.jp2, *.jpeg, *.jpg, *.pbm, *.pgm, *.png, *.ppm, *.tiff, *.wbmp, *.webp, *.xbm, *.xpm]
en: Image files (All major file types) (*.avif *.bmp *.gif *.jp2 *.jpeg *.jpg *.pbm *.pgm *.png *.ppm *.tiff *.wbmp *.webp *.xbm *.xpm)
el: Αρχεία εικόνας (Όλοι οι κύριοι τύποι αρχείων) (*.avif *.bmp *.gif *.jp2 *.jpeg *.jpg *.pbm *.pgm *.png *.ppm *.tiff *.wbmp *.webp *.xbm *.xpm)

[ctx: @action:button]
en: Placeholder Icon
el: Εικονίδιο Κάτοχου

[ctx: @info:whatsthis]
en: User avatar placeholder icon
el: Εικονίδιο προσωρινής εικόνας χρήστη

en: Change avatar
el: Αλλαγή εικόνας

en: Cannot change the account type to Standard unless there is at least one other Administrator account on the system. Without one, authentication would become impossible or require the insecure use of the root password.
el: Δεν είναι δυνατή η αλλαγή του τύπου λογαριασμού σε Τυπικός, εκτός εάν υπάρχει τουλάχιστον ένας άλλος λογαριασμός διαχειριστή στο σύστημα. Χωρίς αυτόν, ο έλεγχος ταυτότητας θα ήταν αδύνατος ή θα απαιτούσε την ανασφαλή χρήση του κωδικού πρόσβασης ρίζας.

en: Email address:
el: Διεύθυνση ηλ. ταχυδρομείου:

en: Delete files
el: Διαγραφή αρχείων

en: Keep files
el: Διατήρηση αρχείων

en: Delete User…
el: Διαγραφή Χρήστη…

en: Configure Fingerprint Authentication…
el: Διαμόρφωση ταυτοποίησης με δακτυλικό αποτύπωμα…

[ctx: @info]
en: Fingerprints can be used in place of a password when unlocking the screen and providing administrator permissions to applications and command-line programs that request them.<nl/><nl/>Logging into the system with your fingerprint is not yet supported.
el: Τα δακτυλικά αποτυπώματα μπορούν να χρησιμοποιηθούν αντί για κωδικό πρόσβασης κατά το ξεκλείδωμα της οθόνης και την παροχή δικαιωμάτων διαχειριστή σε εφαρμογές και προγράμματα γραμμής εντολών που τα ζητούν.<nl/><nl/>Η είσοδος στο σύστημα με το δακτυλικό σας αποτύπωμα δεν υποστηρίζεται ακόμη.

en: Could not get permission to save user %1
el: Αδυναμία λήψης άδειας για την αποθήκευση χρήστη %1

en: There was an error while saving changes
el: Προέκυψε σφάλμα κατά την αποθήκευση αλλαγών

en: Failed to resize image: opening temp file failed
el: Αποτυχία αλλαγής μεγέθους εικόνας: το άνοιγμα του προσωρινό αρχείου απέτυχε

en: Failed to resize image: writing to temp file failed
el: Αποτυχία αλλαγής μεγέθους εικόνας: η εγγραφή σε προσωρινό αρχείο απέτυχε

en: Your Account
el: Ο λογαριασμός σας

en: Other Accounts
el: Άλλοι λογαριασμοί
