plasma-workspace - en to el translation catalogue (48 entries)

en: Toggle do not disturb
el: Εναλλαγή λειτουργίας προσήλωσης

en: Other Applications
el: Άλλες εφαρμογές

en: Show popups
el: Εμφάνιση αναδυόμενων παραθύρων

en: Show in do not disturb mode
el: Εμφάνιση σε λειτουργία προσήλωσης

en: Show in history
el: Εμφάνιση στο ιστορικό

en: Show notification badges
el: Εμφάνιση σημάτων ειδοποίησης

[ctx: @title:table Configure individual notification events in an app]
en: Configure Events
el: Ρύθμιση συμβάντων

en: This application does not support configuring notifications on a per-event basis
el: Αυτή η εφαρμογή δεν υποστηρίζει τη διαμόρφωση ειδοποιήσεων ανά συμβάν.

en: Show a message in a pop-up
el: Εμφάνιση ενός μηνύματος σε αναδυόμενο παράθυρο

en: Play a sound
el: Αναπαραγωγή ήχου

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview sound
el: Προεπισκόπηση ήχου

[ctx: Reset the notification sound to a default one]
en: Reset
el: Επαναφορά

en: Choose sound file
el: Επιλογή αρχείου ήχου

[ctx: @action:button Plasma-specific notifications]
en: System Notifications
el: Ειδοποιήσεις συστήματος

[ctx: @action:button Application-specific notifications]
en: Application Settings
el: Ρυθμίσεις εφαρμογών

en: Could not find a 'Notifications' widget, which is required for displaying notifications. Make sure that it is enabled either in your System Tray or as a standalone widget.
el: Αδύνατη η εύρεση ενός συστατικού «Ειδοποιήσεις», το οποίο απαιτείται για την εμφάνιση ειδοποιήσεων. Βεβαιωθείτε ότι είναι ενεργοποιημένο είτε στο Πλαίσιο συστήματος ή ως ένα αυτόνομο συστατικό.

[ctx: Vendor and product name]
en: Notifications are currently provided by '%1 %2' instead of Plasma.
el: Οι ειδοποιήσεις παρέχονται επί του παρόντος από το '%1 %2' αντί του Plasma.

en: Notifications are currently not provided by Plasma.
el: Οι ειδοποιήσεις δεν παρέχονται επί του παρόντος από το Plasma.

[ctx: @title:group]
en: Do Not Disturb mode
el: Λειτουργία προσήλωσης

[ctx: Automatically enable Do Not Disturb mode when screens are mirrored]
en: Enable automatically:
el: Ενεργοποίηση αυτόματα:

[ctx: Automatically enable Do Not Disturb mode when screens are mirrored]
en: When screens are mirrored
el: Όταν οι οθόνες καθρεφτίζονται

[ctx: Automatically enable Do Not Disturb mode during screen sharing]
en: During screen sharing
el: Κατά τη διάρκεια κοινής χρήσης οθόνης

[ctx: Keyboard shortcut to turn Do Not Disturb mode on and off]
en: Manually toggle with shortcut:
el: Χειροκίνητη εναλλαγή με συντόμευση:

[ctx: @title:group]
en: Visibility conditions
el: Συνθήκες ορατότητας

en: Critical notifications:
el: Κρίσιμες ειδοποιήσεις:

en: Show in Do Not Disturb mode
el: Εμφάνιση στη λειτουργία προσήλωσης

en: Normal notifications:
el: Κανονικές ειδοποιήσεις:

en: Show over full screen windows
el: Εμφάνιση πάνω από παράθυρα πλήρους οθόνης

en: Low priority notifications:
el: Ειδοποιήσεις χαμηλής προτεραιότητας:

en: Show popup
el: Εμφάνιση αναδυόμενου παραθύρου

[ctx: @title:group As in: 'notification popups']
en: Popups
el: Αναδυόμενα παράθυρα

[ctx: @label]
en: Location:
el: Τοποθεσία:

[ctx: Popup position near notification plasmoid]
en: Near notification icon
el: Κοντά στο εικονίδιο ειδοποίησης

en: Choose Custom Position…
el: Επιλογή προσαρμοσμένης Θέσης…

en: %1 second | %1 seconds
el[0]: %1 δεύτερο
el[1]: %1 δεύτερα

[ctx: Part of a sentence like, 'Hide popup after n seconds']
en: Hide after:
el: Απόκρυψη μετά από:

[ctx: @title:group]
en: Additional feedback
el: Πρόσθετη ανάδραση

[ctx: Show application jobs in notification widget]
en: Show in notifications
el: Εμφάνιση στις ειδοποιήσεις

en: Application progress:
el: Πρόοδος εφαρμογής:

[ctx: Keep application job popup open for entire duration of job]
en: Keep popup open during progress
el: Διατήρηση του αναδυόμενου παραθύρου ανοιχτού κατά τη διάρκεια της προόδου

en: Notification badges:
el: Σήματα ειδοποίησης:

en: Show in task manager
el: Εμφάνιση στον διαχειριστή εργασιών

en: Popup Position
el: Θέση αναδυόμενου παραθύρου

en: Application Settings
el: Ρυθμίσεις εφαρμογών

en: Applications
el: Εφαρμογές

en: System Services
el: Υπηρεσίες συστήματος

en: No application or event matches your search term
el: Καμία εφαρμογή ή συμβάν δεν ταιριάζει με τον όρο αναζήτησής σας

en: Select an application from the list to configure its notification settings and behavior
el: Επιλέξτε μια εφαρμογή από τη λίστα για να διαμορφώσετε τις ρυθμίσεις και τη συμπεριφορά των ειδοποιήσεων της.
