plasma-workspace - en to el translation catalogue (32 entries)

en: Color temperature begins changing to night time at %1 and is fully changed by %2
el: Η θερμοκρασία χρώματος αρχίζει να αλλάζει για τη νυχτερινή λειτουργία στις %1 και έχει αλλάξει πλήρως μέχρι τις %2

en: Color temperature begins changing to day time at %1 and is fully changed by %2
el: Η θερμοκρασία χρώματος αρχίζει να αλλάζει για τη ημερήσια λειτουργία στις %1 και έχει αλλάξει πλήρως μέχρι τις %2

[ctx: @label:chooser Tap should be translated to mean touching using a touchscreen]
en: Tap to choose your location on the map.
el: Πατήστε για να επιλέξετε τη θέση σας στο χάρτη.

[ctx: @label:chooser Click should be translated to mean clicking using a mouse]
en: Click to choose your location on the map.
el: Κάντε κλικ για να επιλέξετε τη θέση σας στο χάρτη.

en: Zoom in
el: Μεγέθυνση

en: Zoom out
el: Σμίκρυνση

[ctx: @info]
en: Modified from <link url='https://commons.wikimedia.org/wiki/File:World_location_map_(equirectangular_180).svg'>World location map</link> by TUBS / Wikimedia Commons / <link url='https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0'>CC BY-SA 3.0</link>
el: Τροποποιήθηκε από <link url='https://commons.wikimedia.org/wiki/File:World_location_map_(equirectangular_180).svg'>Παγκόσμιος χάρτης τοποθεσίας</link> από TUBS / Wikimedia Commons / <link url='https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0'>CC BY-SA 3.0</link>

[ctx: @label: textbox]
en: Latitude:
el: Γεωγραφικό πλάτος:

[ctx: @label: textbox]
en: Longitude:
el: Γεωγραφικό μήκος:

en: The blue light filter makes the colors on the screen warmer.
el: Το φίλτρο μπλε φωτός κάνει τα χρώματα στην οθόνη πιο ζεστά.

en: Day light temperature:
el: Θερμοκρασία ημερησίου φωτισμού:

[ctx: Night colour blue-ish; no blue light filter activated]
en: Cool (no filter)
el: Δροσερό (χωρίς φίλτρο)

[ctx: Night colour red-ish]
en: Warm
el: Ζεστό

en: Night light temperature:
el: Θερμοκρασία νυχτερινού φωτισμού:

en: Switching times:
el: Αλλαγή χρόνων:

en: Always off
el: Πάντα ανενεργό

en: Sunset and sunrise at current location
el: Ηλιοβασίλεμα και ανατολή στην τρέχουσα τοποθεσία

en: Sunset and sunrise at manual location
el: Ηλιοβασίλεμα και ανατολή σε χειροκίνητη θέση

en: Custom times
el: Προσαρμοσμένες ώρες

en: Always on night light
el: Νυχτερινός φωτισμός πάντα ενεργός

[ctx: @label The coordinates for the current location]
en: Current location:
el: Τρέχουσα τοποθεσία:

en: Latitude: %1°   Longitude: %2°
el: Γεωγραφικό πλάτος: %1° Γεωγραφικό μήκος: %2°

[ctx: @info]
en: The <application>GeoClue2</application> service will be used to periodically update the device's location using GPS or cell tower triangulation if available, or else by sending its IP address to <link url='https://geoip.com/privacy/'>GeoIP</link>.
el: Η τοποθεσία της συσκευής θα ενημερώνεται περιοδικά με τη χρήση GPS (εάν είναι διαθέσιμη) ή με την αποστολή πληροφοριών δικτύου στην <link url='https://location.services.mozilla.com'>Υπηρεσία Τοποθεσίας Mozilla</link>.

[ctx: @info]
en: The <application>%1</application> service will be used to periodically update the device's location. Please open a bug report at <link url='https://bugs.kde.org'>https://bugs.kde.org</link> asking KDE developers to write a detailed description of what this service will do.
el: Η υπηρεσία <application>%1</application> θα χρησιμοποιείται για την περιοδική ενημέρωση της θέσης της συσκευής. Παρακαλούμε ανοίξτε μια αναφορά σφάλματος στη διεύθυνση <link url='https://bugs.kde.org'>https://bugs.kde.org</link> ζητώντας από τους προγραμματιστές του KDE να γράψουν μια λεπτομερή περιγραφή του τι θα κάνει αυτή η υπηρεσία.

en: Begin night light at:
el: Έναρξη νυχτερινού φωτισμού σε:

en: Begin day light at:
el: Έναρξη ημερησίου φωτισμού σε:

en: Transition duration:
el: Διάρκεια μετάβασης:

en: %1 minute | %1 minutes
el[0]: %1 λεπτό
el[1]: %1 λεπτά

en: Input minutes - min. 1, max. 600
el: Λεπτά εισόδου - λεπτ. 1, μεγ. 600

[ctx: @info:placeholder]
en: Locating…
el: Γεωεντοπισμός…

[ctx: @info:tooltip Part of a control for setting a time]
en: hour
el: ώρα

[ctx: @info:tooltip Part of a control for setting a time]
en: minute
el: λεπτό
