plasma-workspace - en to ca translation catalogue (32 entries)

en: Color temperature begins changing to night time at %1 and is fully changed by %2
ca: La temperatura del color comença a canviar a l'hora nocturna a les %1 i està totalment canviada a les %2

en: Color temperature begins changing to day time at %1 and is fully changed by %2
ca: La temperatura del color comença a canviar a l'hora diürna a les %1 i està totalment canviada a les %2

[ctx: @label:chooser Tap should be translated to mean touching using a touchscreen]
en: Tap to choose your location on the map.
ca: Toqueu per a escollir el vostre emplaçament en el mapa.

[ctx: @label:chooser Click should be translated to mean clicking using a mouse]
en: Click to choose your location on the map.
ca: Feu clic per a escollir el vostre emplaçament en el mapa.

en: Zoom in
ca: Apropa

en: Zoom out
ca: Allunya

[ctx: @info]
en: Modified from <link url='https://commons.wikimedia.org/wiki/File:World_location_map_(equirectangular_180).svg'>World location map</link> by TUBS / Wikimedia Commons / <link url='https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0'>CC BY-SA 3.0</link>
ca: Modificat des del <link url='https://commons.wikimedia.org/wiki/File:World_location_map_(equirectangular_180).svg'>mapa mundial d'emplaçaments</link> per TUBS / Wikimedia Commons / <link url='https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0'>CC BY-SA 3.0</link>

[ctx: @label: textbox]
en: Latitude:
ca: Latitud:

[ctx: @label: textbox]
en: Longitude:
ca: Longitud:

en: The blue light filter makes the colors on the screen warmer.
ca: El filtre de llum blava fa més càlids els colors de la pantalla.

en: Day light temperature:
ca: Temperatura de la llum de dia:

[ctx: Night colour blue-ish; no blue light filter activated]
en: Cool (no filter)
ca: Fred (sense filtre)

[ctx: Night colour red-ish]
en: Warm
ca: Càlid

en: Night light temperature:
ca: Temperatura de la llum de nit:

en: Switching times:
ca: Hora del canvi:

en: Always off
ca: Sempre apagat

en: Sunset and sunrise at current location
ca: Ocàs i alba de la ubicació actual

en: Sunset and sunrise at manual location
ca: Ocàs i alba de la ubicació manual

en: Custom times
ca: Hora personalitzada

en: Always on night light
ca: Llum de nit sempre activa

[ctx: @label The coordinates for the current location]
en: Current location:
ca: Emplaçament actual:

en: Latitude: %1°   Longitude: %2°
ca: Latitud: %1°   Longitud: %2°

[ctx: @info]
en: The <application>GeoClue2</application> service will be used to periodically update the device's location using GPS or cell tower triangulation if available, or else by sending its IP address to <link url='https://geoip.com/privacy/'>GeoIP</link>.
ca: El servei <application>GeoClue2</application> es farà servir per a actualitzar periòdicament la ubicació del dispositiu utilitzant el GPS o la triangulació de torres de telefonia mòbil si són disponibles, o bé enviant la seva adreça IP a <link url='https://geoip.com/privacy/'>GeoIP</link>.

[ctx: @info]
en: The <application>%1</application> service will be used to periodically update the device's location. Please open a bug report at <link url='https://bugs.kde.org'>https://bugs.kde.org</link> asking KDE developers to write a detailed description of what this service will do.
ca: El servei <application>%1</application> es farà servir per a actualitzar periòdicament la ubicació del dispositiu. Obriu un informe d'error a <link url='https://bugs.kde.org'>https://bugs.kde.org</link> demanant que els desenvolupadors de KDE escriguin una descripció detallada de què fa aquest servei.

en: Begin night light at:
ca: La llum de nit comença a les:

en: Begin day light at:
ca: La llum de dia comença a les:

en: Transition duration:
ca: Durada de la transició:

en: %1 minute | %1 minutes
ca[0]: %1 minut
ca[1]: %1 minuts

en: Input minutes - min. 1, max. 600
ca: Entrada en minuts - mín. 1, màx. 600

[ctx: @info:placeholder]
en: Locating…
ca: S'està emplaçant…

[ctx: @info:tooltip Part of a control for setting a time]
en: hour
ca: hora

[ctx: @info:tooltip Part of a control for setting a time]
en: minute
ca: minut
