ksmserver - en to bg translation catalogue (23 entries)

en: Logout canceled by '%1'
bg: Излизането е отменено от "%1"

[ctx: @info:status]
en: Session is exiting
bg: Сесията се затваря

en: $HOME not set!
bg: $HOME не е зададена!

en: $HOME directory (%1) does not exist.
bg: Директория $HOME (%1) не съществува.

[ctx: @info]
en: No write access to $HOME directory (%1). If this is intentional, set <envar>KDE_HOME_READONLY=1</envar> in your environment.
bg: Няма достъп за запис в директорията $HOME (%1). Ако това е умишлено, задайте <envar>KDE_HOME_READONLY=1</envar>  като променлива на среда.

en: No read access to $HOME directory (%1).
bg: Няма достъп за четене до директория $HOME (%1).

en: $HOME directory (%1) is out of disk space.
bg: В директорията $HOME (%1) няма достатъчно дисково пространство.

en: Writing to the $HOME directory (%2) failed with the error '%1'
bg: Записът в директорията $HOME (%2) не бе успешен, грешка "%1"

en: No write access to '%1'.
bg: Няма достъп за запис на "%1".

en: No read access to '%1'.
bg: Няма достъп за четене на "%1".

en: Temp directory (%1) is out of disk space.
bg: Временната директория (%1) няма достатъчно дисково пространство .

en: Writing to the temp directory (%2) failed with
        the error '%1'
bg: Записът във временната директория (%2) не бе успешен, 
        грешка '%1'

en: The following installation problem was detected
    while trying to start Plasma:
bg: Открит е следният проблем с инсталацията 
    докато се опитвате да стартирате Plasma:

en: 
    
    Plasma is unable to start.
bg: 
    
    Plasma не може да стартира.

en: Plasma Workspace installation problem!
bg: Проблем с инсталирането на Plasma!

en: The reliable Plasma session manager that talks the standard X11R6 
    session management protocol (XSMP).
bg: Надеждният мениджър на сесии на Plasma, който разбира стандартния X11R6 
    протокол за управление на сесии (XSMP).

en: Restores the saved user session if available
bg: Възстановяване на записана сесия

en: Also allow remote connections
bg: Разрешаване на отдалечени връзки

en: Starts the session in locked mode
bg: Стартира сесията в заключен режим

en: Starts without lock screen support. Only needed if other component provides the lock screen.
bg: Стартира без поддръжка на заключен екран. Необходимо е само ако друг компонент осигурява заключването на екрана.

[ctx: @label an unknown executable is using resources]
en: [unknown]
bg: [неизвестно]

[ctx: @label notification; %1 is a list of executables]
en: Unable to manage some apps because the system's session management resources are exhausted. Here are the top three consumers of session resources:
    %1
bg: Не можете да управлявате някои приложения, защото ресурсите за управление на сесиите на системата са изчерпани. Това са трите най-големи потребители на ресурси в сесията:
    %1

[ctx: @label notification; %1 is an executable name]
en: Unable to restore <application>%1</application> because it is broken and has exhausted the system's session restoration resources. Please report this to the app's developers.
bg: Не е възможно да се възстанови приложението <application>%1</application>, защото е повредено и е изчерпало ресурсите за възстановяване на сесиите на системата. Моля, докладвайте за това на разработчиците на приложението.
