plasma-desktop - en to bg translation catalogue (86 entries)

en: No fingerprint device found.
bg: Не е намерено устройство за пръстов отпечатък.

en: Retry scanning your finger.
bg: Опитайте повторно сканиране на пръста.

en: Swipe too short. Try again.
bg: Плъзгането е прекалено кратко.Опитайте отново.

en: Finger not centered on the reader. Try again.
bg: Пръстът не е центриран на четеца. Опитайте отново.

en: Remove your finger from the reader, and try again.
bg: Махнете пръста от четеца и опитайте отново.

en: Fingerprint enrollment has failed.
bg: Снемането на пръстовия отпечатък е неуспешно.

en: There is no space left for this device, delete other fingerprints to continue.
bg: Няма достатъчно място на това устройство. Изтрийте пръстови отпечатъци, за да продължите.

en: The device was disconnected.
bg: Връзката с устройството е прекъсната.

en: An unknown error has occurred.
bg: Възникна неизвестна грешка.

en: Change Password
bg: Промяна на парола

en: Set Password
bg: Задаване на парола

en: Password
bg: Парола

en: Confirm password
bg: Потвърждаване на парола

en: Passwords must match
bg: Паролите трябва да съвпадат

en: Change Wallet Password?
bg: Да се смени ли паролата на Портфейла?

[ctx: @info]
en: Now that you have changed your login password, you may also want to change the password on your default KWallet to match it.
bg: Сега, когато сте променили паролата си за влизане, може да искате да промените паролата на вашия Kwallet, за да съвпада.

en: What is KWallet?
bg: Какво е  KWallet?

en: KWallet is a password manager that stores your passwords for wireless networks and other encrypted resources. It is locked with its own password which differs from your login password. If the two passwords match, it can be unlocked at login automatically so you don't have to enter the KWallet password yourself.
bg: Kwallet е мениджър на пароли, който съхранява паролите ви за безжични мрежи и други криптирани ресурси. Той е заключен със собствена парола, която се различава от паролата за влизане. Ако двете пароли съвпадат, тя може да бъде отключена автоматично при влизане, така че не е нужно да въвеждате паролата на Kwallet.

en: Change Wallet Password
bg: Смяна на парола на Портфейла

en: Leave Unchanged
bg: Оставяне непроменено

en: Create User
bg: Създаване на потребител

en: Name:
bg: Име:

en: Username:
bg: Потребителско име:

en: Standard
bg: Стандартно

en: Administrator
bg: Администратор

en: Account type:
bg: Вид на акаунта:

en: Password:
bg: Парола:

en: Confirm password:
bg: Потвърждаване на парола:

en: Create
bg: Създаване

[ctx: @title:window]
en: Select Picture Area
bg: Избиране на област на изображение

[ctx: @info:status]
en: Finger enrolled
bg: Пръстът е регистриран

en: Please repeatedly press your right index finger on the fingerprint sensor.
bg: Моля, натиснете многократно десния си показалец върху сензора за пръстови отпечатъци.

en: Please repeatedly press your right middle finger on the fingerprint sensor.
bg: Моля, натиснете многократно десния си среден пръст върху сензора за пръстови отпечатъци.

en: Please repeatedly press your right ring finger on the fingerprint sensor.
bg: Моля, натиснете многократно десния си безименен пръст върху сензора за пръстови отпечатъци.

en: Please repeatedly press your right little finger on the fingerprint sensor.
bg: Моля, натиснете многократно десния си малък пръст върху сензора за пръстови отпечатъци.

en: Please repeatedly press your right thumb on the fingerprint sensor.
bg: Моля, натиснете многократно десния си палец върху сензора за пръстови отпечатъци.

en: Please repeatedly press your left index finger on the fingerprint sensor.
bg: Моля, натиснете многократно левия си показалец върху сензора за пръстови отпечатъци.

en: Please repeatedly press your left middle finger on the fingerprint sensor.
bg: Моля, натиснете многократно левия си среден пръст върху сензора за пръстови отпечатъци.

en: Please repeatedly press your left ring finger on the fingerprint sensor.
bg: Моля, натиснете многократно левия си безименен пръст върху сензора за пръстови отпечатъци.

en: Please repeatedly press your left little finger on the fingerprint sensor.
bg: Моля, натиснете многократно левия си малък пръст върху сензора за пръстови отпечатъци.

en: Please repeatedly press your left thumb on the fingerprint sensor.
bg: Моля, натиснете многократно левия си палец върху сензора за пръстови отпечатъци.

en: Please repeatedly swipe your right index finger on the fingerprint sensor.
bg: Моля, прокарайте многократно десния си показалец върху сензора за пръстови отпечатъци.

en: Please repeatedly swipe your right middle finger on the fingerprint sensor.
bg: Моля, прокарайте многократно десния си среден пръст върху сензора за пръстови отпечатъци.

en: Please repeatedly swipe your right ring finger on the fingerprint sensor.
bg: Моля, прокарайте многократно десния си безименен пръст върху сензора за пръстови отпечатъци.

en: Please repeatedly swipe your right little finger on the fingerprint sensor.
bg: Моля, прокарайте многократно десния си малък пръст върху сензора за пръстови отпечатъци.

en: Please repeatedly swipe your right thumb on the fingerprint sensor.
bg: Моля, прокарайте многократно десния си палец върху сензора за пръстови отпечатъци.

en: Please repeatedly swipe your left index finger on the fingerprint sensor.
bg: Моля, прокарайте многократно левия си показалец върху сензора за пръстови отпечатъци.

en: Please repeatedly swipe your left middle finger on the fingerprint sensor.
bg: Моля, прокарайте многократно левия си среден пръст върху сензора за пръстови отпечатъци.

en: Please repeatedly swipe your left ring finger on the fingerprint sensor.
bg: Моля, прокарайте многократно левия си безименен пръст върху сензора за пръстови отпечатъци.

en: Please repeatedly swipe your left little finger on the fingerprint sensor.
bg: Моля, прокарайте многократно левия си малък пръст върху сензора за пръстови отпечатъци.

en: Please repeatedly swipe your left thumb on the fingerprint sensor.
bg: Моля, прокарайте многократно левия си палец върху сензора за пръстови отпечатъци.

en: Configure Fingerprints
bg: Конфигуриране на отпечатъци

en: Add
bg: Добавяне

en: Cancel
bg: Отказване

en: Done
bg: Завършен

en: Re-enroll finger
bg: Сложете отново пръста

en: Delete fingerprint
bg: Изтриване на отпечатъци

en: No fingerprints added
bg: Не са добавени отпечатъци

en: Users
bg: Потребители

[ctx: @action:button As in, 'add new user']
en: Add New…
bg: Добавяне...

[ctx: @action:button]
en: Add New User…
bg: Добавяне на нов потребител...

[ctx: @info:usagetip]
en: Press Space to edit the user profile
bg: Натиснете интервал, за да редактирате потребителския профил

en: Pick a finger to enroll
bg: Сложете пръст за вземане на отпечатък

[ctx: @title]
en: Change Avatar
bg: Промяна на аватара

[ctx: @item:intable]
en: It's Nothing
bg: Това не е нищо

[ctx: @action:button]
en: Go Back
bg: Връщане назад

[ctx: @action:button]
en: Initials
bg: Инициали

[ctx: @action:button]
en: Choose File…
bg: Избиране на файл…

[ctx: @title]
en: Choose a picture
bg: Избиране на снимка

[ctx: @option file type (mime type) for avif, bmp, gif, jp2, jpeg, jpg, pbm, pgm, png, ppm, tiff, wbmp, webp, xbm, xpm image file formats; do not translate *.avif, *.bmp, *.gif, *.jp2, *.jpeg, *.jpg, *.pbm, *.pgm, *.png, *.ppm, *.tiff, *.wbmp, *.webp, *.xbm, *.xpm]
en: Image files (All major file types) (*.avif *.bmp *.gif *.jp2 *.jpeg *.jpg *.pbm *.pgm *.png *.ppm *.tiff *.wbmp *.webp *.xbm *.xpm)
bg: Файлове с изображения (Всички основни видове файлове) (*.avif *.bmp *.gif *.jp2 *.jpeg *.jpg *.pbm *.pgm *.png *.ppm *.tiff *.wbmp *.webp *.xbm *.xpm)

[ctx: @action:button]
en: Placeholder Icon
bg: Заместваща икона

[ctx: @info:whatsthis]
en: User avatar placeholder icon
bg: Използване на заместваща икона аватар

en: Change avatar
bg: Промяна на аватара

en: Cannot change the account type to Standard unless there is at least one other Administrator account on the system. Without one, authentication would become impossible or require the insecure use of the root password.
bg: Не може да се промени типа на акаунта на стандартен, освен ако няма поне един друг акаунт на администратор в системата. Без такъв, удостоверяването би станало невъзможно или би изисквало несигурното използване на root паролата.

en: Email address:
bg: Адрес за е-поща:

en: Delete files
bg: Изтриване на файлове

en: Keep files
bg: Запазване на файлове

en: Delete User…
bg: Изтриване на потребител…

en: Configure Fingerprint Authentication…
bg: Конфигуриране на идентификация с пръстов отпечатък…

[ctx: @info]
en: Fingerprints can be used in place of a password when unlocking the screen and providing administrator permissions to applications and command-line programs that request them.<nl/><nl/>Logging into the system with your fingerprint is not yet supported.
bg: Пръстовите отпечатъци могат да се използват вместо парола, когато отключвате екрана и при предоставяне на администраторски разрешения за приложения и команди, които ги изискват.<nl/><nl/> Влизане в системата с пръстов отпечатък все още не се поддържа.

en: Could not get permission to save user %1
bg: Не можа да се получи разрешение за запазване на потребител %1

en: There was an error while saving changes
bg: При запазването на промените възникна грешка

en: Failed to resize image: opening temp file failed
bg: Неуспех при преоразмеряване на изображение: отварянето на временния файл пропадна

en: Failed to resize image: writing to temp file failed
bg: Неуспех при преоразмеряване на изображение: записът във временния файл пропадна

en: Your Account
bg: Вашия акаунт

en: Other Accounts
bg: Други акаунти
