plasma-workspace - en to bg translation catalogue (32 entries)

en: Color temperature begins changing to night time at %1 and is fully changed by %2
bg: Промените към вечерни цветове започват в %1 и са напълно завършени в %2

en: Color temperature begins changing to day time at %1 and is fully changed by %2
bg: Промените към дневни цветове започват в %1 и са напълно завършени в %2

[ctx: @label:chooser Tap should be translated to mean touching using a touchscreen]
en: Tap to choose your location on the map.
bg: Натиснете, за да изберете вашата позиция на картата.

[ctx: @label:chooser Click should be translated to mean clicking using a mouse]
en: Click to choose your location on the map.
bg: Кликнете, за да изберете вашата позиция на картата.

en: Zoom in
bg: Увеличаване

en: Zoom out
bg: Намаляване

[ctx: @info]
en: Modified from <link url='https://commons.wikimedia.org/wiki/File:World_location_map_(equirectangular_180).svg'>World location map</link> by TUBS / Wikimedia Commons / <link url='https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0'>CC BY-SA 3.0</link>
bg: Преработено от <link url='https://commons.wikimedia.org/wiki/File:World_location_map_(equirectangular_180).svg'>World location map</link> от TUBS / Wikimedia Commons / <link url='https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0'>CC BY-SA 3.0</link>

[ctx: @label: textbox]
en: Latitude:
bg: Географска ширина:

[ctx: @label: textbox]
en: Longitude:
bg: Географска дължина:

en: The blue light filter makes the colors on the screen warmer.
bg: Филтъра за синя светлина прави цветовете на екрана по-топли.

en: Day light temperature:
bg: Температура на дневни цветове:

[ctx: Night colour blue-ish; no blue light filter activated]
en: Cool (no filter)
bg: Студено (без филтър)

[ctx: Night colour red-ish]
en: Warm
bg: Топло

en: Night light temperature:
bg: Температура на Вечерни цветове:

en: Switching times:
bg: Време за активиране:

en: Always off
bg: Винаги изключен

en: Sunset and sunrise at current location
bg: Време на залез и изгрев в текущото местоположение

en: Sunset and sunrise at manual location
bg: Време на залез и изгрев в ръчно зададено местоположение

en: Custom times
bg: Времена, зададени от потребителя

en: Always on night light
bg: Вечерни цветове са винаги включени

[ctx: @label The coordinates for the current location]
en: Current location:
bg: Текущо местоположение:

en: Latitude: %1°   Longitude: %2°
bg: Географска ширина: %1 Географска дължина: %2

[ctx: @info]
en: The <application>GeoClue2</application> service will be used to periodically update the device's location using GPS or cell tower triangulation if available, or else by sending its IP address to <link url='https://geoip.com/privacy/'>GeoIP</link>.
bg: Услугата <application>GeoClue2</application> ще се използва за периодично актуализиране на местоположението на устройството с помощта на GPS или триангулация на клетъчна кула, ако е налична, или чрез изпращане на неговия IP адрес до <link url='https://geoip.com/privacy /'>GeoIP</link>.

[ctx: @info]
en: The <application>%1</application> service will be used to periodically update the device's location. Please open a bug report at <link url='https://bugs.kde.org'>https://bugs.kde.org</link> asking KDE developers to write a detailed description of what this service will do.
bg: Услугата на <application>%1</application> ще се използва за периодично актуализиране на местоположението на устройството. Моля, изпатете доклад за грешка на <link url='https://bugs.kde.org'>https://bugs.kde.org</link>, като помолите разработчиците на KDE да напишат подробно описание на това какво ще прави тази услуга.

en: Begin night light at:
bg: Вечерни цветове започват в:

en: Begin day light at:
bg: Дневни цветове започват в:

en: Transition duration:
bg: Продължителност на прехода:

en: %1 minute | %1 minutes
bg[0]: %1 минута
bg[1]: %1 минути

en: Input minutes - min. 1, max. 600
bg: Входни минути - мин. 1, макс. 600

[ctx: @info:placeholder]
en: Locating…
bg: Позициониране…

[ctx: @info:tooltip Part of a control for setting a time]
en: hour
bg: час

[ctx: @info:tooltip Part of a control for setting a time]
en: minute
bg: минута
