plasma-workspace - en to az translation catalogue (8 entries)

en: Fallback sound theme from freedesktop.org
az: freedesktop.org -da ehtiyyat bildiriş səsləri dəsti

[ctx: @option:check]
en: Enable notification sounds
az: Bildiriş səsini aktiv etmək

[ctx: %2 is a theme name or a list of theme names that the current theme inherits from]
en: Based on: %2 | Based on: %2
az[0]: Əsaslanıb: %2
az[1]: Əsaslanıb: %2

[ctx: @label Precedes a list of buttons which can be clicked to preview the theme's sounds. Keep it very short]
en: Preview:
az: Dinləmək:

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview sound "%1"
az: "%1" səsini dinləmək

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview the demo sound for the theme "%1"
az: "%1" üçün səs nümunəsini dinləyin

[ctx: %1 is a sound theme name. %2 is a sound name]
en: The %1 theme doesn't include the sound '%2'
az: %1 mövzusunda "%2" səsi yoxdur

en: Failed to preview sound: %1
az: Səsi dinləmək mümkün olmadı: %1
