plasma-workspace - en to ast translation catalogue (27 entries)

[ctx: Agenda listview section title]
en: Holidays
ast: Vacaciones

[ctx: Agenda listview section title]
en: Events
ast: Eventos

en: %1 event | %1 events
ast[0]: %1 eventu
ast[1]: %1 eventos

en: Days
ast: Díes

en: Months
ast: Meses

en: Years
ast: Años

[ctx: Reset calendar to today]
en: Today
ast: Güei

en: Configure…
ast: Configurar…

en: New Session
ast: Sesión nueva

[ctx: applet category]
en: Accessibility
ast: Accesibilidá

[ctx: applet category]
en: Application Launchers
ast: Llanzadores d'aplicaciones

[ctx: applet category]
en: Astronomy
ast: Astronomía

[ctx: applet category]
en: Date and Time
ast: Data y hora

[ctx: applet category]
en: Development Tools
ast: Ferramientes de desendolcu

[ctx: applet category]
en: Education
ast: Educación

[ctx: applet category]
en: Examples
ast: Exemplos

[ctx: applet category]
en: Fun and Games
ast: Diversión y xuegos

[ctx: applet category]
en: Graphics
ast: Gráficos

[ctx: applet category]
en: Online Services
ast: Servicios en llinia

[ctx: applet category]
en: Productivity
ast: Productividá

[ctx: applet category]
en: System Information
ast: Información del sistema

[ctx: applet category]
en: Utilities
ast: Utilidaes

[ctx: applet category]
en: Windows and Tasks
ast: Ventanes y xeres

[ctx: applet category]
en: Clipboard
ast: Cartafueyu

[ctx: applet category]
en: Tasks
ast: Xeres

en: All Widgets
ast: Tolos widgets

en: Categories:
ast: Categoríes:
