plasma-workspace - en to ast translation catalogue (33 entries)

[ctx: Street or block name]
en: Main Street
ast: Cai principal

[ctx: House number]
en: House 1
ast: Casa 1

[ctx: Room number]
en: Room 2
ast: Sala 2

[ctx: Floor number]
en: Floor 3
ast: Planta 3

[ctx: Town or city]
en: City
ast: Ciudá

[ctx: State, province or prefecture]
en: State
ast: Estáu

[ctx: Family names]
en: FamilyName
ast: Apellíos

[ctx: First given name]
en: FirstName
ast: Nome

[ctx: First given initial]
en: F
ast: N

[ctx: First given name with latin letters]
en: FirstName
ast: Nome

[ctx: Profession]
en: Profession
ast: Profesión

en: Another process is already running, please retry later
ast: Yá hai otru procesu n'execución, volvi tentalo dempués

en: Can't open file `/etc/locale.gen`
ast: Nun se pue abrir el ficheru «/etc/locale.gen»

[ctx: @info:title]
en: Language
ast: Llingua

[ctx: @info:title]
en: Numbers
ast: Númberos

[ctx: @info:title]
en: Time
ast: Hora

[ctx: @info:title]
en: Paper Size
ast: Tamañu del papel

[ctx: @info:title]
en: Address
ast: Señes

[ctx: @info:title]
en: Name Style
ast: Estilu de los nomes

[ctx: @info:title]
en: Phone Numbers
ast: Númberos de teléfonu

[ctx: as subtitle, remind user that the format used now is inherited from locale %1]
en:  (Standard format for %1)
ast:  (formatu estándar pa: %1)

en: Language
ast: Llingua

[ctx: Error message, %1 is the language name]
en: The language "%1" is unsupported
ast: La llingua «%1» nun ye compatible

en: Add languages in the order you want to see them in your applications.
ast: Amiesta llingües nel orde que quieras veles nes aplicaciones.

[ctx: @info:tooltip]
en: Change Language
ast: Camudar la llingua

[ctx: @title:window]
en: Change Language
ast: Cambéu de la llingua

[ctx: @info:tooltip]
en: Move to top
ast: Xubir a lo cimero

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove
ast: Quitar

[ctx: @action:button]
en: Add More…
ast: Amestar más…

[ctx: @action:button for change the locale used]
en: Modify…
ast: Modificar…

en: Numbers
ast: Númberos

en: Time
ast: Tiempu

en: Paper Size
ast: Tamañu del papel
