plasma-nm - en to ro translation catalogue (36 entries)

en: Error
ro: Eroare

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: User name:
ro: Nume utilizator:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leUserName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, user)
en: User name for the connection.
ro: Numele utilizatorului pentru conexiune.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: User password:
ro: Parolă utilizator:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, leUserPassword) i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, userPassword)
en: User password for the connection.
ro: Parola utilizatorului pentru conexiune.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, groupNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Group name:
ro: Denumire grup:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, group)
en: Group name
ro: Denumire grup

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Group password:
ro: Parolă grup:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, leGroupPassword) i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, groupPassword)
en: Group password.
ro: Parola pentru grup.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useHybridAuth)
en: Enable hybrid authentication, i.e. use certificate in addition to password.
ro: Activează autentificarea hibridă, adică folosește și certificat pe lângă parolă.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useHybridAuth)
en: Use hybrid authentication
ro: Folosește autentificare hibridă

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: CA file:
ro: Fișier AC:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, caFile)
en: CA certificate in PEM format.
ro: Certificatul AC în format PEM.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdvanced)
en: Advanced…
ro: Avansate…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Identification
ro: Identificare

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Domain:
ro: Domeniu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Vendor:
ro: Vânzător:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Transport and Security
ro: Transport și securitate

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Encryption method:
ro: Metodă de criptare:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, encryption)
en: Encryption method.
ro: Metoda de criptare.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: NAT traversal:
ro: Traversare NAT:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, nat)
en: NAT traversal method to use.
ro: Metoda de traversare NAT de folosit.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: IKE DH Group:
ro: Grup IKE DH:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Local Port:
ro: Port local:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, localport)
en: Random
ro: Aleator

en: Advanced VPNC properties
ro: Proprietăți VPNC avansate

[ctx: VPNC encryption method]
en: Secure (default)
ro: Sigură (implicit)

[ctx: VPNC encryption method]
en: Weak (DES encryption, use with caution)
ro: Slabă (criptare DES, folosiți cu atenție)

[ctx: VPNC encryption method]
en: None (completely insecure)
ro: Niciuna (complet nesigură)

[ctx: NAT traversal method]
en: Disabled
ro: Dezactivată

[ctx: Perfect Forward Secrecy]
en: Server (default)
ro: Server (implicit)

[ctx: Perfect Forward Secrecy]
en: None
ro: Niciuna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userPasswordLabel)
en: User Password:
ro: Parolă utilizator:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, groupPasswordLabel)
en: Group Password:
ro: Parolă grup:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userNameLabel)
en: Username:
ro: Utilizator:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leGroupName)
en: Group name.
ro: Denumirea grupului.
