plasma-nm - en to id translation catalogue (24 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chk_useCustomGatewayPort)
en: Use custom gateway port:
id: Gunakan port gateway kustom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chk_useCustomTunnelMtu)
en: Use custom tunnel Maximum Transmission Unit (MTU):
id: Gunakan kustom tunnel Maximum Transmission Unit (MTU):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chk_extraSshOptions)
en: Extra SSH options:
id: Opsi SSH ekstra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chk_remoteDeviceNumber)
en: Remote device number:
id: Nomor peranti jarak jauh:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chk_useTapDevice)
en: Use a TAP device
id: Gunakan sebuah peranti TAP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chk_remoteUsername)
en: Remote username
id: Nama-pengguna jarak jauh

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chk_doNotReplaceDefaultRoute)
en: Do not replace default route
id: Jangan ganti rute baku

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SshAuth)
en: SSH VPN
id: VPN SSH

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
id: Sandi:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: General
id: Umum

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Network Settings
id: Pengaturan Network

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_remoteIp) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_remoteIpv6)
en: Remote IP Address:
id: Alamat IP Jarak Jauh:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_localIp) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_localIpv6)
en: Local IP Address:
id: Alamat IP Lokal:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: IPv6 Network Settings
id: Pengaturan Network IPv6

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chk_useIpv6)
en: Use IPv6
id: Gunakan IPv6

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_netmaskIpv6)
en: Prefix:
id: Awalan:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Authentication
id: Autentikasi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_password)
en: Password:
id: Sandi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_sshKeyFile)
en: SSH Key File:
id: File Kunci SSH:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_authType)
en: Type:
id: Tipe:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmb_authType)
en: SSH Agent
id: Agen SSH

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmb_authType)
en: Password
id: Sandi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmb_authType)
en: Key authentication
id: Autentikasi kunci

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_advancedOption)
en: Advanced…
id: Tingkat lanjut...
