plasma-nm - en to id translation catalogue (24 entries)

en: my_shared_connection
id: koneksi_berbagiku

en: Export VPN Connection
id: Ekspor Koneksi VPN

en: Do you want to save changes made to the connection '%1'?
id: Apakah kamu ingin menyimpan perubahan yang dibuat ke koneksi '%1'?

[ctx: @title:window]
en: Save Changes
id: Simpan Perubahan

en: Import VPN Connection
id: Impor Koneksi VPN

[ctx: @title:window]
en: Choose a Connection Type
id: Pilihlah sebuah Tipe Koneksi

en: Create
id: Ciptakan

en: Cancel
id: Batal

en: Configuration
id: Konfigurasi

[ctx: @title:window]
en: Configuration
id: Konfigurasi

en: General
id: Umum

en: Ask for PIN on modem detection
id: Tanyakan PIN saat deteksi modem

en: Show virtual connections
id: Tampilkan koneksi virtual

en: Connect
id: Koneksikan

en: Disconnect
id: Diskoneksikan

en: Delete
id: Hapus

en: Export
id: Ekspor

en: Connected
id: Terkoneksi

en: Connecting
id: Mengkonek

en: Add new connection
id: Tambahkan koneksi baru

en: Remove selected connection
id: Hapus koneksi terpilih

en: Export selected connection
id: Expor koneksi terpilih

[ctx: @title:window]
en: Remove Connection
id: Hapus Koneksi

en: Do you want to remove the connection '%1'?
id: Apakah kamu ingin menghapus koneksi '%1'?
