plasma-nm - en to hu translation catalogue (25 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chk_useCustomGatewayPort)
en: Use custom gateway port:
hu: Egyéni átjáró port használata:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chk_useCustomTunnelMtu)
en: Use custom tunnel Maximum Transmission Unit (MTU):
hu: Egyéni bújtatott MTU használata:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chk_extraSshOptions)
en: Extra SSH options:
hu: Extra SSH opciók:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chk_remoteDeviceNumber)
en: Remote device number:
hu: Távoli eszköz száma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chk_useTapDevice)
en: Use a TAP device
hu: TAP eszköz használata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chk_remoteUsername)
en: Remote username
hu: Távoli felhasználónév

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chk_doNotReplaceDefaultRoute)
en: Do not replace default route
hu: Ne cserélje ki az alapértelmezett útvonalat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
hu: Jelszó:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: General
hu: Általános

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_gateway)
en: Gateway:
hu: Átjáró:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Network Settings
hu: Hálózati beállítások

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_remoteIp) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_remoteIpv6)
en: Remote IP Address:
hu: Távoli IP-cím:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_localIp) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_localIpv6)
en: Local IP Address:
hu: Helyi IP-cím:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_netmask)
en: Netmask:
hu: Hálózati maszk:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: IPv6 Network Settings
hu: IPv6 hálózati beállítások

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chk_useIpv6)
en: Use IPv6
hu: IPv6 használata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_netmaskIpv6)
en: Prefix:
hu: Előtag:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Authentication
hu: Hitelesítés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_password)
en: Password:
hu: Jelszó:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_sshKeyFile)
en: SSH Key File:
hu: SSH kulcsfájl:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_authType)
en: Type:
hu: Típus:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmb_authType)
en: SSH Agent
hu: SSH ügynök

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmb_authType)
en: Password
hu: Jelszó

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmb_authType)
en: Key authentication
hu: Kulcshitelesítés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_advancedOption)
en: Advanced…
hu: Speciális…
