plasma-nm - en to eu translation catalogue (32 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grp_authenfication)
en: Authentication
eu: Autentikazioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_auth)
en: Allow following authentication methods:
eu: Baimendu ondorengo autentikazio metodoak:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, listWidget)
en: Allow/disable authentication methods.
eu: Baimendu/desgaitu autentifikatze metodoak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, gb_MPPE)
en: Note: MPPE encryption is only available with MSCHAP authentication methods. To
    enable this checkbox, select one or more of the MSCHAP authentication
    methods: MSCHAP or MSCHAPv2.
eu: Oharra: MPPE zifratzea MSCHAP autentifikatze metodoekin baino ez dago erabilgarri.
    Kontrol-lauki hau gaitzeko, hautatu gutxienez MSCHAP autentifikatze metodo
    bat: MSCHAP edo MSCHAPv2.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_MPPE)
en: Use MPPE Encryption
eu: Erabili MPPE zifratzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_MMPEcrypto)
en: Crypto:
eu: Zifratzea:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cb_MPPECrypto)
en: Require the use of MPPE, with 40/128-bit encryption or all.
eu: Eskatu MPPE erabiltzea, 40/128 biteko zifratzearekin edo guztiarekin.

[ctx: like in use Any configuration]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cb_MPPECrypto)
en: Any
eu: Edozein

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cb_statefulEncryption)
en: Allow MPPE to use stateful mode. Stateless mode is still attempted first.
eu: Baimendu MPPEri 'stateful' modua erabiltzea. Hala ere 'stateless' moduarekin saiatuko da lehenengo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_statefulEncryption)
en: Use stateful encryption
eu: Erabili 'stateful' zifratzea

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grp_cryptoAndCompression)
en: Compression
eu: Konpresioa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cb_BSD)
en: Allow/disable BSD-Compress compression.
eu: Baimendu/desgaitu BSD-Compress konpresioa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_BSD)
en: Allow BSD compression
eu: Baimendu BSD konpresioa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cb_deflate)
en: Allow/disable Deflate compression.
eu: Baimendu/desgaitu Deflate konpresioa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_deflate)
en: Allow Deflate compression
eu: Baimendu Deflate konpresioa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cb_TCPheaders)
en: Allow/disable Van Jacobson style TCP/IP header compression in both the transmit
     and the receive directions.
eu: Baimendu/desgaitu Van Jacobson estiloko TCP/IP goiburuen konpresioa zentzu bietan,
    transmisioan eta jasotzean.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_TCPheaders)
en: Allow TCP header compression
eu: Baimendu TCP goiburuen konpresioa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cb_sendEcho)
en: Send LCP echo-requests to find out whether peer is alive.
eu: Bidali LCP echo-eskaerak parekoa bizirik dagoen jakiteko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_sendEcho)
en: Send PPP echo packets
eu: Igorri PPP echo paketeak

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PptpAuthenticationWidget)
en: PPTPAuthentication
eu: PPTP Autentifikatzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_password)
en: Password:
eu: Pasahitza:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, lePassword) i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, edt_password)
en: Password passed to PPTP when prompted for it.
eu: Hura eskatzean PPPDri pasatuko zaion pasahitza.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PptpProp)
en: PPTP Settings
eu: PPTP ezarpenak

[ctx: like in General settings]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grp_general)
en: General
eu: Orokorra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_gateway)
en: Gateway:
eu: Atebidea:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edt_gateway)
en: PPTP server IP or name.
eu: PPTP zerbitzariaren IP-a edo izena.

[ctx: like in Additional settings]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grp_additional)
en: Additional
eu: Osagarria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_login)
en: Login:
eu: Erabiltzaile-izena:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edt_login)
en: Set the name used for authenticating the local system to the peer to <name>.
eu: Ezarri sistema lokala parekoarekin autentifikatzeko izena honela <name>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_ntdomain)
en: NT Domain:
eu: NT Domeinua:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edt_ntDomain)
en: Append the domain name <domain> to the local host name for
    authenticating purposes.
eu: Erantsi <domain> domeinu-izena ostalari-izen lokalari
    autentifikatze helburuetarako.

[ctx: like in Advanced settings]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdvanced)
en: Advanced…
eu: Aurreratua...
