plasma-nm - en to eo translation catalogue (25 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chk_useCustomGatewayPort)
en: Use custom gateway port:
eo: Uzi kutiman enirejon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chk_useCustomTunnelMtu)
en: Use custom tunnel Maximum Transmission Unit (MTU):
eo: Uzi laŭmendan tunelon Maximum Transmission Unit (MTU):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chk_extraSshOptions)
en: Extra SSH options:
eo: Kromaj SSH-opcioj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chk_remoteDeviceNumber)
en: Remote device number:
eo: Fora aparato numero:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chk_useTapDevice)
en: Use a TAP device
eo: Uzi TAP-aparaton

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chk_remoteUsername)
en: Remote username
eo: Fora uzantnomo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chk_doNotReplaceDefaultRoute)
en: Do not replace default route
eo: Ne anstataŭigi defaŭltan itineron

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
eo: Pasvorto:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: General
eo: Generalo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_gateway)
en: Gateway:
eo: Enirejo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Network Settings
eo: Retaj Agordoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_remoteIp) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_remoteIpv6)
en: Remote IP Address:
eo: Fora IP-adreso:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_localIp) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_localIpv6)
en: Local IP Address:
eo: Loka IP-adreso:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_netmask)
en: Netmask:
eo: Reta masko:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: IPv6 Network Settings
eo: IPv6 Retaj Agordoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chk_useIpv6)
en: Use IPv6
eo: Uzi IPv6

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_netmaskIpv6)
en: Prefix:
eo: Prefikso:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Authentication
eo: Aŭtentikigo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_password)
en: Password:
eo: Pasvorto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_sshKeyFile)
en: SSH Key File:
eo: SSH Ŝlosila Dosiero:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_authType)
en: Type:
eo: Tipo:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmb_authType)
en: SSH Agent
eo: SSH Agento

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmb_authType)
en: Password
eo: Pasvorto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmb_authType)
en: Key authentication
eo: Ŝlosila aŭtentikigo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_advancedOption)
en: Advanced…
eo: Altnivela…
