plasma-nm - en to ca translation catalogue (127 entries)

en: NetworkManager is missing support for OpenVPN
ca: Manca la implementació de l'OpenVPN en el NetworkManager

en: Error saving file %1: %2
ca: Error en desar el fitxer %1: %2

en: Error copying certificate to %1: %2
ca: Error en copiar el certificat a %1: %2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Gateway:
ca: Passarel·la:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, gateway)
en: Remote gateways(s), with optional port and protocol (e.g. ovpn.corp.com:1234:tcp).
    You can specify multiple hosts for redundancy (use commas or spaces as delimiters).
ca: La/es passarel·la/es remota/es, amb un port i protocol opcional
    (p. ex., ovpn.empresa.com:1234:tcp).
    Podeu especificar múltiples màquines per a la redundància
    (useu comes o espais com a separadors).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConnectionType)
en: Connection type:
ca: Tipus de connexió:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbConnectionType)
en: Select an authentication mode.
ca: Selecciona un mode d'autenticació.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbConnectionType)
en: Certificates (TLS)
ca: Certificats (TLS)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbConnectionType)
en: Static Key
ca: Clau estàtica

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbConnectionType)
en: Password
ca: Contrasenya

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbConnectionType)
en: Password with Certificates (TLS)
ca: Contrasenya amb certificats (TLS)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: CA Certificate:
ca: Certificat de la CA:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, x509CaFile) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, passCaFile) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, x509PassCaFile)
en: Certificate authority (CA) file in .pem format.
ca: Fitxer de l'autoritat del certificat (CA) en el format «.pem».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2_2)
en: User Certificate:
ca: Certificat de l'usuari:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, x509Cert) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, x509PassCert)
en: Local peer's signed certificate in .pem format (signed by CA of CA Certificate).
ca: Certificat signat per parells locals en el format .pem
    (signat per la CA del certificat de la CA).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: Private Key:
ca: Clau privada:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, x509Key) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, x509PassKey)
en: Local peer's private key in .pem format.
ca: La clau privada del parell local en el format «.pem».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Private Key Password:
ca: Contrasenya de la clau privada:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, x509KeyPassword) i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, x509PassKeyPassword)
en: Password for private key.
ca: Contrasenya per a la clau privada.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Static Key:
ca: Clau estàtica:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, pskSharedKey)
en: Pre-shared file for Static Key encryption mode (non-TLS).
ca: El fitxer precompartit per al mode d'encriptatge amb clau estàtica (no TLS).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Key Direction:
ca: Direcció de la clau:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbKeyDirection)
en: Direction for Static Key encryption mode (non-TLS).
ca: Direcció per al mode d'encriptatge amb clau estàtica (no TLS).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cmbKeyDirection)
en: If key direction is used, it must be the opposite of that used on the VPN peer.
ca: Si s'usa una direcció de clau, ha de ser l'oposada a la que s'usi en el parell VPN.

[ctx: No "Key Direction"]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbKeyDirection)
en: None
ca: Cap

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Local IP Address:
ca: Adreça IP local:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, pskLocalIp)
en: IP address of the remote VPN endpoint.
ca: Adreça IP del terminal VPN remot.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Remote IP Address:
ca: Adreça IP remota:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, pskRemoteIp)
en: IP address of the local VPN endpoint.
ca: Adreça IP del terminal VPN local.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblKeyDirection)
en: If key direction is used, it must be the opposite of that used on the VPN peer. For example, if the peer uses '1', this connection must use '0'. If you are unsure what value to use, contact your system administrator.
ca: Si s'usa una direcció de clau, ha de ser l'oposada a la que s'usi en el parell VPN. Per exemple, si el parell usa «1», aquesta connexió haurà d'usar «0». Si no sabeu quin valor ha d'usar, poseu-vos en contacte amb l'administrador del vostre sistema.

[ctx: like in Username for athentication]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_2)
en: Username:
ca: Nom d'usuari:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, passUserName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, x509PassUsername)
en: Username passed to OpenVPN when prompted for it.
ca: Nom d'usuari passat a l'OpenVPN quan es demani.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Password:
ca: Contrasenya:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, passPassword) i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, x509PassPassword)
en: Password passed to OpenVPN when prompted for it.
ca: Contrasenya passada a l'OpenVPN quan es demani.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdvanced)
en: Advanced…
ca: Avançat…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkCustomPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbCustomPort)
en: TCP/UDP port number for peer. (Default value when there is no port for gateway).
ca: Número de port TCP/UDP per al parell. (El valor predeterminat quan no hi ha cap port per a la passarel·la).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkCustomPort)
en: Use custom gateway port:
ca: Usa un port personalitzat de la passarel·la:

[ctx: like in use Automatic configuration]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, sbCustomPort) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, sbMtu) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, sbCustomFragmentSize)
en: Automatic
ca: Automàtic

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkUseCustomReneg) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbCustomReneg)
en: Renegotiate data channel key after the specified number of seconds.
ca: Renegocia la clau del canal de dades després del nombre de segons especificat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseCustomReneg)
en: Use custom renegotiation interval:
ca: Usa un interval de renegociació personalitzat:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkUseCompression) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbUseCompression)
en: Use compression.
ca: Usa compressió.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseCompression)
en: Use compression
ca: Usa compressió

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbUseCompression)
en: Adaptive
ca: Adaptativa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbUseCompression) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, leVirtualDeviceName)
en: Automatic
ca: Automàtic

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkUseTCP)
en: Use TCP for communicating with remote host.
ca: Usa TCP per a comunicar-se amb la màquina remota.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseTCP)
en: Use a TCP connection
ca: Usa una connexió TCP

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkUseVirtualDeviceType) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbDeviceType)
en: Explicitly set virtual device type (TUN/TAP).
ca: Estableix el tipus de dispositiu virtual de forma explícita (TUN/TAP).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseVirtualDeviceType)
en: Set virtual device type:
ca: Tipus de dispositiu virtual:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkUseVirtualDeviceName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leVirtualDeviceName)
en: Use custom name for TUN/TAP virtual device (instead of default "tun" or "tap").
ca: Empreu un nom personalitzat per al dispositiu virtual TUN/TAP (en lloc del «tun» o «tap» per omissió).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseVirtualDeviceName)
en: Set virtual device name:
ca: Estableix el nom del dispositiu virtual:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkMtu) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbMtu)
en: Take the TUN device MTU to be specified value and derive the link MTU from it.
ca: Configura el MTU del dispositiu TUN al valor especificat i obtén el MTU d'enllaç a partir d'aquest.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkMtu)
en: Use custom tunnel Maximum Transmission Unit (MTU):
ca: Usa un túnel personalitzat d'Unitat màxima de transmissió (MTU):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkCustomFragmentSize) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbCustomFragmentSize)
en: Enable internal datagram fragmentation with this maximum size.
ca: Habilita la fragmentació interna de datagrames amb aquesta mida màxima.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkCustomFragmentSize)
en: Use custom UDP fragment size:
ca: Usa una mida personalitzada del fragment UDP:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkMssRestrict)
en: Restrict tunnel TCP maximum segment size.
ca: Restringeix la mida màxima del segment TCP al túnel.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkMssRestrict)
en: Restrict TCP maximum segment size (MSS)
ca: Restringeix la mida màxima del segment TCP (MSS)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRandRemHosts)
en: Randomize the order of gateways list (remote) as a kind of basic load-
    balancing measure.
ca: Fes aleatori l'ordre de la llista de passarel·les (remotes) com una mesura bàsica del balanç de la càrrega.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRandRemHosts)
en: Randomize remote hosts
ca: Fes aleatòries les màquines remotes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkIpv6TunLink)
en: Build a tun link capable of forwarding IPv6 traffic.
ca: Construeix un enllaç TUN capaç de reenviar trànsit IPv6.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkIpv6TunLink)
en: IPv6 tun link
ca: Enllaç TUN IPv6

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkPingInterval) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbPingInterval)
en: Ping remote over the TCP/UDP control channel if no packets have been sent for at least n seconds.
ca: Fa «ping» al remot pel canal de control TCP/UDP si no s'han enviat paquets des de fa n segons.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkPingInterval)
en: Specify ping interval:
ca: Especifica l'interval del «ping»:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkSpecifyExitRestartPing) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cbSpecifyExitRestartPing) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbSpecifyExitRestartPing)
en: Exit or restart after n seconds pass without reception of a ping or other packet from remote.
ca: Sortida o reinici després de n segons transcorreguts sense rebre el «ping» o cap altre paquet des del remot.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSpecifyExitRestartPing)
en: Specify exit or restart ping:
ca: Especifica la sortida o el reinici «ping»:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbSpecifyExitRestartPing)
en: ping-exit
ca: ping-sortida

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbSpecifyExitRestartPing)
en: ping-restart
ca: ping-reinici

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkAcceptAuthenticatedPackets)
en: Allow remote peer to change its IP address and/or port number such as due to
    DHCP (this is the default if --remote is not used). --float when specified with --remote
    allows an OpenVPN session to initially connect to a peer at a known address,
    however if packets arrive from a new address and pass all authentication tests, the
    new address will take control of the session. This is useful when you are connecting
    to a peer which holds a dynamic address such as a dial-in user or DHCP client.
    
    
    Essentially, --float tells OpenVPN to accept authenticated packets from any address,
    not only the address which was specified in the --remote option.
ca: Permet que el parell remot canviï la seva adreça IP i/o el número de port com provoca el
    DHCP (això és el predeterminat si no s'usa «--remote is not used»). «--float» quan s'especifica amb «--remote»
    permet que una sessió de l'OpenVPN connecti inicialment amb un parell d'una adreça coneguda,
    tanmateix, si els paquets arriben des d'una adreça nova i passen totes les proves d'autenticació, l'adreça
    nova prendrà el control de la sessió. Això és útil quan esteu connectant
    amb un parell que té una adreça dinàmica com un usuari de telèfon o un client DHCP.
    
    
    Essencialment, «--float» indica a l'OpenVPN que accepti paquets autenticats des de qualsevol adreça,
    no només l'adreça que es va especificar a l'opció «--remote».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAcceptAuthenticatedPackets)
en: Accept authenticated packets from any address (Float)
ca: Accepta paquets autenticats des de qualsevol adreça (flotant)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkMaxRoutes) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbMaxRoutes)
en: Specify the maximum number of routes the server is allowed to specify.
ca: Especifica el nombre màxim de rutes que el servidor pot especificar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkMaxRoutes)
en: Specify max routes:
ca: Especifica el màxim de rutes:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, securityTab)
en: Security
ca: Seguretat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cboCipher)
en: Encrypt packets with cipher algorithm. The default is BF-CBC (Blowfish in Cipher
    Block Chaining mode).
ca: Encripta els paquets amb un algoritme de xifratge.
    L'opció per omissió és el BF-CBC (Blowfish amb el
    mode d'encadenament de blocs del xifratge).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Cipher:
ca: Xifra:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cboCipher)
en: Obtaining available ciphers…
ca: Obtenció dels xifrats disponibles…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkUseCustomCipherKey) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbCustomCipherKey)
en: Set cipher key size to a custom value. If unspecified, it defaults to cipher-specific size.
ca: Estableix la mida de la clau de xifratge a un valor personalitzat. Si no s'especifica, s'usarà el valor per omissió emprat del xifratge.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseCustomCipherKey)
en: Use custom size of cipher key:
ca: Usa una mida personalitzada per a la clau de xifratge:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cboHmac)
en: Authenticate packets with HMAC using message digest algorithm. The default is SHA1.
ca: Autèntica els paquets amb HMAC, usant l'algoritme de resum del missatge. El valor per omissió és SHA1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: HMAC Authentication:
ca: Autenticació HMAC:

[ctx: like in use Default configuration]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cboHmac)
en: Default
ca: Per omissió

[ctx: like in None setting selected]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cboHmac) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cboDirection)
en: None
ca: Cap

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tlsTab)
en: TLS Settings
ca: Arranjament TLS

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblCertCheck) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cbCertCheck)
en: Verify server certificate identification.
    
    When enabled, connection will only succeed if the server certificate matches
    some expected properties.
    Matching can either apply to the whole certificate subject (all the fields),
    or just the Common Name (CN field).
ca: Verifica la identificació del certificat del servidor.
    
    Quan està activat, només s'aconseguirà la connexió si el certificat del servidor coincideix
    amb diverses propietats esperades.
    La coincidència es pot aplicar a tot l'assumpte del certificat (tots els camps),
    o només al Nom Comú (camp CN).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCertCheck)
en: Server Certificate Check:
ca: Verificació del certificat del servidor:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbCertCheck)
en: Don't verify certificate identification
ca: No verifiquis la identificació del certificat

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbCertCheck)
en: Verify whole subject exactly
ca: Verifica exactament tot l'assumpte

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbCertCheck)
en: Verify name exactly
ca: Verifica exactament el nom

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbCertCheck)
en: Verify name by prefix
ca: Verifica el nom pel prefix

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbCertCheck)
en: Verify subject partially (legacy mode, strongly discouraged)
ca: Verifica parcialment l'assumpte (mode heretat, desaconsellat)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lbSubjectMatch) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, subjectMatch)
en: Subject or Common Name to verify server certificate information against.
ca: Assumpte o Nom Comú contra el qual verificar la informació del certificat del servidor.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbSubjectMatch)
en: Subject Match:
ca: Coincidència de l'assumpte:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, subjectMatch)
en: Connect only to servers whose certificate matches the given subject. Example: /CN=myvpn.company.com
ca: Connecta només a servidors en què el certificat coincideix amb l'assumpte indicat. Exemple: /CN=myvpn.company.com

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRemoteCertTls) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelRemoteCertTls) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbRemoteCertTls)
en: Require that peer certificate was signed with an explicit key usage and extended
    key usage based on RFC3280 TLS rules.
ca: Requereix que el certificat del parell estigui signat amb una clau
    explícita d'ús i amb una clau estesa d'ús d'acord amb
    les regles TLS del RFC3280.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRemoteCertTls)
en: Verify peer (server) certificate usage signature
ca: Verifica la signatura usada pel certificat del parell (servidor)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRemoteCertTls)
en: Remote peer certificate TLS type:
ca: Tipus de certificat TLS del parell remot:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbRemoteCertTls) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbNsCertType)
en: Server
ca: Servidor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkNsCertType) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblNsCertType) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbNsCertType)
en: Require that peer certificate was signed with an explicit nsCertType designation.
ca: Requereix que el certificat del parell estigui signat amb una designació «nsCertType» explícita.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkNsCertType)
en: Verify peer (server) certificate nsCertType designation
ca: Verifica la designació «nsCertType» del certificat del parell (servidor)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNsCertType)
en: Remote peer certificate nsCert designation:
ca: Designació «nsCert» del certificat del parell remot:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, useExtraTlsAuth)
en: Add an additional layer of HMAC authentication.
ca: Afegeix una capa d'autenticació HMAC addicional.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cboTLSMode)
en: None
ca: Cap

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel4_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kurlTlsAuthKey)
en: Add an additional layer of HMAC authentication on top of the TLS control channel
    to protect against DoS attacks.
ca: Afegeix una capa d'autenticació HMAC addicional sobre
    el canal de control del TLS per a protegir contra atacs de
    denegació de servei (DoS).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_3)
en: Key File:
ca: Fitxer de clau:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cboDirection)
en: Direction parameter for static key mode.
ca: Paràmetre de direcció per al mode de clau estàtica.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cboDirection)
en: Server (0)
ca: Servidor (0)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, proxyTab)
en: Proxies
ca: Intermediaris

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbProxyType)
en: Proxy type: HTTP or SOCKS
ca: Tipus de servidor intermediari: HTTP o SOCKS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Proxy Type:
ca: Tipus de servidor intermediari:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbProxyType)
en: Not Required
ca: No requereixis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbProxyType)
en: Select this option if your organization requires the use of a proxy server to access the Internet.
ca: Seleccioneu aquesta opció si la vostra organització requereix l'ús d'un servidor intermediari per a accedir a Internet.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, proxyServerAddress)
en: Connect to remote host through a proxy with this address.
ca: Connecta amb la màquina remota a través d'un servidor intermediari amb aquesta adreça.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Server Address:
ca: Adreça del servidor:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbProxyPort)
en: Connect to remote host through a proxy with this port.
ca: Connecta amb la màquina remota a través d'un servidor intermediari amb aquest port.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_14) i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, proxyUsername)
en: HTTP/SOCKS proxy username passed to OpenVPN when prompted for it.
ca: Nom d'usuari per al servidor intermediari HTTP/SOCKS passat a l'OpenVPN quan es demani.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Proxy Username:
ca: Nom d'usuari del servidor intermediari:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, proxyPassword)
en: HTTP/SOCKS proxy password passed to OpenVPN when prompted for it.
ca: Contrasenya per al servidor intermediari HTTP/SOCKS passat a l'OpenVPN quan es demani.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Proxy Password:
ca: Contrasenya del servidor intermediari:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkProxyRetry)
en: Retry indefinitely on proxy errors. It simulates a SIGUSR1 reset.
ca: Torna a intentar-ho indefinidament en el cas d'errors amb el servidor intermediari. Simula un reinici amb SIGUSR1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkProxyRetry)
en: Retry indefinitely when errors occur
ca: Torna a intentar-ho indefinidament quan es presentin errors

[ctx: @title: window advanced openvpn properties]
en: Advanced OpenVPN properties
ca: Propietats avançades d'OpenVPN

[ctx: @item:inlistbox Item added when OpenVPN cipher lookup failed]
en: OpenVPN cipher lookup failed
ca: Ha fallat la cerca del xifratge OpenVPN

[ctx: @item::inlist Default openvpn cipher item]
en: Default
ca: Per omissió

[ctx: @item:inlistbox Item added when OpenVPN cipher lookup failed]
en: No OpenVPN ciphers found
ca: No s'ha trobat cap xifratge OpenVPN

en: Key Password:
ca: Contrasenya de la clau:

en: authenticator
ca: autenticador

en: code
ca: codi

en: token
ca: testimoni

en: one-time password
ca: contrasenya d'un sol ús
