plasma-nm - en to bg translation catalogue (118 entries)

en: Only 'dun' and 'nap' services are supported.
bg: Поддържат се само услугите "dun" и "nap".

en: Network authentication
bg: Удостоверяване на мрежата

en: You need to log into this network
bg: Трябва да се регистрирате в тази мрежа

en: Log in
bg: Вход

en: Limited Connectivity
bg: Ограничена свързаност

en: This device appears to be connected to a network but is unable to reach the Internet.
bg: Това устройство изглежда е свързано към мрежа, но не може да достигне до интернет.

[ctx: Text in GSM PIN/PUK unlock error dialog]
en: Error unlocking modem: %1
bg: Грешка при отключване на модем:%1

[ctx: Title for GSM PIN/PUK unlock error dialog]
en: PIN/PUK unlock error
bg: Грешка при отключване на PIN/PUK

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ConfigFailedReason]
en: The device could not be configured
bg: Устройството не може да бъде конфигурирано

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ConfigUnavailableReason]
en: IP configuration was unavailable
bg: IP конфигурацията не беше налична

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ConfigExpiredReason]
en: IP configuration expired
bg: IP конфигурацията изтече

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to NoSecretsReason]
en: No secrets were provided
bg: Не бяха предоставени тайни

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to AuthSupplicantDisconnectReason]
en: Authorization supplicant disconnected
bg: Заявителят за удостоверяване е прекъснат

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to AuthSupplicantConfigFailedReason]
en: Authorization supplicant's configuration failed
bg: Конфигурацията на заявителя за удостоверяване е неуспешна

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to AuthSupplicantFailedReason]
en: Authorization supplicant failed
bg: Заявителят за удостоверяване е неуспешен

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to AuthSupplicantTimeoutReason]
en: Authorization supplicant timed out
bg: Времето за изчакване на заявителя за удостоверяване изтече

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to PppStartFailedReason]
en: PPP failed to start
bg: PPP не успя да стартира

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to PppDisconnectReason]
en: PPP disconnected
bg: PPP прекъснат

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to PppFailedReason]
en: PPP failed
bg: PPP неуспешно

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to DhcpStartFailedReason]
en: DHCP failed to start
bg: DHCP не успя да стартира

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to DhcpErrorReason]
en: A DHCP error occurred
bg: Възникна DHCP грешка

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to DhcpFailedReason]
en: DHCP failed
bg: DHCP не успя

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to SharedStartFailedReason]
en: The shared service failed to start
bg: Споделената услуга не успя да стартира

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to SharedFailedReason]
en: The shared service failed
bg: Споделената услуга е неуспешна

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to AutoIpStartFailedReason]
en: The auto IP service failed to start
bg: Автоматичната IP услуга не успя да стартира

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to AutoIpErrorReason]
en: The auto IP service reported an error
bg: Автоматичната IP услуга съобщи за грешка

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to AutoIpFailedReason]
en: The auto IP service failed
bg: Автоматичната IP услуга е неуспешна

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ModemBusyReason]
en: The modem is busy
bg: Модемът е зает

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ModemNoDialToneReason]
en: The modem has no dial tone
bg: Модемът няма тон за набиране

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ModemNoCarrierReason]
en: The modem shows no carrier
bg: Модемът не показва оператор

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ModemDialTimeoutReason]
en: The modem dial timed out
bg: Времето за избиране на модема изтича

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ModemDialFailedReason]
en: The modem dial failed
bg: Набирането на модема е неуспешно

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ModemInitFailedReason]
en: The modem could not be initialized
bg: Модемът не може да бъде инициализиран

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to GsmApnSelectFailedReason]
en: The GSM APN could not be selected
bg: GSM APN не може да бъде избран

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to GsmNotSearchingReason]
en: The GSM modem is not searching
bg: GSM модемът не търси

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to GsmRegistrationDeniedReason]
en: GSM network registration was denied
bg: Регистрацията на GSM мрежата е отказана

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to GsmRegistrationTimeoutReason]
en: GSM network registration timed out
bg: Времето за изчакване на регистрацията в GSM мрежата изтече

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to GsmRegistrationFailedReason]
en: GSM registration failed
bg: GSM регистрацията е неуспешна

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to GsmPinCheckFailedReason]
en: The GSM PIN check failed
bg: Проверката на GSM PIN е неуспешна

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to FirmwareMissingReason]
en: Device firmware is missing
bg: Липсва фърмуер на устройството

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to DeviceRemovedReason]
en: The device was removed
bg: Устройството беше премахнато

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to SleepingReason]
en: The networking system is now sleeping
bg: Мрежовата система вече е в приспан режим

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ConnectionRemovedReason]
en: The connection was removed
bg: Връзката беше премахната

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to CarrierReason]
en: The cable was disconnected
bg: Кабелът беше изключен

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ModemNotFoundReason]
en: The modem could not be found
bg: Модемът не можа да бъде намерен

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to BluetoothFailedReason]
en: The bluetooth connection failed or timed out
bg: Bluetooth връзката е неуспешна или изтече

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to GsmSimNotInserted]
en: GSM Modem's SIM Card not inserted
bg: SIM картата на GSM модема не е поставена

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to GsmSimPinRequired]
en: GSM Modem's SIM Pin required
bg: Изисква се SIM ПИН на GSM модема

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to GsmSimPukRequired]
en: GSM Modem's SIM Puk required
bg: Изисква се SIM Puk на GSM модема

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to GsmSimWrong]
en: GSM Modem's SIM wrong
bg: SIM картата на GSM модема е грешна

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to InfiniBandMode]
en: InfiniBand device does not support connected mode
bg: Устройството InfiniBand не поддържа свързан режим

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to DependencyFailed]
en: A dependency of the connection failed
bg: Неуспешна зависимост на връзката

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to Br2684Failed]
en: Problem with the RFC 2684 Ethernet over ADSL bridge
bg: Проблем с RFC 2684 Ethernet през ADSL мост

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ModemManagerUnavailable]
en: ModemManager not running
bg: ModemManager не работи

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to SecondaryConnectionFailed]
en: A secondary connection of the base connection failed
bg: Вторичната връзка на основната връзка е неуспешна

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to DcbFcoeFailed]
en: DCB or FCoE setup failed
bg: Настройката на DCB или FCoE е неуспешна

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to TeamdControlFailed]
en: teamd control failed
bg: управлението на teamd е неуспешно

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ModemFailed]
en: Modem failed or no longer available
bg: Модемът е неуспешен или вече не е наличен

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ModemAvailable]
en: Modem now ready and available
bg: Модемът вече е готов и достъпен

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to SimPinIncorrect]
en: The SIM PIN was incorrect
bg: ПИН кодът на SIM картата е неправилен

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to NewActivation]
en: A new connection activation was enqueued
bg: Ново активиране на връзката е поставено в опашката

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ParentChanged]
en: The device's parent changed
bg: Родителят на устройството се промени

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ParentManagedChanged]
en: The device parent's management changed
bg: Управлението на родителя на устройството се промени

en: Connection '%1' activated.
bg: Връзката "%1" е активирана.

en: Connection '%1' deactivated.
bg: Връзката "%1" е деактивирана.

en: VPN connection '%1' activated.
bg: Активирана е VPN връзка "%1".

en: VPN connection '%1' failed to activate.
bg: VPN връзката "%1"не успя да се активира.

en: VPN connection '%1' deactivated.
bg: VPN връзка "%1" е деактивирана.

en: VPN connection '%1' was deactivated because the device it was using was disconnected.
bg: VPN връзка "%1" беше деактивирана, тъй като устройството, което използваше, беше прекъснато.

en: The service providing the VPN connection '%1' was stopped.
bg: Услугата, осигуряваща VPN връзка "%1" бе спряна.

en: The IP config of the VPN connection '%1', was invalid.
bg: IP конфигурацията на VPN връзката "%1" беше невалидна.

en: The connection attempt to the VPN service timed out.
bg: Опитът за връзка с VPN услугата изтече.

en: A timeout occurred while starting the service providing the VPN connection '%1'.
bg: Времето изтече при стартиране на услугата, осигуряваща VPN връзка "%1".

en: Starting the service providing the VPN connection '%1' failed.
bg: Стартирането на услугата, осигуряваща VPN връзка "%1", е неуспешно.

en: Necessary secrets for the VPN connection '%1' were not provided.
bg: Не бяха предоставени необходимите тайни за VPN връзката "%1".

en: Authentication to the VPN server failed.
bg: Удостоверяването на VPN сървъра е неуспешно.

en: The connection was deleted.
bg: Връзката беше изтрита.

en: No Network Connection
bg: Няма мрежова връзка

en: You are no longer connected to a network.
bg: Вече не сте свързани с мрежа.

en: Authenticate %1
bg: Удостоверяване на %1

[ctx: @info:status 'secrets' means the authentication needed for a VPN]
en: No secrets were requested
bg: Не бяха изисквани тайни

en: Incorrect password for the wireless network "%1". Please try again.
bg: Грешна парола за безжичната мрежа "%1" Моля, опитайте отново.

en: Enter the password for the wireless network "%1":
bg: Въведете паролата за безжичната мрежа "%1":

en: Incorrect password for the connection "%1". Please try again.
bg: Грешна парола за връзката "%1". Моля, опитайте отново.

en: Enter the password for the connection "%1":
bg: Въведете паролата за връзката "%1":

en: %1 password dialog
bg: %1 диалогов прозорец за парола

[ctx: @info:status]
en: VPN settings are missing
bg: Липсват настройки на VPN

en: Provide the secrets for the VPN connection "%1":
bg: Предоставете тайните за VPN връзката "%1":

en: VPN secrets (%1) dialog
bg: VPN тайни (%1) диалогов прозорец

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PasswordDialog)
en: Password dialog
bg: Прозорец за парола

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPass)
en: Password:
bg: Парола:

en: Service provider PUK
bg: PUK на доставчика на услуги

en: Network PUK
bg: Мрежов PUK

en: Corporate PUK
bg: Корпоративен PUK

en: %1 unlock required
bg: Необходимо е %1 отключване

en: %1 Unlock Required
bg: %1 Изисква се отключване

en: The mobile broadband device '%1' requires a %2 code before it can be used.
bg: Мобилното широколентово устройство "%1" изисква код %2, преди да може да се използва.

en: %1 code:
bg: %1 код:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pinLabel)
en: New PIN code:
bg: Нов ПИН код:

en: Re-enter new PIN code:
bg: Въведете отново новия ПИН код:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkShowPass)
en: Show PIN/PUK code
bg: Показване на ПИН/PUK код

en: SIM PIN
bg: ПИН код на SIM картата

en: Service provider PIN
bg: ПИН на доставчика на услуги

en: Network PIN
bg: Мрежов ПИН

en: PIN
bg: ПИН

en: Corporate PIN
bg: Корпоративен ПИН

en: PH-FSIM PIN
bg: PH-FSIM ПИН

en: Network Subset PIN
bg: Network Subset ПИН

en: Show PIN code
bg: Показване на ПИН код

en: PIN code too short. It should be at least 4 digits.
bg: ПИН кодът е твърде кратък. Трябва да е поне 4 цифри.

en: The two PIN codes do not match
bg: Двата ПИН кода не съвпадат

en: PUK code too short. It should be 8 digits.
bg: PUK кодът е твърде кратък. Трябва да е 8 цифри.

en: Unknown Error
bg: Непозната грешка

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PinWidget) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, title)
en: SIM PIN unlock required
bg: Изисква се отключване на ПИН за SIM

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, prompt)
en: The mobile broadband device '%1' requires a SIM PIN code before it can be used.
bg: Мобилното широколентово устройство "%1" изисква SIM PIN код, преди да може да бъде използвани.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pukLabel)
en: PUK code:
bg: PUK код:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pin2Label)
en: Re-enter PIN code:
bg: Въведете отново ПИН код:

en: Authentication to %1 failed. Wrong password?
bg: Удостоверяването на %1 е неуспешно. Грешна парола?
