plasma-nm - en to az translation catalogue (78 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelGateway)
en: Gateway:
az: Şəbəkə keçidi:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, gateway)
en: L2TP server IP or name.
az: L2TP server İP-si və ya adı.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAuthType)
en: Authentication type:
az: Kimlik doğrulaması növü:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbAuthType)
en: Select an authentication mode.
az: Kimlik doğrulaması rejimini seçin.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbAuthType)
en: Password
az: Şifrə

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbAuthType)
en: Certificates (TLS)
az: Sertifikatlar (TLS)

[ctx: like in Username for athentication]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Label_1)
en: Username:
az: İstifadəçi adı:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, username)
en: <html><head/><body><p>Set the name used for authenticating the local system to the peer to &lt;name&gt;.</p></body></html>
az: <html><head/><body><p>&lt;name&gt; eyni səviyyəli qovşağına qoşulmaq üçün istifadəçi adı təyin edin</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Label_2)
en: Password:
az: Şifrə:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, password)
en: <html><head/><body><p>Password passed to PPPD when prompted for it.</p></body></html>
az: <html><head/><body><p>PPPD-yə göndəriləcək şifrə</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Label_3)
en: NT Domain:
az: NT Domen:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, domain)
en: <html><head/><body><p>Append the domain name &lt;domain&gt; to the local host name for</p><p>authentication purposes.</p></body></html>
az: <html><head/><body><p>Yerli komputerin host adına</p> <p>kimlik doğrulaması zamanı &lt;domain&gt; domen adını tamamlamaq.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: CA Certificate:
az: CA sertifikatı:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, machineCA) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, userCA)
en: <html><head/><body><p>Certificate authority (CA) file in .pem, .der, .crt, .cer or .p12 formats.</p></body></html>
az: <html><head/><body><p>pem, .der, .crt, .cer və ya .p12 formatlarında sertifikat təsdiqetmə mərkəzi (CA).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: User Certificate:
az: İstifadəçi sertifikatı:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, userCert)
en: <html><head/><body><p>Certificate in .pem, .der, .crt, .cer or .p12 formats.</p></body></html>
az: <html><head/><body><p>pem, .der, .crt, .cer və ya .p12 formatlarında sertifikat.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Private Key:
az: Məxfi açar:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, machineKey) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, userKey)
en: <html><head/><body><p>Private key in .pem, .der, .key, .pk8 or .p12 formats.</p></body></html>
az: <html><head/><body><p>pem, .der, .key, .pk8 və ya .p12 formatlarında məxfi açar.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Private Key Password:
az: Məxfi açar şifrəsi:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, machineKeyPassword) i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, userKeyPassword)
en: <html><head/><body><p>Password for private key or PKCS#12 certificate.</p></body></html>
az: <html><head/><body><p>Məxfi açar üçün şifrə və ya PKCS#12 sertifikatı.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnIPSecSettings)
en: IPsec Settings…
az: İPsec ayarları...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnPPPSettings)
en: PPP Settings…
az: PPP ayarları...

en: User Password:
az: İstifadəçi şifrəsi:

en: User Certificate Password:
az: İstifadəçi sertifikatı şifrəsi:

en: Machine Certificate Password:
az: Komputer sertifikatı şifrəsi:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbEnableTunnelToHost)
en: Enable IPsec tunnel to L2TP host
az: L2TP hostu üçün IPsec tuneli aktiv etmək

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbAuthentication)
en: Machine Authentication
az: Komputer kimlik doğrulaması

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAuthType)
en: Type:
az: Növü:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbAuthType)
en: Pre-shared Key (PSK)
az: Öncədən razılaşdırılan ümumi açar (PSK)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Pre-shared Key:
az: Öncədən razılaşdırılan ümumi açar:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, presharedKey)
en: <html><head/><body><p>Pre-shared key (PSK) secret.</p></body></html>
az: <html><head/><body><p>Öncədən razılaşdırılan ümumi açar (PSK) sirri.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Machine Certificate:
az: Komputer Sertifikatı:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, machineCert)
en: <html><head/><body><p>Certificate in .pem, .der or .p12 formats.</p></body></html>
az: <html><head/><body><p>pem, .der və ya .p12 formatlarında sertifikat.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbAdvanced)
en: Advanced
az: Əlavə

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Phase1 Algorithms:
az: Faza 1 alqoritmi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Phase2 Algorithms:
az: Faza 2 alqoritmi:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, esp)
en: <html><head/><body><p>Optional. A list of proposals for ESP - Quick Mode. The format is “enc-integ,enc-integ, …”.</p></body></html>
az: <html><head/><body><p>İxtiyari. ESP - Sürətli Rejimi üçün təkliflərin siyahısı. “enc-integ,enc-integ, …” formatları.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTimeEdit, ikelifetime)
en: <html><head/><body><p>How long the keying channel of a connection should last before being renegotiated.</p></body></html>
az: <html><head/><body><p>Təkrar razılaşmayadək açarlama kanalı bağlantısı nə qədər davam etməlidir.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QTimeEdit, ikelifetime) i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QTimeEdit, salifetime)
en: hh:mm:ss
az: ss:dd:ss

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbIkelifetime)
en: Phase1 Lifetime:
az: Faza 1 icra olunma vaxtı:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ike)
en: <html><head/><body><p>Optional. A list of proposals for IKE - Main Mode. The format is “enc-integ-group,enc-integ-group, …”.</p></body></html>
az: <html><head/><body><p>İxtiyari. İKE - Əsas Rejim üçün təkliflərin siyahısı. “enc-integ-group,enc-integ-group, …” formatları.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSalifetime)
en: Phase2 Lifetime:
az: Faza 2 icra olunma vaxtı:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTimeEdit, salifetime)
en: <html><head/><body><p>How long a particular instance of a connection (a set of encryption/authentication keys for user packets) should last, from successful negotiation to expiry.</p></body></html>
az: <html><head/><body><p>Uğurlu razılaşmadan vaxt bitənədək müəyyən əlaqə nümunəsi (istifadəçi paketləri üçün şifrələmə/identifikasiya açarları dəsti) nə qədər davam etməlidir.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, remoteId)
en: <html><head/><body><p>Optional. How the IPsec server should be identified for authentication. Sometimes referred to as Peer ID or Gateway ID, also referred to as rightid by strongSwan, Libreswan, Openswan and FreeS/WAN. See strongSwan or Libreswan documentation for leftid/rightid syntax and identity parsing.</p></body></html>
az: <html><head/><body><p>İxttiyari. Kimlik doğrulaması üçün İPsec serverinin necə müəyyənləşdirilməli olduğu. Bəzən Peer ID və ya Gateway ID, həmçinin strongSwan tərəfindən rightid, Libreswan, Openswan və FreeS/WAN kimi adlandırılır. leftid/rightid sintaksisi və kimliyin müəyyənləşdirilməsi haqqında strongSwan və ya Libreswan sənədləşməsinə baxın.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbIPComp)
en: <html><head/><body><p>IPComp compresses raw IP packets before they get encrypted. This saves some bandwidth, but uses more processing power.</p></body></html>
az: <html><head/><body><p>PComp işlənməmiş İP paketlərini, onlar şifrələnməmişdən öncə sıxlaşlaşdırır. Bu kanalın ötürmə genişliyinə qənaət edir, lakin daha çox hesablama gücü tələb edir.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbIPComp)
en: Use IP compression
az: İP sıxlaşdırmasını istifadə etmək

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbPFS)
en: <html><head/><body><p>Disable perfect forward secrecy. Enable this option only if the server doesn’t support PFS.</p></body></html>
az: <html><head/><body><p>Mükəmməl ötürmə təhlükısizliyini söndürmək. Server PFS dəstəkjləmədiyi halda bu seçimi aktiv etmək.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbPFS)
en: Disable PFS
az: PFS söndürmək

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbForceEncaps)
en: <html><head/><body><p>Some firewalls block ESP traffic. Enforcing UDP encapsulation even if no NAT situation is detected might help in such cases.</p></body></html>
az: <html><head/><body><p>Bəzi təhlükəsizlik divarları (firewall) ESP trafikini əngəlləyir. Hətta NAT vəziyyəti aşkar edilməsə belə, bu halda UDP məcburi inkapsulasiyası (daxilində gizlətmək) kömək edə bilər.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbForceEncaps)
en: Enforce UDP encapsulation
az: Məcburi UDP inkapsulasiyası

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Remote ID:
az: Şəbəkə İD:

en: L2TP IPsec Options
az: L2TP IPsec seçimləri

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grp_authenfication)
en: Authentication
az: Kimlik doğrulaması

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblauth)
en: Allow following authentication methods:
az: Aşağıdakı kimlik doğrulaması metodlarına icazə verin:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, listWidget)
en: Allow/disable authentication methods
az: Kimlik doğrulaması metodlarına icazə vermək/söndürmək

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grp_cryptoAndCompression)
en: Compression
az: Sıxlaşdırma

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbBSD)
en: Allow/disable BSD-Compress compression.
az: BSD sıxlaşdırmasına icazə vermək və ya qadağan etmək.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbBSD)
en: Allow BSD compression
az: BSD sıxıxılmasına icazə vermək

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbdeflate)
en: Allow/disable Deflate compression.
az: Deflate sıxılmasına icazə vermək və ya qadağan etmək.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbdeflate)
en: Allow Deflate compression
az: Deflate sıxılmasına icazə vermək

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbTCPheaders)
en: Allow/disable Van Jacobson style TCP/IP header compression in both the transmit
    and the receive directions.
az: Ötürmə və qəbul etmə üçün Van Jakobsonun TCP/İP başlıqları
    səxəlması metoduna icazə vermək və ya qadağan etmək.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbTCPheaders)
en: Allow TCP header compression
az: TCP başlıq sıxlaşdırılmasına icazə vermək

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbCompressionNegotiation)
en: Allow protocol field compression negotiation in both the receive and the
     transmit directions.
az: Qəbul etmə və ötürmə istiqamətlərində protokol verilənlərinin
    sıxılma razılaşmasına icazə vermək.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbCompressionNegotiation)
en: Use protocol field compression negotiation
az: Protokol məlumatlarının sıxılması razılaşmasından istifadə etmək

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbAddressControlCompression)
en: Use Address/Control compression in both directions (send and receive).
az: Hər iki istiqamət üçün (ötürmə və qəbul etmə) ünvan və nəzarət sahələrinin sıxlaşdırılmasından istifadə etmək.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAddressControlCompression)
en: Use Address/Control compression
az: Ünvan və nəzarət sahələrinin sıxlaşdırılmasından istifadə etmək

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grp_echo)
en: Echo
az: Exo paketlər

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbsendEcho)
en: Send LCP echo-requests to find out whether peer is alive.
az: Qarşı tərəfdəki qovşağın mövcud olduğunu öyrənmək üçün
    LCP exo paketlərini göndərmək.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbsendEcho)
en: Send PPP echo packets
az: PPP exo paketlərini göndərmək

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grp_other)
en: Other Settings
az: Digər Ayarlar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, gbMPPE)
en: Note: MPPE encryption is only available with MSCHAP authentication methods. To
    enable this checkbox, select one or more of the MSCHAP authentication
    methods: MSCHAP or MSCHAPv2.
az: Qeyd: MPPE şifrələməsi yalnız MSCHAP kimlikmdoğrulaması metodları
    ilə mövcuddur. Bu parametri aktiv etmək imkanı əldə etməməkk üçün
    MSCHAP kimlik doğrulaması metodlarının ən az birindən istifadə edin:
    MSCHAP və/və ya MSCHAPv2.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbMPPE)
en: Use MPPE Encryption
az: MPPE şifrələməsindən istifadə etmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMMPEcrypto)
en: Crypto:
az: Şifrələmə:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cbMPPECrypto)
en: Require the use of MPPE, with 40/128-bit encryption or all.
az: İstifadə olunacaq şifrələmə.

[ctx: like in use Any configuration]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbMPPECrypto)
en: Any
az: İstənilən

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbstatefulEncryption)
en: Allow MPPE to use stateful mode. Stateless mode is still attempted first.
az: Vəziyyəti saxlanılmaqla MPPE rejimindən istifadə etməyə imkan
    vermək. Amma əvvəlcə vəziyyətinin saxlanılmaması rejimindən
    istifadə olunmağa cəhd olunacaq.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbstatefulEncryption)
en: Use stateful encryption
az: Vəziyyəti saxlanılmaqla şifrələmədən istifadə etmək

en: L2TP PPP Options
az: L2TP PPP seçimləri
