plasmaintegration5 - en to sr@ijekavian translation catalogue (21 entries)

[ctx: @title:window]
en: Open File
sr@ijekavian: Отварање фајла

[ctx: @title:window]
en: Save File
sr@ijekavian: Уписивање фајла

[ctx: @action:button]
en: Save All
sr@ijekavian: Сачувај све

[ctx: @action:button]
en: Yes to All
sr@ijekavian: Да за све

[ctx: @action:button]
en: No to All
sr@ijekavian: Не за све

[ctx: @action:button]
en: Abort
sr@ijekavian: Обустави

[ctx: @action:button]
en: Retry
sr@ijekavian: Покушај поново

[ctx: @action:button]
en: Ignore
sr@ijekavian: Игнориши

[ctx: folder name]
en: New Folder
sr@ijekavian: Нова фасцикла

[ctx: @title:window]
en: New Folder
sr@ijekavian: Нова фасцикла

[ctx: @label:textbox]
en: Create new folder in:
    %1
sr@ijekavian: Направи нову фасциклу у:
    ‘%1’

en: A file or folder named %1 already exists.
sr@ijekavian: Фајл или фасцикла по имену ‘%1’ већ постоји.

en: You do not have permission to create that folder.
sr@ijekavian: Немате дозволу да направите ту фасциклу.

[ctx: @title:window]
en: Select Folder
sr@ijekavian: Избор фасцикле

[ctx: @action:button]
en: New Folder...
sr@ijekavian: Нова фасцикла...

[ctx: @action:inmenu]
en: New Folder...
sr@ijekavian: Нова фасцикла...

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
sr@ijekavian: Премјести у смеће

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
sr@ijekavian: Обриши

[ctx: @option:check]
en: Show Hidden Folders
sr@ijekavian: Скривене фасцикле

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
sr@ijekavian: Својства

en: Show Hidden Folders
sr@ijekavian: Скривене фасцикле
